• "Zróbmy szum koło wody"

• 14.03.2021
          • Nasza szkoła została zgłoszona do akcji Światowy Dzień Wody z PAH, który przypada na 22.03.2021r.

Wszystkie działania, które zostaną przeprowadzone w naszej szkole mają na celu pokazanie, jak ważna w życiu człowieka jest woda i jak należy o nią dbać.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do  udziału w kursie e-mailowym nt. globalnych wyzwań wodnych, który odbędzie się w dniach 15 – 21.03.2021. Przez 7 dni będziecie otrzymywać codzienne pigułki wiedzy nt. wody wprost do swoich skrzynek mailowych. Zapisy: https://forms.gle/kFmWjyhGNqV6kgp37

Na wszystkich poziomach edukacyjnych przeprowadzone zostaną lekcje oparte o quizy i filmy.

Aby już teraz nieco wzbogacić swoją wiedzę z zakresu oszczędzania wody-obejrzyj animację:

ANIMACJA

• Projekt - Fundusze Norweskie

• 15.03.2021
          • Nasza szkoła w ramach lekcji informatyki realizuje projekt o funduszach norweskich i jednocześnie bierzemy udział w konkursie. Jest to konkurs plastyczno-cyfrowy dla uczniów: Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów.

Organizatorem konkursu plastyczno-cyfrowego dla uczniów pt. „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawa, działającym na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkurs jest finansowany ze środków Funduszy Norweskich i EOG.

Uczniowie klas 6 - 8 SP zostali podzieleni na drużyny. Każda z drużyn ma za zadanie wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice cyfrowej (strona www, aplikacja, wideo, grafika etc.), ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG, ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski i/lub państw-darczyńców tych Funduszy. Uczestnicy muszą pamiętać o odpowiednim formacie pliku. Liczy się pomysłowością oraz wiedza dotyczącą państw-darczyńców.

Nagrodą główną jest wyposażenie Mobilnych Pracowni Komputerowych, składające się z 16 laptopów oraz szafy do ich przechowywania i przenoszenia.

Uczniowie i nauczyciele-koordynatorzy zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody dodatkowe, na które składają się pendrive, myszka i powerbank.

Szkoła może zdobyć maksymalnie 2 nagrody główne.

Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie https://otymsiewie.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące Funduszy Norweskich i EOG znajdują się na stronie www.eog.gov.pl.

Szkolny Koordynator

• BEZPIECZNIE Z KRUS

• 11.03.2021
          • W ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak klasy III uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych we współpracy z KRUS.

Zapraszamy do przejrzenia relacji fotograficznej z  zajęć dla dzieci, przeprowadzonych dzięki uprzejmości Pani Sybilli Gancarek z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu.

Klasy III poznały zagrożenia związane z pracą w gospodarstwie rolnym. Czas upłynął na wspólnej rozmowie, quizach i konkursach. Szczegółowy opis zajęć w zakładce BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK!

• Uczniowie klas I-III w okresie Wielkiego Postu biorą udział w Drodze Krzyżowej

• 11.03.2021
          •

Trudno się idzie Drogą Krzyżową, jeśli trzeba iść w pojedynkę. Dlatego dziś, Panie Jezu, chcemy iść razem z Tobą. Chcemy być obok Ciebie, kiedy Cię niesłusznie oskarżają i wyśmiewają. Chcemy Ci pomagać wstawać, gdy upadasz, bo wiemy, że Ty również idziesz z nami na naszych drogach. Dziękujemy Ci za to, Panie Jezu.

• Wydanie Luty/Marzec 2021

• 10.03.2021
          • Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki szkolnej "Tu jest Bosko!".

Życzymy miłej lektury!

Opracowały:

Urszula Mikrut

• Wspomnienia rekolekcyjne

• 10.03.2021
          • Zapraszamy na film przygotowany przez uczennice klasy 7a Tobianę i Oliwię. Film zawiera prezentację wspomnień, podziękowań i i prac uczniów klas 7 i 8 z rekolekcji wielkopostnych, które odbyły się w naszej szkole 4.03.2021

• Kwalifikacja do finału XVI OMJ (2020/21)

• 02.03.2021
          • Mam przyjemność poinformować, że uczeń klasy 7a Marcin Laskowski został zakwalifikowany do zawodów trzeciego stopnia XVI OMJ (2020/21).

Zawody trzeciego stopnia XVI OMJ odbędą się 20 marca 2021 r.

Serdecznie gratuluję dotarcia do finału!
            Powodzenia!