• Akcja charytatywna

• 30.03.2023
          • Dnia 21.03.2023r. uczniowie naszej szkoły wzieli udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym zorganizowanym przez Wrocławskie Hospicjum. W wydarzeniu wzieło udział 13 uczniów, którym udało się uzbierać 580 złotych (łącznie przebiegli 164 okrążenia).

Dziękuję za udział w akcji!

Pamiętajmy, dobro wraca!

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu,

Urszula Rosiak

• Sukces Piotra Kuźniara w badmintonie

• 29.03.2023
          • Serdecznie gratulujemy kolejnych badmintonowych sukcesów naszemu uczniowi - Piotrowi Kuźniarowi z klasy 6b. Piotr kolejny raz wykazuje mistrzowską formę i talent w badmintonie ,zdobywając II miejsce w Pucharze Dolnego Śląska w grze pojedynczej do lat 13.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Płomińska

• Sukces Jakuba Lewczuka.

• 26.03.2023
          • Z wielką radością  informuję, że uczeń naszej szkoły Jakub Lewczuk z klasy 7 a zdobył w dniu 25 marca br. złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym na Mistrzostwach Dolnego Śląska oraz Województwa Lubuskiego i tym samym został Mistrzem naszego regionu. W dodatku dokonał tego w dniu swoich 13-tych urodzin.

Gratuluję Jakubowi i Jego Rodzicom. Jakub jest chlubą naszej szkoły, życzę Mu dalszych sukcesów.

• Laureatka XIX Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"

• 23.03.2023
          • W dniu 18 marca 2023 w Częstochowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród XIX Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Anna Lemańska, Uczennica klasy VIIIA z naszej szkoły, zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych. Praca nosi tytuł "Nie stracić żadnego oczka".

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Rybak

• DROGA KRZYŻOWA NASZYCH UCZNIÓW

• 23.03.2023
          • W ramach katechezy uczniowie klas V-VII pisali rozważania do wybranej stacji Drogi Krzyżowej.

Z tych rozważań powstała Droga Krzyżowa naszych uczniów. Jest to wybór 14 stacji z zachowaniem anonimowości autorów. Zachęcam do modlitwy tymi słowami, czasem bardzo przejmującymi, zawsze - szczerymi.

droga_krzyzowa_uczniow.pdf

Zapraszam do modlitwy całe rodziny!

s. Aleksandra Sys

• Broker Informacji Junior

• 22.03.2023
          • Józej Misek i Michał Pauter z klasy 6a reprezentowali dzisiaj naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu Broker Informacji Junior organizowanego przez wrocławską Mediatekę. Chłopcy zmagali się z zadaniami związanymi z poszukiwaniem źródeł informacji. Nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce i wróciła do szkoły z pamiątkowymi dyplomami i torbami pełnymi upominków. Gratulujemy!

Małgorzata Młynarczyk, Joanna Nowak

• Świątynia Salomona kl.IV

• 20.03.2023
          • Przy wejściu do szkoły można zapoznać się z wystawą makiet autorstwa uczniów klas IV. W ramach lekcji religii wykonali oni projekty Świątyni Salomona. Naszym uczniom gratulujemy kreatywności w tworzeniu prac!

• Rekolekcje wielkopostne kl. VII - VIII

• 20.03.2023
          • W dniach 8-10 marca uczniowie klas VII i VIII przeżywali swoje doroczne rekolekcje wielkopostne. Tytuł tegorocznych ćwiczeń duchowych brzmiał Sprawa Chrystusa i oscylował wokół historyczności śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Uczniowie wzięli udział w warsztatach i pracach w grupach. Czas spędzili na osobistej pracy i modlitwie. W ostatni dzień rekolekcji gościliśmy ks. Dawida Nowaka, salezjanina, który wygłosił konferencję, dał możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz celebrował Eucharystię. Rekolekcje zakończyły się wyjściem na pizzę, by cieszyć się w klasowym gronie owocami przeżytego czasu.

s.Aleksandra Sys

• Uroczystość Rocznicowa Polaków spod Znaku Rodła.

• 20.03.2023
          • W niedzielę, 5 marca szkolna schola Totus Tuus uświetniła swoim występem Uroczystości Rocznicowe Polaków spod Znaku Rodła.

Schola wykonała 3 pieśni patriotyczne, które pięknie rozbrzmiały w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Dziękujemy naszym uczniom oraz ich wspaniałym Rodzicom.

s.Aleksandra Sys

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „BROKER INFORMACJI JUNIOR”

• 05.03.2023
          • W ramach lekcji informatyki uczniowie klas szóstych uczestniczyli w eliminacjach szkolnych do międzyszkolnego konkursu „BROKER INFORMACJI JUNIOR”

.Miło nam poinformować, że reprezentantami szkoły będą: Józef Misek i Michał Pauter, uczniowie klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Joanna NowakMałgorzata Młynarczyk

• Olimpiada Informatyczna Junior

• 05.03.2023
          • Miło mi poinformować, że uczeń klasy czwartej Karol Kulczycki zakwalifikował się do zawodów II stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów.
            Zawody II stopnia odbędą się w dniu 4 marca 2023r.
            Życzmy Karolowi powodzenia!