Oferta Szkoły
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu
Siostry Salezjanki od 2002 roku prowadzą pierwszą niepubliczną, katolicką szkołę podstawową we Wrocławiu. Mieści się ona na Placu Franciszkańskim 1-3, na terenie parafii św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława.
Pomysł powstania szkoły zrodził się z inicjatywy rodziców przedszkola Sióstr Salezjanek, którzy zatroskani o przyszłość swoich dzieci, chcieli kontynuować edukację w stylu salezjańskim, to znaczy wychować je na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli. Szkoła kieruje się zasadami wychowawczymi św. Jana Bosko, szczególnie systemem prewencyjnym, który polega na zapobieganiu negatywnym zachowaniom oraz rozwijaniu w atmosferze rodzinnej wszelkich pozytywnych predyspozycji uczniów.
Wychowawcy i pracownicy szkoły starają się w każdym dziecku dostrzec dobro tak, by czuło się ono akceptowane i potrzebne. Dzieci są mocno związane ze szkołą i nauczycielami, którzy stanowią wykwalifikowaną kadrę i są ludźmi z pasją. Uczniowie lubią w niej spędzać czas i odnoszą znaczące sukcesy na polu sportowym, artystycznym i naukowym.
Atutem placówki jest wysoki poziom nauczania, ciekawe i rozwijające zajęcia pozalekcyjne, nauka i doskonalenie pływania, zajęcia sportowe, taneczne, wokalne, instrumentalne, robotyka, programowanie, szachy, ceramika, zuchy, harcerze, język angielski w małych grupach językowych, a od klasy czwartej dwa obowiązkowe języki nowożytne. Wiele zajęć dydaktycznych odbywa się poza terenem szkoły, a w czasie ferii i wakacji organizowane są zimowiska i kolonie.
Uczniowie korzystają również ze świetlicy szkolnej oraz mogą zjeść obiad. Przerwy, gdy jest ładna pogoda, spędzają na funkcjonalnym boisku. Od roku szkolnego 2017/2018 zostały oddane do użytku nowo dobudowane obiekty: dwie sale gimnastyczne, szatnie na w-f wraz z natryskami, klatka schodowa, dodatkowe toalety i dwie klasy językowe. Szkoła posiada certyfikat bezpieczeństwa oraz certyfikat szkoły przyjaznej rodzinie. Wspólne modlitwy, słówka na dzień dobry, wigilie, jasełka, kolędowanie, śpiewanie pieśni patriotycznych, wycieczki krajowe i zagraniczne, to tylko niektóre aspekty z życia szkoły. Ze względu na małą liczbę klas, bo po dwie na poziomie, uczniowie nie są anonimowi, co służy wzajemnemu poznaniu i zacieśnianiu więzi. Uczniom potrzebującym wsparcia udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, a współpraca z rodzicami przebiega bardzo pomyślnie. Szkoła jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w wychowanie swoich dzieci w wierze katolickiej, w miłości do Boga i drugiego człowieka oraz przygotować do życia w zglobalizowanym świecie.
4