3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!
fot. Aleksander Skórka i Katarzyna Małczak
3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!
fot. Aleksander Skórka i Katarzyna Małczak
Miło mi poinformować o niezwykłym osiągnieciu ucznia kl.5b Karola Kulczyckiego.
Karol został LAUREATEM II stopnia Olimpiady Informatycznej Juniorów.
Jest to niewyobrażalne osiągnięcie. Karol jest najmłodszym laureatem. Mierzył się z uczniami z 7 i 8 klas.
Wielkie gratulacje dla Karola i jego rodziców za wspieranie pasji i talentu syna.
Szkolny koordynator
Joanna Nowak
Muzyka jest od zawsze wspólnym językiem, dzięki któremu młodzi ludzie nawiązują dobre relacje oraz potrafią przechodzić ponad podziałami. Doświadczyła tego nasza szkolna Schola Totus Tuus Kids (klasy I-III), która wzięła udział w projekcie muzycznym zwieńczonym koncertem Od przedszkola do Opola.
Żeby mogło do tego dojść nasi młodzi artyści kilka tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez naukę repertuaru, a także warsztaty poprowadzone przez panią Amelię Pępek. Odbyły się one w Paulińska14 - Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny. Po intensywnych przygotowaniach, w piątek 26 kwietnia o godzinie 16:00 odbył się koncert, w którym wzięło udział 80 uczniów obu szkół. W repertuarze można było usłyszeć m.in. piosenki z filmów Pan Kleks czy The Greatest Showman. Na zakończenie projektu miało miejsce wspólne świętowanie. To pierwsza taka inicjatywa współpracy dwóch chórów, ale ufamy, że nie ostatnia.
s.Aleksandra Sys, Dagmara Winnowicz
foto: Katarzyna Gawełko
Miło mi poinformować, że uczniowie klasy 7b, Agata Kowalska oraz Ksawery Pastor, otrzymali wyróżnienie w IV edycji konkursu GEEK organizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Naczelną Organizację Techniczną.
Za wyróżnienie uczniowie otrzymali upominki w postaci wejścia dla drużyny do Muzeum GiKME
Na stronie https://mlodzi.pti.org.pl/regionalne-podsumowanie-2024/ dostępna jest prezentacja - relacja ze spotkania, na którym ogłoszono wyniki.
Gratulacje!
Szkolny koordynator
Joanna Nowak
Z ogromną radością informuję, że Jakub Bogusławski z klasy 8A został laureatem II miejsca w wojewódzkim dyktandzie z języka angielskiego Dicto - Challenge!
Gratuluję naszemu zwycięzcy, a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za zaangażowanie i pracę, którą włożyli w przygotowania.
Szkolny koordynator konkursu
Agnieszka Jeżewska
Królowa Elżbieta I, Alexander Fleming, Charlie Chaplin, Królowa Elżbieta II, A.A.Milne, Taylor Swift, James Watt, Amelia Earhart, Królowa Wiktoria, Margaret Thatcher, Księżna Diana, Izaak Newton. Dziś na lekcji języka angielskiego odwiedzili nas wspaniali goście! Mogliśmy ich bliżej poznać, ponieważ byli tak mili, że opowiadali nam o sobie.
Uczniowie klasy 5a i 5b
W ramach niezwykłej przygody edukacyjnej, w listopadzie 2023r., uczniowie klas siódmej i ósmej mieli okazję odwiedzić szkołę językową w malowniczym Chester. Podczas tego inspirującego wyjazdu, młodzi adepci języka angielskiego nie tylko codziennie uczęszczali na zajęcia, ale również brali udział w fascynujących projektach, które pozwoliły im zgłębić tajniki języka oraz kultury.
Jednym z najbardziej pamiętnych momentów wyprawy było odwiedzenie słynnego Muzeum Beatlesów w Liverpoolu. To właśnie tam, w sercu miasta, które dało światu jedną z największych legend muzyki, uczniowie mogli poczuć ducha lat 60. i doświadczyć magii, która na zawsze zmieniła oblicze popkultury.
Nie mniej emocjonujące było spotkanie z krzykaczem miejskim oraz żołnierzem rzymskim. Spacer z tymi barwnymi postaciami historycznymi pozwolił uczniom nie tylko lepiej poznać historię Chester, ale także przenieść się w czasie do epok, które kształtowały dzisiejszą Anglię.
Wizyta w muzeum historii była kolejną okazją do poszerzenia wiedzy o przeszłości regionu. Uczniowie mogli tam z bliska przyjrzeć się artefaktom i eksponatom, które opowiadają historię od czasów prehistorycznych aż po współczesność.
Codzienne zajęcia w szkole językowej były nie tylko okazją do nauki, ale również do tworzenia ciekawych projektów. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali w grupach, tworząc prezentacje, które pozwoliły im nie tylko lepiej opanować język, ale również rozwijać umiejętności współpracy i kreatywnego myślenia.
Podsumowując, wizyta w szkole językowej w Chester była niezapomnianym doświadczeniem, które z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów. Była to nie tylko lekcja języka angielskiego, ale przede wszystkim lekcja życia i otwartości na świat.
Uczniowie mieszkali u niezwykle gościnnych rodzin angielskich, co pozwoliło im na pełne zanurzenie w języku i kulturze. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Magdalena Polikowska
Uczniowie klasy piąte przez trzy godziny lekcyjne tworzyli gry planszowe o tematyce religijnej z elementami matematyki.
Parkietaże klas szóstych.
#wycieczka
24 kwietnia uczniowie klas 7a i 7b wraz z wychowawcami i opiekunem wyjechali na wycieczkę w region Masywu Śnieżnika. Głównym celem było podejście do schroniska na Śnieżniku im. Zbigniewa Fastnachta oraz zwiedzanie jednej z piękniejszych jaskiń- Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Pogoda nam dopisała, pięknie poruszył śnieg, uczniowie zadowoleni i zmęczeni doszli do schroniska. Podczas zwiedzania Jaskini uczniowie dowiedzieli się jak powstała i kto w niej mieszkał. Jaskinia zachwyciła urokiem podziemnych korytarzy wypełnionych stalaktytami oraz szczątkami prastarych zwierząt. To była udana wycieczka!
Katarzyna Małczak
Karolina Rokita-Storta
Magdalena Polikowska
Klasy piąte na lekcjach matematyki poznawali różne figury płaskie i ich własności. Został również omówiony Deltoid, zwany przez uczniów latawcem. Następnie aby zastosować wiedzę i umiejętności w praktyce, uczniowie na zajęciach techniki tworzyli własne latawce. Nie było to łatwe zadanie, ale efekt wyszedł imponująco. Przyszedł czas na sprawdzenie, czy rzeczywiście będą unosić się w powietrzu. Pomimo słabaego wiatru, udało się! Uczniowie mieli światną zabawę!
W środę 24.04.2024r klasy czwarte i piąte uczestniczyły w ostatnim koncercie z cyklu spotkań Filharmonia dla Młodychł pt."Z orkiestrą symfoniczną po świecie".
Z wielką radością chcę poinformować, że w dniu wczorajszym w finale II edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Wrocławski Krasnal" Jan Masternak z klasy IIIa zdobył III miejsce.
Dziękuję wszystkim uczestnikom finału z naszej szkoły za udział oraz tak dobre przygotowanie.
Ewelina Stochnij
We wtorek, 16 kwietnia, w ramach przeżywanego w Kościele Tygodnia Biblijnego, podjęliśmy III Szkolne Czytanie Pisma Świętego. Na każdej przerwie w kaplicy szkolnej uczniowie czytali i słuchali słów Księgi Dziejów Apostolskich. Podczas słówka, Pismo Święte zostało wniesione w sposób uroczysty oraz odczytane i skomentowane. Uczniowie mogli także wylosować fragment Biblii i pomodlić się nim osobiście.
s. Aleksandra Sys
19.04.2024 r. zawodniczki wraz z trenerem drużyny Volley Wrocław odwiedzili naszą szkołę i poprowadzili lekcję siatkówki w klasie 5a i 5b. Zaproponowali ciekawe ćwiczenia: techniki odbić oraz gry na trzy. Goście byli pod wrażeniem profesjonalnej sali gimnastycznej oraz pochwalili poziom naszych uczennic. Odwiedziny z pewnością będą motywacją do dalszej pracy, a może nawet inspiracją do sportowej drogi :)
Joanna Bińkowska
Uczniowie z klas VI, zainspirowani lekcją historii o sarmatyzmie przygotowali szlachecką ucztę. Przy wspólnym stole, w pięknych, staropolskich strojach dzielili się wiedzą o obyczajach szlacheckich oraz zaprezentowali opis swojej postaci.
Patrycja Ilkowska-Kowol
Dnia 13 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim podczas "Inspektorialnego Święta Wdzięczności" przedstawiciele klasy 7a Marcelina Graczyk i Marta Łobos miały okazję zaprezentować projekt "Dobry Samarytanin".
Projekt klasy 7a ""Zacznij od siebie - Klimatyczna klasa" to projekt stworzenie kreatywnej przestrzeni w sali, w której się uczą. Była to doskonała okazja dla uczniów do nabycia umiejętności takich jak: praca w zespole, słuchania się nawzajem, wypracowanie kompromisu, dzielenie się obowiązkami i odpowiedzialności za ich realizację. W procesie tworzenia kreatywnej przestrzeni w klasie włączyli się nie tylko uczniowie ale też nauczyciele i rodzice. Dzięki zaangażowaniu wszystkich klasa się zmieniła nie tylko wizualnie, ale stała też miejscem bardziej przytulnym, ciepłym, gdzie uczniowie miło spędzają czas.
Katarzyna Małczak
Anna Rybak
Więcej przeczytasz:
Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy Heleny Zając kl.Va
Helenka zajęła szóste miejsce w Ogólnopolskich Regionalnych Zawodach Woltyżerki w kategorii indywidualnej Di organizowanych przez Polski Związek Jeździecki.
W podziale na kategorie wiekowe (kategoria powyżej 12roku) zdobyła złotą statuetkę.
W zawodach musiała wykonać program obowiązkowy i dowolny na koniu w stępie.
Wielkie gratulacje!
Powered by aSc EduPage