• SZKLARSKA PORĘBA - ZIMOWISKO 2023

• 24.02.2023
          • W dniach od 12 do 17 lutego 2023 r. czterdziestopięcioosobowa grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu wybrała się na zimowy wypoczynek do Szklarskiej Poręby, do pięknego zakątka naszej dolnośląskiej ziemi.

Czas ten był bogaty w różne wydarzenia. Każdego dnia czekała na nas nowa przygoda czy atrakcja. A były to: warsztaty - poznawanie minerałów, wykonanie wisiorków, zajęcia kreatywne i plastyczne „Okryj ręce, głowę i szyję”.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie: Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, Kopalni uranu Podgórze w Kowarach oraz Huty szkła kryształowego „Julia”, a także przejazd Szlakiem Zamków i Pałaców Dolnego Śląska.

Dodatkową atrakcją była odprężająca „wizyta” w Termach Cieplickich.

Ponadto każdego dnia staraliśmy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Były spacery i zajęcia tematyczne: jazda na nartach biegowych, spacer na rakietach śnieżnych, kulig, spacer „Szlakiem Walońskim”, a także nie zabrakło porannej gimnastyki.

Każdego dnia była piękna, zimowa pogoda.

Wieczory na zimowisku były bardzo radosne. Podczas tych „Pogodnych wieczorów” były zabawy integracyjne, gry planszowe, a także „Zabawa karnawałowa”.

W czasie wspólnego pobytu na Zimowisku towarzyszył nam film „Ratatuj”, który ukazywał wartości przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji, a także realizacji marzeń.

Codziennie łączyła nas modlitwa, wspólne śpiewanie i wieczorne słówko.

W ostatnim dniu pobytu na Zimowisku zwiedziliśmy Sanktuarium p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawny Kościół Garnizonowy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze gdzie przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy Panu Jezusowi za te dni odpoczynku pełne atrakcji i przeżyte w radości.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tych niezapomnianych dni spędzonych na Zimowisku, przede wszystkim s. Dyrektor Izabeli Gryń, wychowawcom kolonii - s. Agnieszce Kaniewskiej z Dzierżoniowa i nauczycielkom naszej szkoły: pani Annie Rybak i pani Małgorzacie Adamskiej Lech.

Szczególne słowo „dziękuję” kierujemy do rodziców, którzy zaufali nam i zapisali swoje dziecko na taką formę wypoczynku zimowego, a także do dzieci – uczestników tego wypoczynku, bo starały się przeżywać te feryjne dni w miłej i przyjaznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem sprawiły, że w Domu Wczasowym „JAŚ” pozostały po nas miłe wspomnienia.

s. Małgorzata Pieprzyk

• Kolejny sukces w konkursie zDolny Ślązak!
          • Spotkanie z pracownikiem Huty Miedzi Legnica

• 06.02.2023
          • W dniu 20.01.2023 r. w klasie VI b odbyło się spotkanie z osobą ciekawą, panem Arkadiuszem Stepeckim, pracownikiem Huty Miedzi Legnica. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej ciągu technologicznego produkcji miedzi i ołowiu rafinowanego oraz kwasu siarkowego. Dzieci dowiedziały się, że przyszłość jest z miedzi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i osobiście przymierzyć ubiór ochronny hutnika. Na pamiątkę każdy uczestnik spotkania otrzymał smycz, latarkę i długopis z logo KGHM.

Monika Stepecka