• Dzień Chłopaka w klasie 4a

• 29.09.2022
          • Dnia 29 września 2022, dziewczynki z klasy 4a wraz z wychowawcą przygotowały niespodziankę dla chłopców ze swojej klasy z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy, aby otrzymać prezent musieli wykonać kilka zadań, które były ukryte w szkole. Zabawa rozpoczęła się w klasie. Po rozwiązaniu pierwszej zagadki otrzymali wskazówkę gdzie powinni się udać, aby odnaleźć niespodziankę. Okazało się, że czeka na nich kolejna zagadka i wskazówka. I tak po odwiedzeniu kilku miejsc i rozwiązaniu różnych krzyżówek, rymowanek oraz złożeniu origami wrócili z powrotem do klasy, w której ukryty był prezent.  Cała klasa bawiła się świetnie i miło spędziliśmy wspólnie czas.

Wychowawca klasy 4a

• Dolnośląski Festiwal Nauki

• 26.09.2022
          • Wycieczka klas 6b i 7a na wykłady i pokazy w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

• Wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa

• 26.09.2022
          • 21 września byliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa na wykładzie o krwiodawstwie i krwiolecznictwie. Następnie zwiedziliśmy laboratoria i pracownie, do których mają wstęp tylko pracownicy. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy. Na przykład tego, że jedna jednostka oddanej krwi może uratować życie trzech osób.

• Elementy charyzmatu salezjańskiego

• 22.09.2022
          • Z okazji przeżywanego jubileuszu 20-lecia szkoły, zapraszamy do zapoznania się lub przypomnienia sobie elementów charyzmatu salezjańskiego.

Co miesiąc zaproponujemy jeden temat do pogłębienia w zaciszu własnego domu. Nasza szkoła proponuje system wychowawczy św. Jana Bosko, stąd warto znać prawa jakimi się ona kieruje.

Na początek przygody prezentujemy życie i działalność św. Jana Bosko. Marzymy, aby przykład tego fenomenalnego wychowawcy stał się dla nas wszystkich: nauczycieli, pracowników i rodziców inspiracją do codziennej troski względem młodego pokolenia.
            Dobrej lektury!

wrzesien.pdf

• „Warsztaty Pierwszej Pomocy” Mini Ratownik

• 22.09.2022
          • W dniu 22.09. 2022  odbyły się w naszej szkole „Warsztaty Pierwszej Pomocy” Mini Ratownik, organizowane przez Straż Miejską we Wrocławiu dla uczniów klas  I – III.

W warsztatach brali też udział uczniowie klas IV, a także dziewczęta z klasy V A .

Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Warsztaty poprowadził  pan Marcin, który jest jednocześnie ratownikiem medycznym jak i  pracownikiem straży miejskiej we Wrocławiu.

Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku omdlenia, zadławienia, ataku epilepsji, krwotoku z nosa, oparzenia, złamania i urazu stawów, wstrząśnienia mózgu oraz urazach głowy i kręgosłupa.

Wychowankowie ćwiczyli pod opieką nauczycieli: ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej (ustalonej) oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa).

Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Organizator  warsztatów” Mini Ratownik”

Anna Radkowska

• Klasy II w odwiedzinach w Straży Miejskiej Wrocławia

• 22.09.2022
          • W dniu 14 września uczniowie klas drugich odwiedzili Straż Miejską Wrocławia i uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole i poza nią. Zapoznali się również z zakresem działań Straży Miejskiej.  Uczniowie mieli też okazję spróbować jazdy konnej na koniach biorących udział w patrolowaniu Wrocławia.

Jolanta Gajda

• Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

• 16.09.2022
          • Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię  i wspólnie się pobawić.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Patrycja Ilkowska-Kowol