• Rekolekcje Adwentow

• 14.12.2022
          • W dniach 20-22 grudnia klasy I-VI będą przeżywały swoje doroczne Rekolekcje Adwentowe. Temat przewodni brzmi Obywatel Królestwa i nawiązuje do aktualnego programu duszpasterskiego Wierzę w Kościół Chrystusowy. Gośćmi specjalnymi rekolekcji będą: s. Magdalena Baczyńska - salezjanka, odpowiedzialna w Inspektorii Wrocławskiej Sióstr Salezjanek za duszpasterstwo młodzieżowe oraz ks. Mikołaj Wyczałek - salezjanin, duszpasterz młodzieżowy w Inspektorii Wrocławskiej Księży Salezjanów. W naszych modlitwach polecajmy uczniów szkoły prosząc, aby czas nadchodzących rekolekcji był dla nich owocny i wartościowy.

s.Ola

• Kalendarze Adwentowe

• 18.12.2022
          • Czy lekcje matematyki mogą być ciekawe?

Oczywiście, że tak! A najbardziej wtedy, gdy uczniowie rozwiązują zadania przygotowane przez siebie.

Zbliżał się czas Adwentu, wiec dlaczego by nie przygotować własnego kalendarza adwentowego. Chętni uczniowie na lekcje matematyki mogli przygotować Matematyczny Kalendarz Adwentowy.  W okienkach miały znajdować się zadania, zagadki albo cytaty czy mysli filozoficzne, oczywiście matematyczne.

Uczniowie podeszli do zadania bardzo kreatywnie i zaskoczyli swoimi pomysłowymi pracami nie tylko nauczyciela matematyki :-)

Zadania zawarte w kalendarzach okzały się bardzo ciekawe. Jednym z takich zadań było podzielenie klasy na grupy cztrero-pięcio osobowe i utworzenie z siebie figur geometrycznych.

Poniżej zapraszam do obejżenia prac uczniów.

Kalendarze Adwentowe

• „Już wiem, kim zostanę!” Spotkanie w ramach Akademii Merici

• 18.12.2022
          • 14 grudnia o godz. 11:00 uczniowie klas ósmych naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z cyklu wykładów z nauczycielami akademickimi pt. „Już wiem, kim zostanę!” w ramach Akademii Merici w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek. Tym razem spotkanie poprowadził Pan prof. dr. hab. Robert Wieczorek, prorektor na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pan Profesor pracuje w Zespole Struktury i Dynamiki Makroukładów oraz w Zakładzie Zastosowań Informatyki w Chemii i wygłosił bardzo ciekawy wykład pt. „Cegiełki życia”. Pokazał nam świat zbudowany z białek i wskazał na ważność tego budulca, który jest podstawowym, strukturalnym i funkcjonalnym składnikiem każdej komórki obecnej w ciele człowieka.

s.Renata Marchewka

• Szkolny konkurs na najpiękniejszą choinkę świąteczną

• 18.12.2022
          • Laureatami konkursu plastycznego dla klas I-III na najpiękniejszą choinkę świąteczną zostali:

KLASY  PIERWSZE

I miejsce - Ewa Koczan (kl. 1 a), Piotr Jabłoński (kl. 1 b)

II miejsce - Mateusz Świątek (kl. 1 b)

III miejsce - Marcelina Ryśnik (kl. 1 a)

KLASY DRUGIE

I miejsce - Martyna Wodzińska (kl. 2 a)

II miejsce - Anisiia i Viktoriia Shuliak (kl. 2 b), Szymon Sadowski (kl. 2 b)

III miejsce - Kornelia Michalska (kl. 2 a), Rita Golema (kl. 2 b), Alicja Hendrik  (kl. 2 a)

KLASY TRZECIE

I miejsce - Małgorzata Wąsowicz (kl. 3 b)

II miejsce - Kalina Adamska (kl. 3 b)

III miejsce - Adam Morawski (kl. 3 a)

Wyróżnienie otrzymali:

Jan Bogusławski (kl. 2a), Zuzanna Mroczka (kl. 1 b), Wojciech Krajewski (kl. 1 b)

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom.

Marta Pruszkowska

• Wyniki Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego:

• 16.12.2022
          • Z radością publikujemy wyniki Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego:

Kategoria RECYTACJA

1. Olivia Leszczyńska 5a

2. Antonia Skonieczka 4a

3. Łucja Janik 6awyróżnienie: Michał Orski 5b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Małgorzata Młynarczyk,

s. Aleksandra Sys

• Kiermasz świąteczny

• 14.12.2022
          • Kiermasz świąteczny w naszej szkole.

Kiermasz bożonarodzeniowy stał się już tradycją naszej szkoły. W obecnym roku szkolnym mogliśmy do niego wrócić, ponieważ zwieszony był na czas pandemii. W dniu 14 grudnia br. podziwialiśmy piękne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z poszczególnych klas.  W radosną twórczość włączyli się również nauczyciele, rodzice i dziadkowie, którzy stanowili nieodzowną pomoc. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i entuzjazmem. Uczniowie ćwiczyli wiele umiejętności m.in.: kreatywność, przedsiębiorczość, cierpliwość, odpowiedzialność, pracę zespołową, pomysłowość itp.  Nie zabrakło też słodkiego akcentu w postaci ciast i pierników.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę.

• Certyfikat udziału w modlitwie różańcowej Milion dzieci modli się na różańcu.

• 06.12.2022
          • Otrzymaliśmy certyfikat udziału w modlitwie różańcowej Milion dzieci modli się na różańcu. W tym roku, 18 października,  w intencji pokoju modliło się 871.523 dzieci z całego świata, w tym uczniowie naszej szkoły. Ufamy, że nasze zaangażowanie w to piękne dzieło przyniesie łaski dla całego świata. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zapraszamy za rok.

s.Aleksandra Sys

• Konkurs - Tomasz Richter - klasa 3 B

• 05.12.2022
          • Z wielką radością pragnę przekazać informację, że uczeń naszej szkoły - Tomasz Richter z klasy 3 B - 25 listopada 2022 r. znalazł się w gronie LAUREATÓW Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży MŁODZI TWÓRCY LITERATURY, który w tym roku przebiegł pod hasłem „Warto być przyzwoitym” i otrzymał WYRÓŻNIENIE