• Życzenia na rok szkolny 2022-2023

• 30.08.2022
          • logotipo-PLA-orizonte

Wrocław, 30 sierpnia 2022 r.

Kochane Siostry Dyrektorki, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkół i Przedszkoli oraz Salezjańskiej Placówki Wsparcia Dziecka i Rodziny,

Kochani Młodzi i Kochane Dzieci,

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, zanim postawimy kroki w nowym roku szkolnym 2022/2023 pragnę dotrzeć z moimi życzeniami i zapewnieniem o mojej i naszej bliskości jako Siostry Salezjanki. Wyrażam wdzięczność Wam Wszystkim za Obecność, pracę, za wspólną drogę razem w duchu św. Jana Bosko i św. Marii Dominiki Mazzarello. Jesteście cennym darem dla Rodziny Salezjańskiej a przede wszystkim dla nas Sióstr Salezjanek. Potrzebujemy siebie nawzajem, by razem rozpocząć ten nowy etap na drodze wiary, edukacji i wychowania.

Papież Franciszek w adhortacji Christus Vivit do młodych przywołał afrykańskie przysłowie: „jeśli chcesz chodzić szybko idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko chodź z innymi” (CV 167). Wszyscy marzymy na pewno by dojść daleko i wiemy, że takie było również marzenie św. Jana Bosko a zatem razem wyruszamy na drogi tego nowego roku szkolno-formacyjnego.

Kochani Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy oraz Siostry Dyrektorki życzę Wam dużo siły i cierpliwości, dużo dobrych natchnień a przede wszystkim, aby Wasze życie było przeniknięte pasją pracy razem dla młodych. Niech Jezus wlewa w Wasze serca nadzieję. Wszystko, czego On się dotyka staje się młode, nowe i napełnia życiem (CV 1).

Najdrożsi Młodzi Przyjaciele i kochane Dzieci Wam życzę dużo radości i zapału w poznawaniu i pogłębianiu wiedzy abyście każdego dnia cieszyli się i czuli siłę w byciu razem, wzrastając w klimacie salezjańskiej rodziny. Dziękuję że jesteście i mam nadzieję na spotkania, które pozwolą nam się poznać.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniem dobrego roku szkolnego

oraz darem modlitwy s. Anna Szczęsna wraz z Siostrami Inspektorii wrocławskiej.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• 27.08.2022
          • Kończą się już wakacje, ufam, że nasi uczniowie dobrze wypoczęli i są już gotowi do podjęcia zadań w nowym roku szkolnym.

Serdecznie zapraszam na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się dnia pierwszego września 2022r.

s. Izabela Gryń, dyrektor

• Piastowskim Szlakiem 2022 - kolonie letnie w Biskupinie

• 08.08.2022
          • W dniach od 18 do 29 lipca 2022 r. czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, wybierając się na SzlakPiastowski prowadzący przez Wielkopolskę i Kujawy uczestniczyła w letnim wypoczynku, w Biskupinie.

Ten czas był bogaty w różne wydarzenia - każdego dnia czekała na nas nowa przygoda czy atrakcja. A były to: rejs statkiem po Jeziorze Gopło, warsztaty: „Archeologiem być”, artystyczne – decoupage, kulinarne rewelacje, Quest – gra terenowa, porcelanowe cuda, karmelowa kraina.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie muzeów: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej wraz z przejazdem kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Zwiedzaliśmy także ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji koło Żnina, Ostrów Lednicki i Pola Lednickie, katedrę w Gnieźnie. Uczestniczyliśmy w wycieczkach: do Torunia, gdzie byliśmy w Planetarium, do miasteczka westernowego Silverado City w Bożejewiczkach, do Kruszwicy - Mysia Wieża, do Strzelna - Rotunda Św. Prokopa i Bazylika Świętej Trójcy.

Ponadto każdego dnia staraliśmy się spędzać dużo czasu na zajęciach ruchowych: gimnastyka poranna, gry terenowe, hokej na wodzie, Olimpiada Sportów Dziwnych, rozgrywki zespołowe. Plażowaliśmy nad jeziorem w Żninie. Byliśmy w Parku Dinozaurów w Rogowie – „Śladem prehistorycznych gadów…”. Wieczory na kolonii były też bardzo radosne. Mieliśmy „pogodne wieczory”, podczas których były zabawy integracyjne, quizy, „Karaoke”, „Tombola”, warsztaty z elementami cyrkowymi. Nie zabrakło ogniska ze śpiewami biesiadnymi i programu artystycznego „Mam Talent”. Wielką popularnością cieszyły się warsztaty zręcznościowe polegające na pleceniu rybek - breloczków.

Podczas wspólnego pobytu towarzyszył nam film „Mustang z dzikiej doliny”, który ukazał wartość przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji.

Codziennie łączyła nas modlitwa, wspólne śpiewanie i wieczorne słówko. Rozważania podczas naszych warsztatów w grupach, niedzielna Msza Święta oraz wizyty w różnych Kościołach dopomagały nam, by także w czasie wakacji być blisko Boga.

Każdego dnia towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

Dziękuję Bogu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak cudownych i niezapomnianych dni, które spędziliśmy na kolonii!

Moje podziękowanie kieruję przede wszystkim do s. Dyrektor Izabeli Gryń, do wychowawców kolonii: s. Agnieszki Kaniewskiej z Dzierżoniowa i pań z naszej szkoły - Anny Rybak i Eweliny Stochnij.

Szczególne słowo „dziękuję” kieruję do Rodziców, bo zaufaliście nam i zapisaliście swoje dziecko na taką formę wypoczynku oraz do dzieci – uczestników tego wypoczynku, bo staraliście się przeżywać te wakacyjne dni w miłej i przyjaznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem dawaliście wspaniałe świadectwo dobroci, życzliwości i wzajemnej akceptacji. A w różnych miejscach, do których udawaliśmy się podczas tej kolonii byliście „najpiękniejszą wizytówką” naszej szkoły.

s. Małgorzata Pieprzyk