• Ślubowanie klas pierwszych w naszej szkole.

• 11.10.2020
          • Ślubowanie klas pierwszych w naszej szkole.

W dniu 8 października 2020 r. o godz. 9.00 i 10.30 w dwóch grupach (klas Ia i Ib), nasi najmłodsi uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po  części artystycznej, uczniowie w obecności sztandaru przystąpili do ślubowania. Po ślubowaniu s. Izabela Gryń – Dyrektor szkoły, dokonała pasowania na ucznia. Nie zabrakło gratulacji, ciepłych życzeń, podziękowań i prezentów dla najmłodszych. Wśród obecnych panowała podniosła atmosfera. Ogromną radość sprawiły występy pierwszoklasistów, które zostały bardzo dobrze przygotowane przez wychowawców p. Ewelinę Stochnij i s. Małgorzatę Pieprzyk. Za piękne występy, nasi pierwszoklasiści otrzymali gromkie brawa. Gratulujemy wszystkim i cieszymy się, że rodzice wybierając szkolę katolicką, zatroszczyli się o integralne wychowanie swoich dzieci na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli zgodnie z pedagogią św. Jana Bosko oraz salezjańskim charyzmatem naszej szkoły.

• Dyktando Niepodległościowe

• 03.10.2020
          • W czwartek 1 października odbył się szkolny etap tegorocznej ósmej już edycji Dyktanda Niepodległościowego. Jest to wyjątkowy ogólnopolski projekt adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Jego głównym celem jest propagowanie poprawnego pisania oraz znajomości języka polskiego, a jednocześnie przybliżanie uczniom przez formę klasycznego dyktanda najważniejszych wydarzeń i postaci współczesnej historii Polski. W zamyśle autorów ma być to także szczególna, aktywna forma wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

W tym roku 42 naszych uczniów przystąpiło do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych – kl. 5-6 oraz 7-8. Zmagali się oni z tekstami tematycznie związanymi z historią II Rzeczpospolitej.

Etap wojewódzki odbędzie się 28 października w macierzystych szkołach.

Grażyna Szewczuk

Małgorzata Młynarczyk

• Wspomnienie Aniołów Stróżów, 2.10.2020r.

• 02.10.2020
          • 2 października 2020r. z okazji liturgicznego wspomnienia Aniołów Stróżów w naszej szkole pojawili się Niebiańscy goście - Aniołowie.

Odwiedzili młodsze klasy zachęcając dzieci do wspólnej modlitwy i radosnej zabawy z okazji ich święta.

W rolę aniołów wspaniale wcieliły się dziewczęta z klas siódmych, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy na krótki filmik z tego dnia

WSPOMNIENIE ANIOŁÓW STRÓŻÓW