• Aktualności

     • Lekcje muzealne we współpracy z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych

     • 28.02.2021
     • Nasza szkoła nawiązała współpracę z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Uczniowie z klas VII - VIII wzięli udział w zajęciach on-line na platformie MS Teams. Zagadnienia i problematyka lekcji objęła losy (głównie polskich) żołnierzy w niemieckim i radzieckim systemie jenieckim w czasie II wojny światowej, historię obozów, a także prezentację samego muzeum w Łambinowicach. Tematy z jakimi zapoznali się uczniowie to: „Prawie bezprawie. Dyskryminacja w czasie II wojny światowej”, „W obcych mundurach. Polacy – jeńcy I wojny światowej”, „Zbrodnia katyńska. Historia, polityka, konteksty kultury”. Lekcje muzealne miały charakter zajęć interdyscyplinarnych, prelegenci przeprowadzili je w ramach różnych przedmiotów tj. historia, wiedza o społeczeństwie, historia literatury, kultury, sztuki, religii).

       

      Patrycja Ilkowska-Kowol

       

     • #SzkołaPamięta 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

     • 28.02.2021
     • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

      Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.

      Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.

      Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.

      W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej szkole powstała wystawa tematyczna oraz zostaną przeprowadzone lekcje muzealne o rtm. Witoldzie Pileckim we współpracy z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych na MS Teams.

      Patrycja Ilkowska - Kowol

     • Bezpieczny Dolnoślązak

     • 20.02.2021
     • Jednym z priorytetów naszej szkoły jest bezpieczeństwo. Cieszymy się, że zostaliśmy zakwalifikowani do IV edycji projektu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak, który będziemy realizować przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

      Tegoroczna edycja programu „Bezpieczny Dolnoślązak” kładzie szczególny nacisk na edukację w sferze ochrony danych osobowych w nauczaniu zdalnym oraz pracy zdalnej.

      Zapraszamy do zapoznania się ze spotem informacyjno-edukacyjnym.


     • Rozpoczęcie Wielkiego Postu w naszej szkole.

     • 19.02.2021
     • Rozpoczęcie Wielkiego Postu w naszej szkole.

      W środę popielcową 17 lutego br. rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.  O godz. 9.00  z naszej szkoły dla wszystkich uczniów i nauczycieli była transmitowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Hawrylewicza SDB. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami łączyli się przez platformę Microsoft Teams. W taki sposób rozpoczęliśmy nasze przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kapłan posypując głowy popiołem wypowiada słowa „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jednak to tylko zewnętrzna forma, a prawdziwe nawrócenie dokonuje się w sercu człowieka. Zastanówmy, co w tym czasie zrobimy przede wszystkim dla swojej duszy, by była ona piękniejsza przed Bogiem i ludźmi. Na pewno mamy z czego się poprawić, ale nie czyńmy wielu postanowień, bo trudno będzie je nam zrealizować. Niech w tych naszych wielkopostnych zmaganiach, towarzyszy nam Maryja, której podajmy rękę. Ona Matka poprowadzi nas po drodze krzyżowej swojego Syna, który zna nasze słabości, troski i zwycięstwa. Oby sukcesów w pracy nad sobą było ich jak najwięcej, czego wszystkim z całego serca życzę i pamiętam w modlitwie.

      s. Izabela Gryń

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

     • 17.02.2021
     • Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w obchody  Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło brzmiało: "Działajmy razem".

      Oto nasze działania podjęte w ramach promowania akcji DBI :

      1. W klasach I-III dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz tworzyły Plan Bezpieczeństwa w Internecie.

      2. W klasach IV-VI dzieci na godzinie wychowawczej korzystały z materiałów edukacyjnych ze strony saferinternet.pl oraz były przeprowadzone rozmowy na temat plusów i minusów korzystania z Internetu.

      3. Klasy VII i VIII zajęły się tematem uzależnienia od Internetu i cyberprzemocy.

      4. Na lekcjach informatyki w każdej klasie przeprowadzono lekcje na temat bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie rozwiązywali quiz oraz przygotowali plakaty tematyczne.

      Podjęte inicjatywy z pewnością przyczyniły się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu.

      Katarzyna Małczak

      Joanna Nowak

     • Wyniki konkursu Lust auf Lesen I etap

     • 21.02.2021
     • Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły:

      Michalina Mastalińska (8a)

      Hanna Simenya (7b)

      Julia Brunner (7b)

      zakwalifikowały się do kolejnego etapu (regionalnego) konkursu!

      Gratulujemy

      Adriana Pawula

      Katarzyna Małczak

     • Kwalifikacje do etapu finałowego (wojewódzkiego) zDolnego Ślązaka

     • 21.02.2021
     • Z przyjemnością informuję, że w wyniku kwalifikacji do etapu finałowego konkursów z geografii w ramach zDolnego Ślązaka do etapu wojewódzkiego przygotowywać się będzie M. Laskowski (geografia)

      Etapy finałowe poszczególnych konkursów zaplanowano odpowiednio:

      język angielski - 08.03.2021r.

      matematyka - 10.03.2021r.

      język niemiecki - 12.03.2021r.

      geografia - 22.03.2021r.

      Serdecznie gratuluję!Grażyna Szewczuk

    • Kwalifikacje do etapu finałowego (wojewódzkiego) zDolnego Ślązaka
     • Kwalifikacje do etapu finałowego (wojewódzkiego) zDolnego Ślązaka

     • 10.02.2021
     • Z przyjemnością informuję, że w wyniku kwalifikacji do etapu finałowego konkursów z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, biologii, chemii w ramach zDolnego Ślązaka do etapu wojewódzkiego przygotowywać się będą:

      F. Mierzwiński (j. angielski),

      A. Żurek (j. niemiecki),

      M. Laskowski (matematyka).

      Serdecznie gratuluję!

      Grażyna Szewczuk

     • Bal Karnawałowy klas I-III

     • 07.02.2021
     • W dniu 4 lutego 2021 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla klas I-III.

      Z powodu pandemii w tym roku wyjątkowo każda klasa spędziła go w swojej sali. Nie przeszkadzało to jednak w świetnej zabawie. Szalone tańce przy różnorodnej muzyce przeplatane były licznymi zabawami. Były pociągi, taniec na gazecie, ,,turniej rycerski'', gorące krzesła, wspólny taniec makareny i wiele, wiele innych. Nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem przygotowując ciekawe i kolorowe kostiumy. Można było spotkać wielu bohaterów z bajek i baśni. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niektórzy zdziwienie. Nie zabrakło również słodkości. Dzień ten dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń - zobaczcie sami !

      Aleksandra Jędrzejewska

     • Święto ofiarowania P. Jezusa w świątyni.

     • 03.02.2021
     • Święto ofiarowania P. Jezusa w świątyni.

      We wtorek 2 lutego przeżywaliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodziliśmy również zapoczątkowany w 1997 r. przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nie zapomnieliśmy też o św. Janie Bosko, którego uroczystość była obchodzona w niedzielę 31 stycznia. Ks. Jan Bosko obok Jana Pawła II jest również patronem naszej szkoły. Na katechezach we wszystkich klasach była przybliżana w różny sposób jego postać. O godz. 9.00 przedstawiciele klas I – III, nauczyciele i pracownicy uczestniczyli we Mszy św., która była transmitowana z naszej szkoły do klas I- VIII. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Pan Jezus w świątyni jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Modliliśmy się  za wszystkie osoby konsekrowane, a szczególnie za Siostry Salezjanki pracujące w naszej szkole i księdza Tomasza Hawrylewicza – salezjanina, który przewodniczył ofierze Mszy św. Uczniowie złożyli piękne życzenia i ofiarowali każdej Siostrze i Księdzu czerwoną różę. Prosiliśmy Pana o wzbudzenie nowych powołań zakonnych, szczególnie z naszej szkoły oraz o odwagę i silę, dla tych, którzy słyszą cichy głos w swoim sercu, wołający ich do wyłącznej służby Bożej.

      s. Izabela Gryń

     • Wyniki konkursu „Na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”

     • 10.02.2021
     • W szkolnym i rodzinnym konkursie „Na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową” wzięło udział kilkunastu uczniów ze swoim rodzeństwem i rodzicami. Z ogromną radością pragnę poinformować, że wszyscy uczestnicy otrzymali tytuł Laureata, ponieważ wszystkie prace są piękne i trudno było wyłonić najlepszą. A zatem Laureatami zostali:

      Antoni Michalski kl. I A

      Florian Pałamarz - Podgórny kl. I B

      Katarzyna kl. I A i Helena kl. II A Zając

      Maja Reutt kl. II A

      Pola Olechowska kl. II A

      Marek Oleksów kl. II B

      Marianna Werwińska kl. II B

      Helena Gerot kl. II B

      Kamil kl. II B i Michał kl. VII B Szymańscy

      Karol Pałac - Walko kl. III A

      Sambor Dac kl. IV B

      Jakub Bogusławski kl. V A

      Gabriela Dąbrowska kl. VI A

      Anna Lemańska kl. VI A

      Julia Wrońska kl. VI A

      Stanisław Lemański kl. VII A

       

      Serdecznie gratulujemy

      Anna Rybak

     • Wyniki konkursu piosenki religijnej „Cecyliada”

     • 10.02.2021
     • 22 listopada w naszej szkole odbył się szkolny konkurs piosenki religijnej „Cecyliada”.

      Oto wyniki konkursu.

      W wersji instrumentalnej I miejsce zajęły Zofia i Łucja Janik

      Za śpiew I miejsce otrzymali: Maria, Jan i Gabriel Knychas oraz ex equo Amelia Nowosielska

      Wyróżnienie otrzymały: Antonina Lewandowska, Helena Gerot oraz Amelia Piwowarczyk

      Serdecznie gratulujemy

      Anna Rybak

     • Wyniki XV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020.

     • 22.01.2021
     • Po długich oczekiwaniach są oficjalne wyniki XV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020.

      Tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” otrzymal

      iMarcin Laskowski z kl.7 - II miejsc

      eoraz

      Jakub Bogusławski z kl.5 - III miejsce

      Serdecznie gratuluję!

      Pozostałym uczestnikom konkursu dziękuję za udział.

      Szkolny koordynator konkursu

      Joanna Nowak

     • Onkologika 2.0 - ciekawy konkurs dla klas IV - VIII

     • 03.02.2021
     • Kochani Uczniowie,

      Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej w zakresie profilaktyki onkologicznej Onkologika 2.0 organizuje dla klas IV – VIII bardzo ciekawy konkurs.

      Wystarczy nakręcić swój własny spot promujący świadomość onkologiczną w zakresie palenia tytoniu i wysłać go na adres: onkologika@gmail.com

      Najciekawszy spot zostanie zrealizowany przez profesjonalistów, a na zwycięzców czekają też nagrody.

      Warto spróbować! Powodzenia :)

       

      Marlena Mleczek

     • Wyślij pączka do Afryki

     • 01.02.2021
     • Fundacja Kapucyni i Misje w tym roku kolejny raz prowadzi akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

      Pomóc można bez wychodzenia z domu – kupując „wirtualnego pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl

      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na projekty pomocowe, edukacyjne oraz charytatywne.  

      Kupujesz pączki i rośnie Ci serce, bo pomagasz potrzebującym.

      To bardzo proste!

      Włącz się w akcję – wyślij pączka do Afryki!


      Marlena Mleczek

     • Kolęda w naszej szkole.

     • 03.02.2021
     • Kolęda w naszej szkole.

      W tym roku z powodu pandemii COVID – 19, kolęda miała zupełnie inny charakter. W czwartek 21 stycznia br. z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa ks. Tomasz Hawrylewicz pobłogosławił poszczególne klasy. Szczęście mieli uczniowie klas I – III, bo oni  uczestniczyli w tym wydarzeniu.  Niełatwo było wchodzić do pustych klas, tam gdzie lekcje mają klasy IV – VIII. W szkole pachniało kadzidłem i wszędzie rozbrzmiewały kolędy, ale był to przede wszystkim czas modlitwy za całą społeczność szkolną. Niech więc ten Nowy Rok będzie dla każdego z nas czasem błogosławionym, czasem powierzania Bogu spraw osobistych, spraw naszej szkoły z wielką prośbą o ustanie pandemii i powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej. Pobłogosławione klasy czekają!

      s. Izabela Gryń

     • Wspomnienia rekolekcyjne uczniów!

     • 17.01.2021
     • Dnia 21 i 22 grudnia w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Adwentowe. Pierwszego dnia mogliśmy obejrzeć i wysłuchać Słówko Adwentowe. Najbardziej zapadła mi w pamięć irlandzka legenda o śnie Maryi. Maryi śniło się, że Jej syn- Jezus miał urodziny. Z tego powodu wśród ludzi panowało wielkie poruszenie, wszyscy przystrajali swoje domy i obdarowywali się prezentami, niestety żaden z nich nie był dla małego Jezusa. Tak często zapominamy, że Boże Narodzenie to przecież urodziny Jezusa i prezenty należą się Jemu.Hasłami przewodnimi rekolekcji były trzy słowa: modlitwa, ubóstwo i cierpliwość. Właśnie o nich była nauka rekolekcyjna księdza Piotra Lorka – salezjanina. Warto być cierpliwym i przeżywać uważnie każdy dzień, a także pamiętać o modlitwie w różnych sytuacjach naszego życia i nie wstydzić się znaku krzyża. W drugim dniu rekolekcji mogliśmy również uczestniczyć we Mszy Św, która była sprawowana w naszej szkolnej kaplicy.Chociaż rekolekcje odbywały się zdalnie, to warto było w nich uczestniczyć. Dzięki nim mogliśmy lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

      Dorota Laskowska kl. 6a

  • Kontakty

   • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
   • sekr.spw@cmw.osw.pl
   • 71 343 72 97
   • Plac Franciszkański 1-3 50-070 Wrocław
   • Sekretarka szkolna pani Ewa Tomaszewska. Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
 • Galeria zdjęć

   brak danych