Nawigacja

 • Świetlica

  Świetlica

  Zachęcamy do korzystania z zakładki Świetlica umieszczonej na stronie internetowej naszej szkoły. Znajdziecie tam ciekawe propozycje zajęć z dziećmi, m.in. ciekawe pomysły na prace plastyczne, aktualnie związane z Wielkanocą. Wiosenne i świąteczne prace można (po powrocie do szkoły) przynieść do świetlicy. Zostaną wyeksponowane na wystawie.

  Marta Pruszkowska, Anna  Radkowska

 • Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

  W zakładce "Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne" znajdziecie propozycje ćwiczeń, które w ramach zajęć można wykonywać w domu.

  Warto zaglądać i rozwijać swoje umiejętności :)

   

  Marlena Kubacka - pedagog
  Agnieszka Kalita - psycholog

 • Logopeda
  27.03.2020

  Za[raszamy do nowego modułu Logopeda. Znajdziecie tam między innymi najpopularniejsze i ciekawe, polecane przez wielu logopedów strony do pracy z dzieckiem.

 • Biblioteka

  Biblioteka

  W zakładce Biblioteka szkolna znajdziecie m. in. informacje, gdzie szukać książek bez wychodzenia z domu.

  zostań w domu

  Małgorzata Młynarczyk

 • 26.03.2020

  System wzmocnień pozytywnych.

  Systemy żetonowe początkowo stowane były w celu aktywizowania pacjentów odziałów psychiatrycznych, dzisiaj stosowanie ich jest wszechstronne -od  wspomagania w wychowywaniu dzieci do działań marketingowych. Jeśli zajrzymy do swoich portfeli, to znajdziemy tam wiele dowodów na powszechność wykorzystania tej metody - karty na punkty na stacjach benzynowych, karty stałego klienta, kupony na dziesiątą darmową kawę etc. System żetonowy inaczej nazywany systemem wzmocnień pozytywnych pomaga rodzicom w jasny i przejrzysty sposób pokazać dzieciom jakie mamy wobec nich oczekiwania, w określeniu zasad, które panują w domu, w zadbaniu o dobrą i bezpieczną atmosferę.
 • Bezpłatny dostęp do bazy Legimi

  Bezpłatny dostęp do bazy Legimi

  Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oferuje bezpłatny dostęp do LEGIMI czytelnikom posiadającym kartę Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i nie posiadającym zadłużeń. Baza Legimi to 60 000 ebooków i audiobooków - klasyka, bestsellery i nowości - do czytania i słuchania!

  Zapraszamy od piątku 20.03.2020 r.

  Wystarczy wysłać e-mail podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu pod specjalny adres: legimi@biblioteka.wroc.pl

  Więcej szczegółw na stronie https://www.biblioteka.wroc.pl/

 • 24.03.2020

  SKUTECZNE RODZICIELSTWO CZ. III

  Dlaczego zasady są ważne?

  W pracy z dziećmi i rodzinami często spotykam się z problemami, które wynikają z pewnego rodzaju chaosu, który panuje w rodzinie. Chaos ten jest powodowany pogubieniem się członków rodziny w rolach, które wobec siebie pełnią. 

 • Wyniki Olimpusa sesja zimowa

  Wyniki Olimpusa sesja zimowa

  W zimowej sesji Olimpusa uczniowie zmierzyli się z trzema przedmiotami - językiem polskim, biologią i fizyką.

  Z dumą zawiadamiam, że uczennica klasy 6a Oliwia Chachaj uzyskała 100% na konkursie z biologii i zajęłaI miejsce w kwalifikacji ogólnopolskiej.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Małgorzata Młynarczyk - koordynator sesji zimowej

 • Materiały dodatkowe dla ósmoklasistów!

  Materiały dodatkowe dla ósmoklasistów!

  Drodzy Rodzice i Uczniowie klas 8,

  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla ósmoklasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania!

  Zapraszamy od 16.03 na https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/

 • 20.03.2020

  Część rodziców doświadcza w zachowaniu swoich dzieci objawy nadpobudliwości i trudności z utrzymaniem uwagi na zadaniu. Cechy te są szczególnie dokuczliwe, gdy oczekujemy od dziecka mobilizacji i sprawnego wykonania zdania np. podczas odrabiania lekcji. Czasem wykonywanie pracy domowej niesie ze sobą koszty emocjonalne zarówno po stronie dziecka, jak i rodzica. W obecnej, nowej dla nas sytuacji, gdy nauka została przeniesiona ze szkoły do domu w wielu domach dochodzi do sytuacji konflkitowych, przepychanek słownych między rodzicami i dziećmi. Trudno jest motywować dzieci do systematycznej pracy, nauka zaczyna się rociągać w nieskończoność, czasem wypełniając cały dzień i niosąc ze sobą negatywne koszty w postaci napiętej, konfliktowej atmosfery w domu. W moich artykułach postaram się wyjść na przeciw Państwa problemom i przybliżyć techniki behawioralne przydatne do pracy z dzieckie w domu.

 • 18.03.2020 Jak zaplanować sobie prace z dzieckiem w domu?
 • Ciekawostki psychologiczne.

  Drodzy Rodzice!

  W związku z obecną sytuacją, aby Państwa wesprzeć w codziennej pracy z dzieckiem, w panelu bocznym została utworzona zakłada "Ciekawostki psychologiczne"

  Pierwszy artykuł jest przedstawieniem kilku metod, które być może ułatwią Państwu pracę z  Waszymi dziećmi.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

  11.03.2020

  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

  Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
  • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
  • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
  • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych

  Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

  Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

  Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

  Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

  Departament Informacji i Promocji
  Ministerstwo Edukacji Narodowej

 • Komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.

  Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.

  W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

  Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.

  W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

  Osoby powracające z północnych Włoch

  Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

  Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:

  - codziennie mierzyć temperaturę ciała

  - zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

  W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

  Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

  Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach
  - Ministerstwa Zdrowia 

  https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

  - Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl

 • 1% podatku na Salezjańskie Centrum Młodzieżowe "LINA"

 • Rekolekcje klas VII-VIII w dniu 11.03.2020 r.

  Rekolekcje

  Dnia 11 marca (środa) w naszej szkole odbył się pierwszy i jak się potem okazało z powodu epidemii jedyny dzień Rekolekcji Wielkopostnych dla uczniów klas siódmych i ósmych. Od godz. 8.00 do 13.30 zajęcia rekolekcyjne przygotowały i prowadziły uczennice Liceum Sióstr Urszulanek z Wrocławia. Wszystkie punkty programu nawiązywały do tematu Eucharystia DAJE ŻYCIE. Nasi uczniowie rozpoczęli ten dzień od modlitwy i integracji  a następnie wysłuchali nauki rekolekcyjnej pozwalającej na odkrycie tajemnicy Eucharystii w naszym życiu. Przepięknym momentem była przygotowana scenka na podstawie wizji św. Jana Bosko o dwóch kolumnach, czyli znaczeniu Eucharystii i nabożeństwa do Maryi w życiu wszystkich wierzących i całego Kościoła. Kolejnym punktem programu był udział w grze terenowej. Był też czas na rozmowę i pracę w małych grupach, osobiste świadectwo a na koniec głębokie osobiste spotkanie z Jezusem w czasie adoracji krzyża. Uczennice Liceum Sióstr Urszulanek w profesjonalny sposób dopracowały każdy szczegół, by pomóc naszym uczniom w pięknym przeżyciu tego dnia z Jezusem Eucharystycznym.

  s. Lucyna Gocyła

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rekolekcje klas VII-VIII.

 • Laureatka zDolnego Ślązaka

  Laureatka zDolnego Ślązaka

  Z ogromną przyjemnością informuję, że uczennica klasy VIII b Marta Nyckowska została laureatką zDolnego Ślązaka z języka polskiego.

  Serdecznie gratuluję!

  Urszula Mikrut

 • 2b odwiedza Akademię Młodego Kucharza

  W dniu 5 marca klasa 2 b odwiedziła Akademię Młodego Kucharza. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele potraw można wyczarować z warzyw i jak zamieniać produkty, aby efekt gotowania był nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Każdy samodzielnie przygotował i upiekł marchewkowe bułeczki, które w połączeniu z czekoladowym kremem z cieciorki wszystkim bardzo smakowaly.

  Jolanta Gajda

 • KONKURS NA NAJLEPSZY AUTORSKI FILM PROMUJĄCY NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SIÓSTR SALEZJANEK IM. JANA PAWŁA II WE WROCŁAWIU

  KONKURS NA NAJLEPSZY AUTORSKI FILM PROMUJĄCY NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SIÓSTR SALEZJANEK IM. JANA PAWŁA II WE WROCŁAWIU

  Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców , nauczycieli do wzięcia udziału w szkolnym konkursie polegającym na stworzeniu filmu reklamującego naszą szkolę.

  Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do konstruktywnego wykorzystania nowych urządzeń multimedialnych, aktywizacja twórcza uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w zespole oraz kształtowanie poczucia estetyki.

  Zadaniem Waszym będzie nakręceniu krótkiego, maksymalnie 5-minutowego filmu, będącego reklamą Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu. Film może być wykonany w dowolnie wybranej konwencji, np. reportażu, filmu dokumentalnego lub komediowego oraz technice z wykorzystaniem dowolnego sprzętu np. telefonem komórkowym, smartfonem, tabletem, iPhonem lub kamerą cyfrową.

  Szczegółowe informacje  zawarte są w regulaminie KONKURSU:

  Regulamin_konkursu_na_film_reklamujacy_Niepubliczna_Szkole_Podstawowa_Siostr_Salezjanek_im.pdf

  Osoby odpowiedzialne:

  p. Joanna Nowak, s. Izabela Gryń

 • Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

  Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

  Z radością informuję, że do etapu online - pierwszego poziomu eliminacji okręgowych V edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie dostali się:

  Jan Piwowarczyk-

  Amelia Pastor-

  Daniel Pydo

  Serdecznie gratuluję!

  Patrycja Ilkowska - Kowol

strona:

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
  Plac Franciszkański 1-3
  50-070 Wrocław
 • 71 343 72 97

Niedziela 29.03.2020

liczba odwiedzin: 1347350