Nawigacja

 • 1% podatku na Salezjańskie Centrum Młodzieżowe "LINA"

 • SPOTKANIA DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

 • ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SIÓSTR SALEZJANEK IM. JANA PAWŁA II WE WROCŁAWIU NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Zimowisko Zakrzów 2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowisko Zakrzów 2020.

 • ZIMOWISKO ZAKRZÓW 2020

 • „Wyślij pączka do Afryki”

 • KONKURS NA NAJLEPSZY AUTORSKI FILM PROMUJĄCY NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SIÓSTR SALEZJANEK IM. JANA PAWŁA II WE WROCŁAWIU

  KONKURS NA NAJLEPSZY AUTORSKI FILM PROMUJĄCY NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SIÓSTR SALEZJANEK IM. JANA PAWŁA II WE WROCŁAWIU

  Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców , nauczycieli do wzięcia udziału w szkolnym konkursie polegającym na stworzeniu filmu reklamującego naszą szkolę.

  Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do konstruktywnego wykorzystania nowych urządzeń multimedialnych, aktywizacja twórcza uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w zespole oraz kształtowanie poczucia estetyki.

  Zadaniem Waszym będzie nakręceniu krótkiego, maksymalnie 5-minutowego filmu, będącego reklamą Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu. Film może być wykonany w dowolnie wybranej konwencji, np. reportażu, filmu dokumentalnego lub komediowego oraz technice z wykorzystaniem dowolnego sprzętu np. telefonem komórkowym, smartfonem, tabletem, iPhonem lub kamerą cyfrową.

  Szczegółowe informacje  zawarte są w regulaminie KONKURSU:

  Regulamin_konkursu_na_film_reklamujacy_Niepubliczna_Szkole_Podstawowa_Siostr_Salezjanek_im.pdf

  Osoby odpowiedzialne:

  p. Joanna Nowak, s. Izabela Gryń

 • Szkolny konkurs z wiedzy o św. Janie Pawle II

  W pierwszym tygodniu po feriach odbędzie się w naszej szkole szkolny konkurs z wiedzy o św. Janie Pawle II - Patronie naszej szkoły. Organizatorami konkursu są katecheci Anna Rybak oraz s.Lucyna Gocyła. 

  Poniżej pliki z materiałami i bibliografią  dla uczniów do szkolnego konkursu:

  kl. 4 - 5   bibliografia_konkursowa__JP_II_kl.4-5.pdf 

  kl. 6 - 8   bibliografia_konkursowa_JP_II_kl.6-8.pdf

  Katecheci

 • Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z wiedzy o św. Janie Pawle II

  Pragniemy zachęcić wszystkich uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Janie Pawle II - Patronie naszej szkoły.

  Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach konkursów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym. 

  s.Lucyna Gocyła

 • Zdolny Ślązak z języka angielskiego

  Zdolny Ślązak z języka angielskiego

  Z radością informujemy, że nasze uczennice Patrycia Sobolewska i Maria Krawczyszyn dostały się do II części finału (etap ustny) konkursu Zdolny Ślązak z języka angielskiego.

  GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w walce o tytuł laureata!

  Karolina Rokita-Storta

 • Wspomnienie św. Jana Bosko

  Wspomnienie św. Jana Bosko
  31.01.2020

  Dziś przypada wspomnienie św. Jana Bosko. Ojciec Święty Jan Paweł II w setną rocznicę jego śmierci powiedział o nim: "doszedł do całkowitego oddania się młodzieży, często pośród największych trudności, dzięki szczególnej i głębokiej miłości, to jest dzięki owej wewnętrznej mocy, która łączyła w nim nierozerwalnie miłość Boga i miłość bliźniego. W ten sposób potrafił on stworzyć syntezę działalności ewangelicznej i wychowawczej". Jan Bosko - prezbiter, założyciel zgromadzenia salezjanów i salezjanek a także m.in. Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. W 1946 roku Kościół ogłosił Jana Bosko patronem prasy katolickiej. Ten niezwykły włoski duchowny całe swoje życie poświęcił ubogim chłopcom. Założył liczne Oratoria, zakłady wychowawcze, szkoły zawodowe i schroniska dla bezdomnych. Uczył podopiecznych jak wypełniać religijne obowiązki i radośnie spędzać czas. Niech słowa wybitnego pedagoga, św. Jana Bosko pomogą nam w większym zaangażowaniu na rzecz pomocy młodzieży: - Aby czynić dobro, trzeba mieć odrobinę odwagi, być gotowym na zniesienie każdego upokorzenia i nigdy nikogo nie upokarzać, być zawsze życzliwym - - Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość - - Szatan boi się ludzi radosnych - - Zaufajcie Wspomożycielce, a dopiero poznacie co to są cuda - - Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu.

  Patrycja ilkowska Kowol

 • Jasełka w języku angielskim 'I Spy Christmas'

  Dnia 27.01.2020 klasa 1b przedstawiła Jasełka w języku angielskim 'I Spy Christmas'. Przedstawienie przygotowały Panie Karolina Rokita-Storta i Magdalena Polikowska. 

  Magdalena Polikowska

 • "Kredkami do Nieba"

  "Cieszcie się i radujcie" My 5, 1-12a

 • English Master II etap

  English Master II etap

  Z radością informuję o kolejnym sukcesie naszych uczniów! Do drugiego etapu powiatowego konkursu English Master 2020 zakwalifikowały się trzy osoby:

  1. Antonina Banaszczyk

  2. Maria Krawczyszyn

  3. Patricia Sobolewska.

  Drugi etap konkursu odbędzie się 5 lutego w SP 90. Będzie to test sprawdzający znajomość materiału leksykalno - gramatycznego, umiejętność rozumienia ze słuchu oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  Agnieszka Stryczek

 • Kwalifikacje do II etapu finału konkursu zDolny Ślązak

  Kwalifikacje do II etapu finału konkursu zDolny Ślązak

  Z przyjemnością informuję, że tytuł finalisty Konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego otrzymał Daniel Pydo z klasy 8b a do II etapu finału (ustnego) zakwalifikowały się Marta Nyckowska (j.polski) z 8b oraz Natalia Kilian (j. niemiecki) z 8a.

  Gratuluję!

  Grażyna Szewczuk

 • Warsztaty ekologiczne klas drugich.

  W dniu 28.01.2020r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne.

  Uczniowie klas drugich przypomnieli sobie zasady segregowania odpadów oraz mogli przećwiczyć to w praktyce. Podczas warsztatów dowiedzieli się jaki wpływ na środowisko ma plastik oraz zachęcani byli do korzystania z torebek wielokrotnego użytku. W ramach warsztatów każdy z uczniów zaprojektował i wykonał własną torbę materiałową. Zajęcia miały na celu utrwalenie wiedzy z zakresu segregacji odpadów oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

   Aleksandra Jędrzejewska

 • Jasełka dla rodziców

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka dla rodziców.

 • "Kredkami do Nieba"

  "Zostawili swoje łodzie i poszli za Nim"  Mt 4, 18-23

  Pan Jezus rozmawia z uczniami o łowieniu. Mówi im jednak, że teraz będą łowić ludzi! Ciekawe, co myślą sobie czterej rybacy słysząc te słowa. Chyba muszą przeczuwać, że Jezusowi chodzi o coś naprawdę ważnego skoro zostawiają swoje łodzie i idą za swoim Mistrzem. 

  Karolina Rokita-Storta

 • Klasy drugie na jasełkach w Zespole Szkół nr 16 we Wrocławiu.

  Dnia 10.01.2020 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w niezwykłych jasełkach w Zespole Szkół nr 16 we Wrocławiu przy ul. Głogowskiej 30 (szkoła dla uczniów z autyzmem). Uczniowie mieli okazję nie tylko oglądać przedstawienie ale również stać się jego częścią. Nasi uczniowie weszli na scenę jako pastuszkowie oraz aniołki i wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 16 zaśpiewali kolędy. Po jasełkach miała miejsce krótka integracja między uczniami szkół przy wspólnym tańcu. 

   Aleksandra Jędrzejewska

 • Las w słoiku klasy 6a


  Relację z warsztatów dodano do galerii Las w słoiku klasy 6a.

  Joanna Nowak

strona:

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
  Plac Franciszkański 1-3
  50-070 Wrocław
 • 71 343 72 97

Piątek 21.02.2020

liczba odwiedzin: 1320752