• KLASA III B NA „ZIELONEJ SZKOLE” W KARPACZU

• 03.05.2023
          • W dniach 24-28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy III B byli na „Zielonej szkole” w Karpaczu, w Ośrodku wypoczynkowym "Koniczynka".

Na „Zieloną szkołę” pojechali wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią klasy – s. Małgorzatą Pieprzyk i opiekunami: p. Marią, p. Katarzyną i p. Dariuszem.

„Zielona szkoła” trwała 5 dni i obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie mieli różne zajęcia w Ośrodku wypoczynkowym i na sali gimnastycznej. Brali udział w pieszych wycieczkach i spacerach po okolicy. Uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem zdolności manualnych, pracowali metodą projektu, brali udział w grach i zabawach integracyjnych. Były pogodne wieczory, a także wieczory z teleturniejem FAMILIADA i MILIONERZY.

W ramach zajęć zwiedzili Muzeum Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego. Były także zorganizowane wycieczki do Zapory na Łomnicy, nad Dziki Wodospad i do miejsca „Anomalii grawitacyjnej” w Karpaczu.

Dużą atrakcją była wspinaczka do dwóch schronisk PTTK - do Strzechy Akademickiej położonej na wysokości 1258 m n.p.m. i do Samotni. W ciągu tych pięciu dni przeszliśmy pieszo 50 kilometrów! Ostatniego dnia mieliśmy okazję, by z bliska zobaczyć Skocznię narciarską ORLINEK i zwiedzaliśmy Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, a następnie braliśmy udział w „Grze terenowej” dotyczącej zwiedzanego wcześniej opactwa.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą, a przed snem było „Słówko na dobranoc” jako podsumowanie całego dnia połączone z zachętą do dobrego i pięknego przeżywania kolejnego dnia.

Wyjazd nasz na „Zieloną szkołę” był bardzo udany. Przez wszystkie dni mieliśmy chłodną, ale bardzo ładną pogodę.

Po powrocie z „Zielonej szkoły” z przyjemnością wspominamy wszystkie momenty, które umożliwiły nam bliższe poznanie się nawzajem.

Jako wychowawczyni klasy pragnę podziękować Trójce Klasowej – p. Marii, p. Katarzynie i p. Jowicie, a także p. Dariuszowi za zorganizowanie „Zielonej szkoły”. Dzięki ich zaangażowaniu dni przeżyte na „Zielonej szkole” były dla uczniów pięknym doświadczeniem nauki połączonej z wieloma atrakcjami i wypoczynku w pięknych, górskich okolicach Karpacza.

s. Małgorzata Pieprzyk

• SZKOLNY KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

• 01.05.2023
          • Z przyjemnością informujemy, że w Szkolnym Konkursie Poezji Obcojęzycznej wyróżnieni zostali uczniowie:

Maria Kajdanowicz

Antoni Anioł

Ksenia Gaulina

Weronika Milewska

Marcel Siwek.

Jury przyznało miejsca za ciekawą recytację:

III miejsce: Elżbiecie Pacholarz

II miejsce: Antoniemu Ryśnikowi

I miejsce: Zofii Szymańskiej

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i czekamy na kolejne prezentacje za rok!!

!Koordynatorzy etapu szkolnego

Agnieszka Jeżewska