• 11.05.2020
          • "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

Jan Paweł II

Każdy z nas ma swoje gorsze dni. Czujemy się wtedy przygnębieni oraz podłamani. Musimy wiedzieć, że Bóg jest przy nas i ofiaruje nam Swoje wsparcie. Nie jesteśmy sami w trudnych chwilach. Pamiętajmy, by zawsze szukać odpowiedzi oraz miłości w Bogu. On jest zawsze z nami.

• 07.05.2020
          • "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"

Jan Paweł II

Codziennie na swojej drodze spotykamy wielu ludzi. Nasze społeczeństwo dzieli się na wiele grup. Zaczynając od tych najbogatszych po ludzi bezdomnych. Często wielu kieruje się stereotypami. Ten kto ładnie wygląda i jest majętny budzi nasze zaufanie, niestety jest to bardzo złudne. Człowieka określa nie jego stan majątkowy lecz serce oraz uczynki. Pamiętajmy więc, że bogatym naprawdę stajemy się poprzez dobre serce, dzieląc się nim z innymi.

• 05.05.2020
          • "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie"

Te słowa Jana Pawła II potwierdzają, że zawsze warto mieć nadzieję. Dają światło w mroku. Uważam, że ten cytat kierowany jest do każdego kto stracił już siłę oraz dobre myśli. Pamiętajmy, że przymusowa izolacja kiedyś się skończy i znowu będziemy mogli cieszyć się wolnością.

• XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

• 02.05.2020
          • Od 4 lat Tydzień Biblijny inauguruje Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Ma nam to przypomnieć, że Pismo Święte jest podstawą naszej tożsamości oraz jak ważne jest w życiu chrześcijańskich rodzin, każdego wierzącego człowieka.

Prezentujemy prace naszych uczniów.

• "100 dobrych uczynków na 100-lecie urodzin Jana Pawła II".

• 01.05.2020
          • Już niebawem 18 maja - dzień 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II patrona naszej Szkoły.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji:

"100 dobrych uczynków na 100-lecie urodzin Jana Pawła II".

KLASY 1-6

Każdy kto chce wziąć udział w akcji powinien zrobić konkretny dobry uczynek i udokumentować to rysunkiem.

Zdjęcie pracy (wraz z autorem) należy przesłać do dnia 14.05.2020 na adres katrin.malczak@gmail.com

KLASY 7 i 8

przesyłają zdjęcie plakatu (wraz z autorem) pod hasłem "Św. Jan Paweł II widziany oczami nastolatka" także do

dnia 14.05.2020 na adres katrin.malczak@gmail.com

Mamy nadzieję, że dar serca każdego ucznia naszej szkoły utworzy wspólne piękne dzieło, by uczcić Św.Jana

Pawła II - wybitnego Polaka i naszego Patrona.

Koordynator akcji

Siostra Lucyna Gocyła