• Olimpiada Języka Angielska

• 05.12.2019
          • Z ogromną radością informuję, że Patricia Sobolewska z klasy 7a uzyskała doskonały wynik 56 punktów na 60 możliwych w pierwszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów i tym samym awansowała do kolejnego etapu konkursu.

Gratulujemy Patrici i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

Agnieszka Stryczek

• Wycieczka klas II do ,,Krainy św. Mikołaja’’.

• 09.12.2019
          • Dnia 05.12.2019r. klasy II udały się na wycieczkę do ,,Krainy św. Mikołaja’’. Uczniowie zostali przywitani przez sympatyczne Elfy. Później obejrzeli spektakl marionetkowy ,,Marzenia senne Jasia’’ i udali się pociągiem ,,Elf Expressem’’ na spotkanie ze św. Mikołajem w jego krainie. Tam mieli okazję wybrać się na VR- ową przejażdżkę saniami, która bardzo się dzieciom podobała i wywołała u nich wiele pozytywnych emocji. Po wszystkim dzieci otrzymały drobny prezent od św. Mikołaja i słodki poczęstunek.

Wycieczka klas II do ,,Krainy św. Mikołaja’’.

Aleksandra Jędrzejewska

• Pomoc dla Małgosi!

• Pomoc dla Małgosi!

Dnia 25 listopada gościliśmy w naszej szkole Małgosię Kląskałę wraz z mamą i młodszą siostrzyczką. Klasa V a. zorganizowała słodki kiermasz, a fundusz z niego przeznaczony został na leczenie Małgosi, która walczy ze wznową groźnego nowotworu dziecięcego – neuroblastomą. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Małgosia odpowiadała na zadawane pytania i poczęstowała wszystkich cukierkami. Nasi uczniowie oprócz zebranych pieniędzy podarowali dziewczynce własnoręcznie wykonane laurki. Na koniec pomodliliśmy się polecając Panu Bogu Małgosię, która nie pragnie niczego tak bardzo jak tego, by móc nareszcie cieszyć się swoim dzieciństwem. Gratuluję klasie i wychowawcy zaangażowania w szlachetną akcję.

Zapraszamy do galerii Pomoc dla Małgosi!.

• Podziękowanie za udział w akcji „Nasza paka”.

• 01.12.2019
          • Podziękowanie za udział w akcji „Nasza paka”.

W dniu 22 listopada br. nasi uczniowie zostali zaproszeni przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej do auli PWT na oficjalne otwarcie czwartej edycji akcji mikołajkowej „Nasza Paka”. Co roku bierzemy w niej udział, by nie tylko przynieść uśmiech dzieciom z ubogich rodzin, ale także by uwrażliwić się na potrzebujących. Prezenty przygotowane przez naszych uczniów rozdaje dzieciom św. Mikołaj 23 grudnia. Dla tych dzieci taki świąteczny prezent jest bezcennym darem. Na inauguracji mikołajkowej akcji był obecny Arcybiskup Józef Kupny, który  za wielkie zaangażowanie podziękował wszystkim uczestnikom słowami: „Chcą się tymi zabawkami i słodyczami podzielić ze swoimi rówieśnikami, którzy tego nie mają. To jest wspaniały, szlachetny czyn. To jest coś, co w was podziwiamy i cieszymy się tym. Gratuluję rodzicom takich dzieci, nauczycielom bardzo dziękuję za motywowanie dzieci do takich akcji. Cieszymy się, że mamy takie wielkie serduszka, że macie dobre serca, że chcecie się dzielić tym co macie.” Otrzymaliśmy dyplom podziękowania z rąk metropolity wrocławskiego, co było dla nas dużym wyróżnieniem.  W tym roku również postaramy się nie zawieść dzieci, które czekają na dobroć naszego serca.

• Warsztaty bożonarodzeniowe.

• Warsztaty bożonarodzeniowe.

W dniu 22 listopada br. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.: „ Bombki z różnych stron świata” dla chętnych rodziców, uczniów i nauczycieli. Zajęcia poprowadziła p. M. Kalicińska, której dziękujemy za wspaniałe spotkanie na którym uczestnicy poznali różne metody ozdabiania bombek i doświadczyli wspólnej pracy, która buduje jedność naszej wspólnoty wychowawczej.