• Aktualności

          • Życzenia na rok szkolny 2022-2023

          • 30.08.2022
          • logotipo-PLA-orizonte

             

            Wrocław, 30 sierpnia 2022 r.

             

            Kochane Siostry Dyrektorki, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkół i Przedszkoli oraz Salezjańskiej Placówki Wsparcia Dziecka i Rodziny,

            Kochani Młodzi i Kochane Dzieci,

             

            Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, zanim postawimy kroki w nowym roku szkolnym 2022/2023 pragnę dotrzeć z moimi życzeniami i zapewnieniem o mojej i naszej bliskości jako Siostry Salezjanki. Wyrażam wdzięczność Wam Wszystkim za Obecność, pracę, za wspólną drogę razem w duchu św. Jana Bosko i św. Marii Dominiki Mazzarello. Jesteście cennym darem dla Rodziny Salezjańskiej a przede wszystkim dla nas Sióstr Salezjanek. Potrzebujemy siebie nawzajem, by razem rozpocząć ten nowy etap na drodze wiary, edukacji i wychowania.

            Papież Franciszek w adhortacji Christus Vivit do młodych przywołał afrykańskie przysłowie: „jeśli chcesz chodzić szybko idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko chodź z innymi” (CV 167). Wszyscy marzymy na pewno by dojść daleko i wiemy, że takie było również marzenie św. Jana Bosko a zatem razem wyruszamy na drogi tego nowego roku szkolno-formacyjnego.

            Kochani Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy oraz Siostry Dyrektorki życzę Wam dużo siły i cierpliwości, dużo dobrych natchnień a przede wszystkim, aby Wasze życie było przeniknięte pasją pracy razem dla młodych. Niech Jezus wlewa w Wasze serca nadzieję. Wszystko, czego On się dotyka staje się młode, nowe i napełnia życiem (CV 1).

            Najdrożsi Młodzi Przyjaciele i kochane Dzieci Wam życzę dużo radości i zapału w poznawaniu i pogłębianiu wiedzy abyście każdego dnia cieszyli się i czuli siłę w byciu razem, wzrastając w klimacie salezjańskiej rodziny. Dziękuję że jesteście i mam nadzieję na spotkania, które pozwolą nam się poznać. 

            Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniem dobrego roku szkolnego

            oraz darem modlitwy s. Anna Szczęsna wraz z Siostrami Inspektorii wrocławskiej.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

          • 27.08.2022
          • Kończą się już wakacje, ufam, że nasi uczniowie dobrze wypoczęli i są już gotowi do podjęcia zadań w nowym roku szkolnym.

            Serdecznie zapraszam na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się dnia pierwszego września 2022r.

            s. Izabela Gryń, dyrektor

          • Piastowskim Szlakiem 2022 - kolonie letnie w Biskupinie

          • 08.08.2022
          • W dniach od 18 do 29 lipca 2022 r. czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, wybierając się na SzlakPiastowski prowadzący przez Wielkopolskę i Kujawy uczestniczyła w letnim wypoczynku, w Biskupinie.

            Ten czas był bogaty w różne wydarzenia - każdego dnia czekała na nas nowa przygoda czy atrakcja. A były to: rejs statkiem po Jeziorze Gopło, warsztaty: „Archeologiem być”, artystyczne – decoupage, kulinarne rewelacje, Quest – gra terenowa, porcelanowe cuda, karmelowa kraina.

            Kolejną atrakcją było zwiedzanie muzeów: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej wraz z przejazdem kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Zwiedzaliśmy także ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji koło Żnina, Ostrów Lednicki i Pola Lednickie, katedrę w Gnieźnie. Uczestniczyliśmy w wycieczkach: do Torunia, gdzie byliśmy w Planetarium, do miasteczka westernowego Silverado City w Bożejewiczkach, do Kruszwicy - Mysia Wieża, do Strzelna - Rotunda Św. Prokopa i Bazylika Świętej Trójcy.

            Ponadto każdego dnia staraliśmy się spędzać dużo czasu na zajęciach ruchowych: gimnastyka poranna, gry terenowe, hokej na wodzie, Olimpiada Sportów Dziwnych, rozgrywki zespołowe. Plażowaliśmy nad jeziorem w Żninie. Byliśmy w Parku Dinozaurów w Rogowie – „Śladem prehistorycznych gadów…”. Wieczory na kolonii były też bardzo radosne. Mieliśmy „pogodne wieczory”, podczas których były zabawy integracyjne, quizy, „Karaoke”, „Tombola”, warsztaty z elementami cyrkowymi. Nie zabrakło ogniska ze śpiewami biesiadnymi i programu artystycznego „Mam Talent”. Wielką popularnością cieszyły się warsztaty zręcznościowe polegające na pleceniu rybek - breloczków.

            Podczas wspólnego pobytu towarzyszył nam film „Mustang z dzikiej doliny”, który ukazał wartość przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji.

            Codziennie łączyła nas modlitwa, wspólne śpiewanie i wieczorne słówko. Rozważania podczas naszych warsztatów w grupach, niedzielna Msza Święta oraz wizyty w różnych Kościołach dopomagały nam, by także w czasie wakacji być blisko Boga.

            Każdego dnia towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

            Dziękuję Bogu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak cudownych i niezapomnianych dni, które spędziliśmy na kolonii!

            Moje podziękowanie kieruję przede wszystkim do s. Dyrektor Izabeli Gryń, do wychowawców kolonii: s. Agnieszki Kaniewskiej z Dzierżoniowa i pań z naszej szkoły - Anny Rybak i Eweliny Stochnij.

            Szczególne słowo „dziękuję” kieruję do Rodziców, bo zaufaliście nam i zapisaliście swoje dziecko na taką formę wypoczynku oraz do dzieci – uczestników tego wypoczynku, bo staraliście się przeżywać te wakacyjne dni w miłej i przyjaznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem dawaliście wspaniałe świadectwo dobroci, życzliwości i wzajemnej akceptacji. A w różnych miejscach, do których udawaliśmy się podczas tej kolonii byliście „najpiękniejszą wizytówką” naszej szkoły.

                                                                                                                                                    s. Małgorzata Pieprzyk

          • Klasy VII w Tatrach i Pieninach

          • 14.06.2022
          •            Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas VII z wychowawczyniami, p. Anną Rybak i p. Urszulą Mikrut byli na zielonej szkole na południu Polski – W Tatrach i Pieninach.

                        Program wyjazdu obfitował w szereg atrakcji. Pierwszego dnia zwiedziliśmy stolicę Tatr – Zakopane. Kolejką linową udaliśmy się na Gubałówkę, by podziwiać piękną panoramę Tatr, następnie wyciągiem krzesełkowym zjechaliśmy z Butorowego Wierchu i udaliśmy się do Zakopanego. Zwiedziliśmy kościółek na Pęksowym Brzysku i znajdujący się obok niego cmentarz, na którym spoczywają m.in. Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer i legendarny Sabała. Zobaczyliśmy też kaplicę Jaszczurówce, która jest przykładem stylu zakopiańskiego w architekturze, a zaprojektował ją sam Stanisław Witkiewicz.

                        Drugiego dnia zadbaliśmy o naszą formę: przed południem płynęliśmy pontonami Przełomem Dunajca, a po spływie zdobyliśmy najpopularniejszy szczyt Pienin – Trzy Korony.

                        W środę wraz z przewodnikiem tatrzańskim udaliśmy się na Halę Gąsienicową, naszym celem było schronisko Murowaniec. Ci najbardziej wytrwali udali się nad Czarny Staw Gąsienicowy. Wieczorem, w izbie regionalnej wysłuchaliśmy opowieści prawdziwego górala, oczywiście w gwarze podhalańskiej, o lokalnych tradycjach.

                        W czwartek po raz drugi uczestniczyliśmy w spływie raftingowym Dunajcem. Po południu udaliśmy się na Rusinową Polanę, a następnie do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

                        Piątego dnia, w drodze do Wrocławia, zatrzymaliśmy się w Krakowie. Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, Bazylikę św. Franciszka, Colegium Maius Uniwersytetu Jagellońskiego oraz oczywiście Rynek Główny i Kościół Mariacki (udało nam się nawet wysłuchać hejnału).

                        Podczas wyjazdu pogoda nas rozpieszczała, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się naprawdę pięknymi widokami. Z plecakami pełnymi… wrażeń i głowami pełnymi wspomnień wróciliśmy do Wrocławia.

            Urszula Mikrut

          • Koncert 21 czerwca

          • 14.06.2022
          • LO Sióstr Urszulanek zaprasza siostry salezjanki i uczniów i rodziców naszej szkoły na koncert, który odbędzie się w plenerze, przed LO 21 czerwca od godz. 16:45. W programie będą bardzo ciekawi artyści, którzy będą prezentować różne style: folk, rock, rap (ks. Jakub Bartczak). 

            Kto zagra? Poniżej przybliżone godziny występu wykonawców:

            For Fun (uczniowie)16:45

            Grubszy Sens (absolwenci)17:00

            Chudoba (PL) + Alyona Karamanetz (UA)17:15

            NOE17:35

            40/30/70 18:05

            Ks. Jakub Bartczak18:40

          • WIELKIE GRANIE W NASZEJ SZKOLE I Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia

          • 14.06.2022
          • W tym roku po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia dla klas II i III. Na tegoroczne Mistrzostwa, które odbyły się 8 czerwca zgłosiło się 30 uczestników i uczestniczek, którzy rywalizowali w czterech kategoriach D – II (dziewczynki z klas II), C – II (chłopcy z klas II), D – III (dziewczynki z klas III) i C – III (chłopcy z klas III).

            Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się podczas zwyczajnych, codziennych zajęć z wychowawcami oraz podczas zajęć dodatkowych „Gry i zabawy matematyczne” prowadzonych dla wszystkich klas jeden raz w tygodniu przez s. Małgorzatę Pieprzyk.

            Uczestnicy zawodów grają kartami matematycznymi autorstwa Andrzeja Grabowskiego – nauczyciela ze Szczecinka. Wszystkie gry są interesujące. Jednak największą popularnością cieszą się gry Krzyżak i Szeryf, bo są najbardziej widowiskowe, wymagają od dzieci umiejętności współpracy, koncentracji i sprawności fizycznej. Udział w Mistrzostwach wymaga wiele wysiłku ze strony uczniów i nauczycieli. Podczas przygotowania do występu na zawodach realizowanych jest wiele istotnych celów między innymi:

            - popularyzowanie aktywizujących metod nauczania matematyki,

            - zdrowa, uczciwa rywalizacja,

            - kierowanie się w zawodach zasadą fair play.

            Rywalizacja uczniów kończy się ogłoszeniem wyników i uroczystą dekoracją zwycięzców. Dodatkowo każdy uczestnik Mistrzostw otrzymuje pamiątkowy dyplom i upominek.

            Na zakończenie przedstawiam najlepsze wyniki:

            Klasy II

            kategoria D- II

            I miejsce – Katarzyna Zając II a

            II miejsce – Kalina Adamska II b

            II miejsce -  Nikola Pietryka II a

            III miejsce – Weronika Kulling II b

             

            Kategoria C – II

            I miejsce – Florian Pałamarz-Podgórny  II b

            II miejsce – Jakub Lis II b

            III miejsce -   Mateusz Powałka II a

             

            Klasy III

            kategoria D- III

            I miejsce – Szymańska Zofia III b

            II miejsce – Pacholarz Paulina III b

            III miejsce - Popowczak Aleksandra III a

            III miejsce – Tasz Magdalena III a

             

            Kategoria C – III

            I miejsce – Szymon Forysiak – Wójciński III b

            II miejsce – Karol Kulczycki  III b

            III miejsce -  Jan Budzowski III b

             

            Na szczególną uwagę zasługuje uczeń klasy III B - Jan Budzowski, który podczas konkursu wykazał się  sportową postawą w myśl zasady FAIR PLAY.  

            Dziękuję s. Dyrektor Izabeli Gryń, Pani Jolancie Gajdzie oraz Pani Joannie Nowak i uczniom klasy VIII za pomoc i współpracę przy organizacji i przeprowadzeniu tego wydarzenia.

            Gratuluję  sukcesów i już od dzisiaj przygotowujemy się do II Mistrzostw Szkoły  dla klas II i III w  roku szkolnym 2022/2023.

            s. Małgorzata Pieprzyk

             

             

          • Konkurs ortograficzny

          • 11.06.2022
          • Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu ortograficznego.

            W klasach drugich:

            I miejsce Helena Misek 2b

            II miejsce Iwo Strzelecki 2a

            III miejsce Katarzyna Zając 2a , Wit Błaczkowski- Sośnicki 2b

            Wyróżnienie: Kalina Adamska 2b,

            Natalia Dąbrowska 2a,

            Franciszek Samołyk 2b

            W klasach trzecich:

            I miejsce Antoni Anioł 3a,

            Szymon Forysiak-Wójciński 3b

            II miejsce Weronika Milewska 3a, Jagoda Dusza 3b

            III miejsce Antoni Ryśnik 3a, Antonina Szpytma 3b

            A.Płomińska

          • Wyniki Szkolnego Konkursu "Niemieckie idiomy i przysłowia w obrazie"

          • 11.06.2022
          • Miło mi ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu "Niemieckie idiomy i przysłowia w obrazie"

            1 miejsce Filip Błudzin 5a

            2 miejsce Mateusz Adamowski 4a i Roger Frank 4b

            3 miejsce Laura Besz 8b

            Wyróżnienia:

            Milena Studenna 4a

            Amelia Piwowarczyk 8a

            Stanisław Lemański 8a

            Antonina Smoczyńska 8a

            Agnieszka Mironiska 8a

            Gratulacje dla zwycięzców, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękuję za udział.

             Marlena Bendowska

          • Wycieczka klas ósmych nad Bałtyk

          • 11.06.2022
          • W dniach od 30 maja do 3 czerwca klasy ósme były na wycieczce do Poddąbia nad morzem. Pięć dni nad Bałtykiem obfitowało w różne wydarzenia i atrakcje. W tym czasie odwiedziliśmy ruchome wydmy czołpińskie w Słowińskim Panku Narodowym, weszliśmy na latarnię morską Czołpino, odwiedziliśmy Ustkę, a w niej bunkry Blüchera – umocnienia z czasów II wojny światowej.

            Odkrywaliśmy też życie dawnych mieszkańców tych terenów na zajęciach w skansenie wsi słowińskiej w Klukach. Tam mogliśmy spróbować wypieku tradycyjnego chleba, przygotowania zupy jarzynowej, jak również czynności związanych z pracą tamtych ludzi – kopanie torfu, budowa ściany szachulcowej, skręcanie powrozów, pranie na dawnej tarze i wiele innych. Mogliśmy też zajrzeć do chat sprzed wieków i spotkać żywy inwentarz czyli gęsi, owce i barany.

            Sporo czasu spędziliśmy też na wspólnych grach, zabawach, rozmowach i po prostu byciu razem. Nie zabrakło ogniska, rywalizacji sportowych i intelektualnych. Ostatnia wycieczka w szkole podstawowej pozostawi w nas miłe wspomnienia.

          • Debata oksfordzka

          • 31.05.2022
          • Przedstawiciele klas VIII wzięli udział w debacie oksfordzkiej gdzie rozstrzygali sąd nad tezą: "Demokracja to najlepsza forma sprawowania rządów". Dwie drużyny opozycji i propozycji przedstawiały swoje argumenty powterdzające i obalające tezę debaty. Obie frakcje zaprezentowały bardzo interesujące punkty widzenia. Zwyciężyła drużyna propozycji. Gratuluję wszystkim uczestnikom debaty!

            Patrycja Ilkowska-Kowol

    • Kontakty

      • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
      • 71 343 72 97
      • Plac Franciszkański 1-3 50-070 Wrocław Poland
      • Sekretarka szkolna pani Ewa Tomaszewska. Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
  • Galeria zdjęć

      brak danych