• Spotkanie Absolwentów

• 12.09.2019
          • Zmiana terminu spotkania absolwentów – w tym roku szkolnym

przenosimy z czerwca na październik.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 października(środa), o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych absolwentów!

Marlena Kubacka

• Warsztaty klasy 6a w ramach DFN

• 29.09.2019
          • Jan Nyckowski kl. 6 a

Sprawozdanie z warsztatów na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 20 września 2019 roku, w ramach Festiwalu Nauki, uczestniczyliśmy z klasą w warsztatach pt."Prawa fizyki w(starych) zabawkach" na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia prowadził Pan, który pokazywał i wyjaśniał nam różne zjawiska fizyczne. Pan bardzo ciekawie opowiadał i pokazywał nam zasady działania różnych urządzeń codziennego użytku. Z pokazanych przykładów najbardziej zainteresowała mnie kaczka „pijaczka”. Działanie kaczki „pijaczki” polega na tym, że: dwie bańki połączone są szklaną rurką i do połowy wypełnione czerwoną, bardzo podatną na temperaturę cieczą, gdy ciecz się ochładza zwiększa swoją objętość i pnie się w rurce coraz wyżej, a gdy ciecz przeważy ptak zanurza dziób w szklance z wodą. Wtedy ciecz ochładza się i ptak wraca do swojej początkowej pozycji. Ja porównałbym to do termometru, gdyż w nim też słupek cieczy podnosi się do góry pod wpływem temperatury. Oprócz kaczki „pijaczki”, Pan prowadzący zajęcia opowiadał o urządzeniach takich jak: żyroskop, mały silnik parowy, „bańka-wstańka” i kilku innych. Po zakończeniu zajęć Pan zrobił nam niespodziankę, podarowując bączki, które po zakręceniu dążyły do stanięcia na nóżce, czyli do osiągnięcia najmniejszej powierzchni tarcia. Uważam, że zajęcia były bardzo ciekawe i dużo się z nich dowiedzieliśmy.

• 20.09.2019
          • Sukces naszych uczniów-stypendia.

Z radością informuję, że w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnień -PROMOVERE TALENTA” zostały przyznane stypendia dla następujących uczniów naszej szkoły: Oliwii Chachaj, Marcina Laskowskiego i Stanisława Lemańskiego z klasy VI a. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 18 września 2019 r. o godz. 12.00 w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Brucknera 10. Gratuluję: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom oraz życzę dalszych sukcesów edukacyjnych.

• Schola Totus Tuus - I miejsce.
        • Sukces naszych uczniów - stypendia.

• Sukces naszych uczniów-stypendia.

Z radością informuję, że w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnień -PROMOVERE TALENTA” zostało przyznane stypendium dla następujących uczniów naszej szkoły: Oliwii Chachaj, Marcina Laskowskiego i Stanisława Lemańskiego z klasy VI a. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbędzie się 18 września 2019 r. o godz. 12.00 w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Brucknera 10.

Gratuluję s. Izabela

• Schola Totus Tuus wyjeżdża do Torunia!

• 03.09.2019
          • Już w piątek 6 września nasza Schola Totus Tuus wyjeżdża do Torunia jako laureat Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanej przez Fundację Nasza Przyszłość. Występ na scenie amfiteatru przy Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w ramach świętowania XI Dziękczynienia w Rodzinie odbędzie się w sobotę 7 września o godz.10.45. Zapraszamy do śledzenia transmisji naszego występu w Telewizji Trwam i w Radio Maryja. Gratulujemy scholi tak wielkiego wyróżnienia.

Plakat: dziekczynienie.pdf

s.Lucyna Gocyła

• Złoty Medal na XXXIII Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych.

• 03.09.2019
          • W dniach 28-29 sierpnia 2019r. na Uniwersytecie Diderota w Paryżu odbył się

XXXIII Finał Konkursu w Międzynarodowych  Mistrzostw w Grach

Matematycznych i Logicznych. Zawodnicy przyjechali z różnych krajów m.in. Belgii,

Francji, Słowenii, Szwajcarii, Tunezji, Ukrainy, Włoch i Polski.

Polskę  reprezentowało 24-osobowa drużyna.

adres źródłowy zdjęcia: http://gmil.pwr.edu.pl/

Drużyna z Polski w sumie zdobyła 8 medali - cztery złote i cztery brązowe.

Godnym reprezentantem Polski i Naszej Szkoły był Marcin Laskowski.

Marcin w kategorii CM zdobył pierwsze miejsce - złoty medal.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji na stronie: http://gmil.pwr.edu.pl/

adres źródłowy zdjęcia: http://gmil.pwr.edu.pl

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

• 04.09.2019
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

W dniu drugiego września z radością po wakacjach przywitaliśmy naszą szkolę. Trochę wszyscy zmieniliśmy się. Niektórych trudno było rozpoznać, ale to naprawdę my - społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu. Wszyscy pełni zapału, wypoczęci i z uśmiechem na twarzy ruszamy do „boju”.  Szkoła to przecież nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także nauka wielu umiejętności, a wszystko po to, by iść pod kierunkiem przewodników do celu, który dla św. Jana Bosko był bardzo jasny - zbawienie duszy. Witamy bardzo serdecznie nowych nauczycieli i uczniów, szczególnie tych z klas pierwszych oraz ich rodziców i życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego oraz obfitości darów Ducha Świętego.

• 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.

• 04.09.2019
          • 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.

W dniu 1 września 2019 r. poczet sztandarowy naszej szkoły pod kierunkiem opiekuna p. Doroty Popowczak wraz nauczycielami uczestniczył we Mszy św. w Bazylice Mniejszej we Wrocławiu pw. św. Elżbiety. Uroczysta Msza św. z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej była celebrowana przez J.E. Abpa Józefa Kupnego.

s. Izabela