Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli na spotkanie z Absolwentami naszej szkoły. Spotkanie to planowane jest na środę 6 października na godz. 16.00
Małgorzata Młynarczyk
Patrycja Ilkowska-Kowol
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli na spotkanie z Absolwentami naszej szkoły. Spotkanie to planowane jest na środę 6 października na godz. 16.00
Małgorzata Młynarczyk
Patrycja Ilkowska-Kowol
Za nami pierwsze Spotkanie u Źródła dla kobiet. Dziewięć Mam zdecydowało się na to duchowe SPA i rozpoczęło drogę formacji, modlitwy i tworzenia naszej małej wspólnoty. Co ważne, każdego dnia modlimy się dziesiątką Różańca za uczniów, nauczycieli i całe rodziny.
Grupa jest otwarta i zapraszamy serdecznie do dołączenia! Najbliższe spotkanie jeszcze w tym miesiącu - 22 października o 19.00 w naszej szkole!
s. Aleksandra Sys
„Kompetencje czy zawody. Czego będziemy uczyć się w przyszłości?”.
Dnia 17.09.2021r w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w klasach VII Ii VIII została przedstawiona uczniom transmisja z Gali Konkursu Plastyczno-Cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, podczas której pan Kamil Śliwowski przedstawiła wykład pt. „Kompetencje czy zawody. Czego będziemy uczyć się w przyszłości?”.
Wykładowca poruszył bardzo ważny temat zawodów przyszłości. Opowiadał o zawodach, na które prawdopodobnie będzie zapotrzebowanie za kilkanaście lat. Do tych zawodów (programista, instalator paneli słonecznych itp) dodał również stanowisko robotów/ programów komputerowych, które w przyszłości w dużej części zastąpią te dotychczasowe zawody tzn. znikające.
Przedstawiał zawody „nowe” , dobrze płatne i przyszłościowe np. producent podkastów, analityk krypto-walut, oraz te „stare” które są niedoceniane, mało popularne, trudne np. opiekun , medyk, pielęgniarka i choć wydają się one mało atrakcyjne, nieopłacalne , to zawsze będą potrzebne i nigdy nie znikną z rynku pracy .
Prowadzący przedstawiał umiejętności takie jak projektowanie, programowanie, które jego zdaniem, będą bardzo potrzebne w przyszłości , w szybko rozwijającej się gospodarce. Zwrócił również uwagę na rozwijanie zainteresowań, próbowanie nowych czynności i rzeczy w celu eksperymentowania, szukania i nauczenia się nowych rzeczy. Do poznawania siebie, zdaniem wykładowcy warto by było włączyć rodziców, żeby oni również poznali „nowe technologie” i mogli nauczyć się nowych czynności (aplikacje, gry).
Wykład miał na celu uświadomić uczniom to , jaki wpływ na ich przyszłość ma rozwijanie zainteresowań, nauka różnych dziedzin (nie koniecznie swoich ulubionych) , ale także znajomości, które zawierają przez całe swoje życie. Na ile ich kompetencje, które uzyskają w procesie edukacji w szkole, jak i poza nią pozwolą im na znalezienie wymarzonej pracy.
Urszula Rosiak
Pedagog szkolny
Zapraszam do galerii prac z zajęć plastycznych Kredkami do Nieba, pod tytułem "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie".
Karolina Rokita-Storta
Z okazji Dnia Chłopca klasy trzecie wybrały się do teatru Muzycznego Capitol na spektakl pt. "Alicja". Ta ciekawa, pełna humoru i efektów specjalnych opowieść, zachwyciła dzieci. Rozbawione, pełne wrażeń i uśmiechnięte wróciły do szkoły, gdzie czekały na nie kolejne niespodzianki.
Monika Hyk
Anna Płomińska
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klas 1A i 1B zaprosiły swoich kolegów do Teatru Lalek na spektakl „Lalka Kafki”. Historię lalki, która wyruszyła, aby zobaczyć świat przedstawiali dzieciom zarówno aktorzy jak i kukiełki. Idealnie dobrana muzyka budowała napięcie, a także tworzyła magiczną atmosferę. Na wyobraźnię działał również dymiący piec, odpowiednie oświetlenie, pojawiające i znikające drzwi, które prowadziły do nowych, nieznanych miejsc. Na scenie tak dużo się działo, że każdy widz w skupieniu oglądał spektakl.
Jolanta Gajda
Aleksandra Jędrzejewska
Dzisiaj od samego rana było miło i wesoło. Podczas „Słówka na dzień dobry” dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom - chłopakom. Z tej okazji były też miłe niespodzianki – ordery i słodkości! Około godz. 8.30 wszyscy uczniowie klas II wyruszyli do Kina Nowe Horyzonty na film pt. „Nawet myszy idą do nieba”. Spotkanie z bohaterami filmu pozostawiło w dzieciach pozytywne emocje i pewność, że w życiu jest ważny dobry i niezawodny Przyjaciel.
s. Małgorzata Pieprzyk
W dniu 29.09 klasy I wybrały się na wycieczkę integracyjną do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, koło Opola. Uczniowie zwiedzali stary młyn wodny, zapoznali się z techniką mielenia zboża, oglądali stare domostwa szewca, młynarza, nauczyciela oraz zabudowania gospodarcze. Brali również udział w lekcji prowadzonej w izbie szkolnej stanowiącej cześć muzealnej ekspozycji. Poznali warunki nauczania w danej szkole, wyposażenie ucznia oraz stosowane wtedy kary. Atrakcją zajęć była możliwość pisania rysikiem na tabliczce łupkowej oraz gęsim piórem. Po zajęciach uczniowie brali udział w zabawie integracyjnej na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie się bawili i wrócili w dobrym humorze!
Wychowawcy
Aleksandra Jędrzejewska
Jolanta Gajda
Europejski Dzień Języków obchodzony jest corocznie od 26 września 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was małe językowe co nieco. Zapraszamy do oglądania, wspólnego śpiewania i oczywiście do nauki języków obcych!
Agnieszka Jeżewska
Dnia 21 września klasa 8a i 8b pojechała na wycieczkę do Energylandii. Musieliśmy bardzo wcześnie wstać aby dojechać tam na czas i chyba nikt z nas nie żałował. Przez następne 7 godzin bawiliśmy się super. To była najlepsza wycieczka szkolna.
W dniu 27 września 2021 r. uczniowie klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę integracyjną do Stajni Ardena w Gałowie. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od krótkiego szkolenia i zwiedzania ośrodka. Następnie klasy zostały podzielone na drużynę indian i kowboi. Uczniowie karmili i czyścili zwierzęta. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą siadały na konia i próbowały jazdy konnej.
Po wrażeniach jeździeckich odbyły się wspólne zabawy integracyjne, zajęcia w zagrodzie edukacyjnej oraz pieczenie kiełbasek. Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.
Patrycja Ilkowska-Kowol
W dniach 17 i 20 września odbyły się bezpłatne warsztaty ekologiczne dla klas I-III. Warsztaty prowadzone były przez edukatora z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Organizatorem akcji był wrocławski PSZOK ,,Ekosystem’’. Uczniowie na zajęciach przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów oraz tego jakie materiały podlegają recyklingowi. Wspólnie wymyślali jak ograniczyć ilość opadów i dbać o Ziemię. Oglądali również filmy edukacyjne,a na koniec grali w ekologiczne ,,memory’’.
Koordynator wydarzenia
Aleksandra Jędrzejewska
Od poniedziałku do piątku, (13-17 września 2021 r.) uczniowie klasy II B przebywali na „Zielonej szkole” w Domu Wczasów Dziecięcych, w Kudowie Zdroju. W wycieczce tej brała udział cała klasa oraz wychowawcy (p. Maria, p. Katarzyna, s. Aleksandra i s. Małgorzata).
„Zielona szkoła” trwała 5 dni i była bogata w atrakcje.
W Ośrodku Wypoczynkowym:
- codziennie korzystaliśmy z zajęć na basenie,
- były zajęcia na sali gimnastycznej,
- braliśmy udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu – na boisku i placu zabaw,
- uczestniczyliśmy w zajęciach z wykorzystaniem zdolności manualnych,
- organizowaliśmy gry i zabawy integracyjne,
- przeżywaliśmy pogodne wieczory oraz wieczór filmowy.
W ramach zajęć zwiedziliśmy Muzeum zabawek w Kudowie Zdroju i uczestniczyliśmy w warsztatach podczas, których każdy sam wykonał dla siebie zabawkę z drewna. Nie mniejszą atrakcją był wyjazd do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Tam również uczestniczyliśmy w warsztatach czerpania papieru. Miłym akcentem było oglądanie ruchomej szopki w Kudowie Zdroju.
Każdego dnia był spacer i piesze wycieczki. Rekordem, który udało się nam ustanowić już drugiego dnia to 10 km, a była to trasa prowadząca do Źródełka Maryi położonego w malowniczym lesie. Kolejne, krótsze już trasy prowadziły do Pomnika Trzech Kultur, do Pijalni wód znajdującej się w Parku Zdrojowym.
Przy pięknej i ciepłej pogodzie robiliśmy „wypady” na pyszne lody.
Każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą, a przed snem było „Słówko na dobranoc” jako podsumowanie całego dnia, które zachęcało do dobrego i pięknego przeżywania kolejnego dnia.
Wyjazd nasz na „Zieloną szkołę” był bardzo udany, przez wszystkie dni mieliśmy bardzo ładną pogodę, byliśmy zdrowi i czuliśmy się bezpieczni.
Z przyjemnością wspominamy wszystkie momenty, które pozwalały nam poznać siebie bliżej i lepiej.
Na koniec oddaję głos uczestnikom tego wyjazdu:
- na „Zielonej szkole” było naprawdę fajnie, ekstra, super – Pola, Florek, Andrzej, Wit, Franiu.
- Najlepsze były wycieczki - do Muzeum zabawek i Muzeum papiernictwa – Kalinka, Kuba, Michał, Franiu.
- Na „Zielonej szkole” podobało mi się wszystko. Było pyszne jedzenie. Wszystkim dziękuję!!! – Iza
- Najlepsze były zajęcia na basenie – Stefan, Franiu.
- Najbardziej podobały mi się zajęcia z Siostrą – Wiktoria, Gustaw.
- Były pyszne posiłki - Helenka.
- Na „Zielonej szkole” najbardziej podobał mi się wieczór w kinie – Filip, Leon.
- Na „Zielonej szkole” podobało mi się wszystko – Weronika, Tomek.
- Najbardziej podobała mi się wycieczka do Źródełka Maryi – Tosia.
- Na „Zielonej szkole” jeszcze bardziej wszystkich polubiłem – Stasiu.
- Na „Zielonej szkole” byli fajni wychowawcy – Marysia.
Mamy nadzieję, że nasz następny wyjazd na „Zieloną szkołę” będzie również udany i ciekawy jak tegoroczny.
s. Małgorzata Pieprzyk
Sukces naszych uczniów-stypendia Samorządu Wrocławia.
Z radością informuję, że w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnień -PROMOVERE TALENTA” zostały przyznane stypendia dla uczniów naszej szkoły: Anny Żurek z kl. VIII a, Anieli Hoc z kl. VIII b i Szymona Walkowiaka, tegorocznego absolwenta. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 22 września 2021 r. o godz. 11.30 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XIV przy ul. Brücknera 10 we Wrocławiu. Z uwagi na obostrzenia sanitarne w gali nie mogli uczestniczyć rodzice. Gratuluję Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom oraz życzę dalszych sukcesów edukacyjnych.
s. Izabela Gryń, Dyrektor
Zapraszamy w niedzielę 26 września 2021 na programy o Salezjankach:
Między Ziemią a Niebem - TVP 11:55
Okiem wiary - TVP INFO- 16:00 z prezentacją teledysku z hymnem naszej scholi Totus Tuus.
Powered by aSc EduPage