Lekcja przyrody w klasie 5b, fot. E. Wójcik
- 16.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja przyrody w klasie 5b.
Wręczenia nagród w konkursach KONAGUR MATEMATYCZNY oraz LOGICZNE MYŚLENIE
- 16.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wręczenia nagród w konkursach KONAGUR MATEMATYCZNY oraz LOGICZNE MYŚLENIE.
Święto Wdzięczności.
- 15.05.2018
Święto Wdzięczności.
Co roku w jednej ze wspólnot wychowawczych odbywa się święto wdzięczności wobec Siostry Anny Świątek Inspektorki Inspektorii Wrocławskiej Zgromadzenia Sióstr Salezjanek odpowiedzialnej za wszystkie dzieła. W tym roku 12 maja zostało ono zorganizowane i obchodzone w naszej szkole. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Tomasz Hawrylewicz SDB w koncelebrze z ks. Ryszardem Szczyplem - wikarym. Msze św. zostały odprawione w następujących intencjach: s. Anny Światek i o nowe powołania. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyły się występy artystyczne pt. „Podróż wdzięczności”, których głównym koordynatorem była s. Lucyna Gocyła. Zostaliśmy zabrani w podróż na różne kontynenty tam, gdzie pracowały siostry salezjanki. Tańce, dialogi, śpiew przeplatały się ze sobą. Po występach był posiłek, a po nim tańce integracyjne na boisku szkolnym przygotowane przez młodzież z Inspektorialnej Rady Młodych . W tym dniu naszą szkolę odwiedzili goście: siostry salezjanki niemal z całej Polski, młodzież, rodzice i sympatycy szkoły. Na długo w pamięci pozostaną nam piękne przeżycia- radość i wzruszenie. Jest z czego się cieszyć. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, a uczniowie dali z siebie wszytko, co najlepsze. Wspaniałe pomysły, pomocna dłoń i praca na rożnych polach, przyniosły niesamowite efekty. W tym dniu doświadczyliśmy siły naszej wspólnoty wychowawczej, za którą dziękuję Bogu i ludziom.
s. Izabela Gryń
VI b w Muzeum Pana Tadeusza
- 14.05.2018
VI b w Muzeum Pana Tadeusza
8 maja 2018 r. klasa VI b udała się do Muzeum Pana Tadeusza na warsztaty zdobienia papieru techniką ebru.
Uczniowie rozpoczęli swoją wizytę od obejrzenia Biblioteki Romantyka. Mogli wziąć do ręki replikę dziewiętnastowiecznej książki lub czasopisma i zmierzyć się z ówczesną polszczyzną. To zadanie okazało się niełatwe, gdyż współczesny język polski znacznie różni się od tego, jakim posługiwał się nasz narodowy wieszcz, jednak wszyscy sobie z nim poradzili.
Następnie szóstoklasiści udali się do sali, w której znajduje się rękopis „Pana Tadeusza.” Pani przewodnik przedstawiła krótką historię powstania tego dzieła, a uczniowie, korzystając z nowoczesnych osiągnięć techniki, mogli dokładnie przyjrzeć się każdej stronie naszej epopei narodowej.
W części warsztatowej uczniowie wykonywali własne wzory unikatowego papieru marmurkowego techniką ebru.
Zajęcia w Muzeum Pana Tadeusza były bardzo ciekawe, uczniowie z chęcią i zaangażowaniem wykonywali swoje prace. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.
Urszula Mikrut
VI b w Muzeum Pana Tadeusza
- 14.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI b w Muzeum Pana Tadeusza.
SĄD NAD SYZYFEM - projekt edukacyjny z j.polskiego
- 14.05.2018
SĄD NAD SYZYFEM
11 maja br. klasa V b, w ramach projektu edukacyjnego, przygotowała lekcję, której celem było wydanie wyroku na Syzyfa – mitologicznego bohatera, który próbował sprzeciwić się woli Zeusa, i w efekcie został skazany na wtaczanie pod górę ogromnego głazu, który, tuż przed szczytem, spadał i mozolną pracę trzeba było zaczynać od nowa.
Tego dnia sala lekcyjna zmieniła się w salę rozpraw. Uczniowie wcielili się w role sędziów, oskarżyciela, oskarżonego, obrońcy, świadków i dziennikarzy. Wcześniej przygotowali akt oskarżenia, pytania do oskarżonego i świadków, zadbali o stroje i atrybuty.
Każdy odgrywał swoją rolę z zaangażowaniem. Wszystkim uczniom bardzo spodobała się przeprowadzona w tej formie lekcja. Uczniowie zdali sobie sprawę, jak trudno jest być sędzią i wydać na kogoś sprawiedliwy wyrok.
Urszula Mikrut
Projekt j.polski
- 14.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt j.polski.
Dzień Wdzięczności - Imieniny s. Anny Światek odpowiedzialnej za wszystkie dzieła w Inspektorii Wrocławskiej, fot. P.Ilkowska
- 12.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Wdzięczności - Imieniny s. Anny Światek odpowiedzialnej za wszystkie dzieław Inspektorii Wrocławskiej, fot. P.Ilkowska.
Wrocławski Festiwal Tańca GALOP
- 09.05.2018
Recenzja Wrocławskiego Festiwalu Tańca GALOP
We wtorek 8 maja o godzinie 10: 05 razem z moją klasą wybraliśmy się do Centrum Sztuki Impart przy ul. Mazowieckiej. Odbył się tam Wrocławski Festiwal Tańca GALOP 2018- Koncert Laureatów.
Występowali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Grupy taneczne były z całego Dolnego Śląska. Występy były podzielone na grupy , które prezentowały tańce nowoczesne, ludowe i inscenizacje taneczne. Dzieci i młodzież była ubrana w różne stroje. Niektóre klasy czwarte
i szóste miały stroje ludowe, a niektóre nowoczesne.
Mnie najbardziej podobały się tańce nowoczesne. Były bardzo dynamiczne i rytmiczne .
W sali Impartu było niesamowite nagłośnienie. Zauważyłam , że publiczność świetnie się bawiła.
Podczas występów wręczano dyplomy i puchary nauczycielom , którzy przygotowali uczniów do występów tanecznych. Bardzo zaskoczyło mnie to , że jedna z pań dostała sześć lub siedem pucharów, a jej grupa wygrała festiwal tańca.
Z przyjemnością oglądałam występy i bardzo chciałabym zobaczyć je w następnym roku.
Powrót do szkoły był o godzinie 12:55. Myślę , że wszyscy wrócili zadowoleni.Odnośnik do strony:z Koncertu Laureatów: http://www.sp17.net.pl/galop18.php
Róża Nowakowska klasa 4 A
Joanna Nowak
Dwudniowa wycieczka klas trzecich SP do Krainy Wygasłych Wulkanów, 18-19.05.18r.
- 08.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dwudniowa wycieczka klas trzecich SP do Krainy Wygasłych Wulkanów, 18-19.05.18r..
Dwudniowa wycieczka klas trzecich SP do Krainy Wygasłych Wulkanów
- 08.05.2018
18 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III SP wyjechali na dwudniową wycieczkę do Krainy Wygasłych Wulkanów. Już od pierwszych chwil po przyjeździe do Dobkowa mogliśmy uczestniczyć we wspaniałych warsztatach, podczas których w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach zapoznawaliśmy się z Krainą Wygasłych Wulkanów.
W nieczynnym kamieniołomie szukaliśmy agatów, które po powrocie do zagrody przecinaliśmy i szlifowaliśmy.
Pełen atrakcji i nauki dzień zakończyliśmy wieczorną grą terenową. Uważne słuchanie podczas warsztatów bardzo nam się przydało.
Nocleg spędziliśmy w fantastycznej Villi Greta, gdzie gospodarze uraczyli nas wspaniałą gościną. Jedzenie było wyśmienite.
Drugiego dnia byliśmy w Leśnym Laboratorium w Rzeszówku, gdzie wzięliśmy udział w kreatywnych warsztatach, podczas których dowiedzieliśmy się, jak można zrobić mydło. Poznaliśmy proste receptury i proces jego wytwarzania, a później sami zrobiliśmy po pachnącej kosteczce. Podczas warsztatów zwiedziliśmy również ogród i poznaliśmy tajemnice ziół, a także spróbowaliśmy naparu ze świeżo zerwanych liści i kwiatów.
Olejki eteryczne, ekstrakty, zioła, kolby, probówki, pipetki – przedmioty teoretycznie zakazane na co dzień, w zielonym laboratorium były na wyciągnięcie ręki dzieciaków.
Po powrocie z Rzeszówka w Sudeckiej Zagrodzie Ekologicznej mieliśmy niebywałą okazję zobaczyć i stworzyć tęczę, strzelającą w niebo lawę, wywołać tornado oraz inne zjawiska fizyczne podczas wspaniałych warsztatów. Zabawa była przednia.
Po warsztatach ruszyliśmy na pieszą wycieczkę na punkt widokowy, gdzie podziwialiśmy rozpościerającą się panoramę Krainy Wygasłych Wulkanów.
Dwa dni minęły w mgnieniu oka i aż żal było wracać do Wrocławia.
Z pewnością tam jeszcze wrócimy.
Małgorzata Matalińska
Wycieczka do Sądu Rejonowego klasy III b, 8.05.18r.
- 08.05.2018
W dniu 8 maja klasa III b uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego we Wrocławiu. Celem wizyty było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, zapoznanie z podstawowymi in formacjami o funkcjonowaniu sądu, poznanie pracy ludzi związanych z sądownictwem oraz roli prawa w życiu człowieka. Uczniowie zwiedzali budynek sądu, salę przesłuchań, odwiedzili również cele dla osób oczekujących na proces. Ogromna radość sprawiła uczniom możliwość siedzenia w fotelu sędziowskim oraz przymierzanie togi.
Dzięki tej wizycie uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca sędziego, prokuratora i adwokata. Wiedzą jaka jest różnica między sprawą cywilną a karną. Znają zasady szczególnego zachowania na sali rozpraw. Mają świadomość jak ważną rolę odgrywa przestrzeganie prawa w życiu obywatela oraz jakie konsekwencje obowiązują w przypadku jego łamania.
Jola Gajda
Wycieczka edukacyjna do Nadleśnictwa Milicz klasy 1a i 1b SP
- 08.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka edukacyjna do Nadleśnictwa Milicz klasy 1a i 1b SP.
Wycieczka do Gajowa klasy 1 a i 1b SP
- 08.05.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Gajowa klasy 1 a i 1b SP.
Konkurs plastyczny POLSKA MOJA OJCZYZNA
- 07.05.2018
Laureatami konkursu plastycznego
POLSKA MOJA OJCZYZNA
zostali uczniowie klasy 3b:
Konstancja Kosenda - I miejsce
Szymon Mikołajczyk - II miejsce
Michalina Dąbrowska - III miejsceGratulujemy.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Marta Pruszkowska, Anna Radkowska
Wycieczka do ZOO kasy IIIa i IIIb SP
- 30.04.2018
Sprawozdanie z wycieczki do ZOO-->WYCIECZKA_DO_ZOO.pdf
Wycieczka klasy VIIa i VIIb w Góry Bystrzyckie - 18.04.-20.04.2018r.
- 29.04.2018
Pierwszego dnia wszyscy uczniowie klas VII zebrali się na Dworcu Głównym we Wrocławiu ,aby wyruszyć na trzydniową wycieczkę w okolice Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas jazdy pociągiem uczniom dopisywał dobry humor. Po przybyciu na miejsce, udaliśmy się do Muzeum Filumenistycznego, aby poznać historię ognia. Po obejrzeniu eksponatów związanych z ogniem, udaliśmy się na rynek , aby zobaczyć zabytkowy Kościół św. Michała. W drodze do autokaru rzuciliśmy okiem na średniowieczne mury obronne miasta. W ośrodku mieliśmy chwilę czasu, aby się rozpakować i przygotować do wyjścia na torfowiska. Do torfowisk szliśmy około 3,5 godziny, lecz ten czas był dla nas niezapomnianą chwilą ,która wzmocniła nasze przyjaźnie a niektórzy przekonali się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W drodze powrotnej z torfowisk przeszliśmy kilka kilometrów brnąc w błocie.
Następnego dnia wstaliśmy o godzinie dziewiątej i z satysfakcją ruszyliśmy ku przygodzie. Ruszyliśmy na teren prywatny szkoły przetrwania, gdzie zaczęły się zajęcia. Zostaliśmy podzieleni na kilka grup gdzie jedna miała zajęcia ze strzelania z wiatrówki a druga zajęcia na linie. Podczas gdy uczniowie strzelali, kilka osób zostało wytypowane do wyrobienia chleba. Po wspinaczce i strzelaniu graliśmy w paintball - wszyscy byli bardzo zadowoleni. Po długich zajęciach rozpoczęła się gra terenowa, która trwała do północy. Do ośrodka wracaliśmy samochodami terenowymi, co sprawiło nam ogromną przyjemność. Tego dnia wszyscy bez większych problemów zasnęli.
To był nasz ostatni dzień w Bystrzycy Kłodzkiej. W trakcie wycieczki do Czech, zwiedziliśmy czeskie bunkry. Następnie udaliśmy się do klasztoru na Górze Matki Bożej nad Kralikami. Stamtąd udaliśmy się na drobne zakupy i mogliśmy szczęśliwie wracać do domu.
Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych chwil, wrażeń i ekstremalnych przygód. Liczymy na więcej takich wycieczek.
Antoni Motyczyński , Pio Kalemba kl. VIIaAgnieszka Stryczek
Archiwum Aktualności