Aktualności
Spotkanie Absolwentów
- 23.09.2024
"Razem łatwiej" - program pomocy psychologicznej
- 23.09.2024
Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Program profilaktyki zdrowotnej - w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego - Razem łatwiej".
Program kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat i będzie realizowany do końca 2025 roku.
Rolą szkoły jest przekazanie informacji o programie - zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami informacyjnymi.
Plakat_Zdrowie_Psychiczne_(1).pdf
List_Marszalka_Wojewodztwa.pdf
Razem łatwiej!
Dzień Kropki
- 19.09.2024
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowienaszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów.
Tego dnia obowiązywały ubrania różnokolorowe. Podczas słówka, który zorganizowała pani Małgorzata Lech-Adamska uczniowie utworzyli wielki napis KROPKA. Było duża radości i zabawy!
Katarzyna Małczak
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
- 17.09.2024
16 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Wydarzenie poprzedzone było kampanią wyborczą oraz prezentacją programów wyborczych. Nad przebiegiem wyborów czuwała p. Patrycja Ilkowska-Kowol, opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Funkcję przewodniczącego będzie pełnił Szymon Krzeszewski z klasy 8a, funkcję zastępcy obejmuje Urszula Kowalczyk z klasy 6b. Skarbnikiem został Sambor Dac z klasy 8b.
Serdecznie gratulujemy !!!
Patyczaki zamieszkały w klasie 5b
- 17.09.2024
Na terenie naszej szkoły w klasie 5b dzieci prowadzą hodowlę patyczaków. Razem z wychowawczynią p. Anną Rybak dbają o swoje zwierzątka klasowe. Owady te są bardzo łatwe w hodowli i przy tym całkowicie niegroźne. Wzbudzają w dzieciach dużo ciekawości i radości.
Katarzyna Małczak
12
6a na Festiwalu Nauki
- 16.09.2024
W dniu dzisiejszym 16.09.2024 byliśmy na Politechnice Wrocławskiej i mieliśmy warsztaty pod tytułem "Zobaczyć niewidzialne".Warsztaty zostały zorganizowane po to byśmy się więcej dowiedzieli o świetle. Pani prowadząca warsztaty mówiła i tłumaczyła nam o tym, że światło się rozczepia, że dzięki filtrom o różnych kolorach można zmienić MN czyli gęstość tego światła i, że światło które widzimy jest od 380 do 700 MN. Uważam że warsztaty były bardzo ciekawe.
Antoni Ryśnik kl.6a
8
Klasy 8 na Festiwalu Nauki
- 16.09.2024
W ramach Festiwalu Nauki klasy 8 wybrały się na Uniwersytet Przyrodniczy na wykład Mózg na talerzu, czyli jak wybór jedzenia wpływa na myślenie. Była to fascynująca podróż po tajemniczym świecie, gdzie jedzenie wpływa nie tylko na ciało, ale także na umysł.
Katarzyna Małczak
Karolina Rokita-Storta
7b na Festiwalu Nauki
- 16.09.2024
W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki mimo trudnych warunkow przedpowodziowych, wybraliśmy się na wykłady teoretyczne oraz wykonywaliśmy ciekawe eksperymenty chemiczno-fizyczne. Emocjom nie było końca, a ciekawe spotkania zainspirowały do ciekawych pytań i odpowiedzi.
Paulina Pytlak
Finalista XXII Wrocławskiego Maratonu Matematycznego
- 15.09.2024
Miło mi poinformować, że do finału XXII Wrocławskiego Maratonu Matematycznego zakwalifikował się Jakub Kajdanowicz z klasy 4a.
Progi punktowe oraz lista osób zakwalifikowanych do finału dla poszczególnych kategorii poniżej
Progi punktowe i lista finalistów
Dziękuję wszystkim uczniom za udział w eliminacjach.
W sobotę 21.09. odbędzie się finał przed godz. 10 w wyznaczonych salach.
Miejsce finału
Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocław
MŁODZICY - sala HS
JUNIORZY - sala WS
SZKOŁY ŚREDNIE - sala EM
DOROŚLI - sala A
Szkolny koordynator
Joanna Nowak
Krabiki, czyli zwierzątka klasy 5a
- 15.09.2024
- 27
5a to zespół klasowy nie tylko pełen energii, dobrych pomysłów ale również klasa kochająca zwierzęta. Razem z wychowawczynią p. Bożeną Laskowską stworzyli piękny kącik relaksu oraz miejsce dla klasowego zwierzątka. Cały rok szkolny 2023/2024 organizowali kawiarenkii i sprzedawali pyszne wypieki. Zebraną kwotę przeznaczyli na zakup potrzebnych rzeczy do klasowego kącika, czyli pufy, stolik i kwiaty. Ostatnio w klasie zamieszkały kraby. Jak widać na zdjęciach mają wspaniałą opiekę!
Katarzyna Małczak
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 02.09.2024
Dla jednych to kontynuacja pewnego etapu w życiu inni zaczynają nowy, ale dla wszystkich niech ten rok będzie pełen nowych wyzwań, inspiracji i sukcesów. Życzymy Wam, aby nauka przynosiła radość i satysfakcję, a każdy dzień w szkole był okazją do rozwijania swoich pasji i talentów. Nauczycielom życzymy nieustającej pasji i cierpliwości, które będą motywować uczniów do odkrywania świata wiedzy.
Powodzenia!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
- 28.08.2024
Życzenia na początek roku szkolnego od s.Inspektorki Anny Szczęsnej
- 27.08.2024
Wrocław, 2.09.2024
Kochani Młodzi i Dzieci, Kochani Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice, Pracownicy Szkół, Przedszkoli
i Placówki, Kochane Siostry,
U progu nowego roku szkolnego pragnę Was serdecznie pozdrowić i zapewnić o mojej
duchowej łączności i pamięci.
Każdy początek niesie ze sobą różne wyzwania ale otwiera również na nowe horyzonty. Ten
czas staje się dla nas szkołą, w której wszyscy bez względu na zadania jakie pełnimy jesteśmy
uczniami. Święty Jan Bosko powiedział „czas jest skarbem, a zatem kto traci minutę, traci część tego
skarbu” 1 .
Życzę Wam wszystkich pięknego czasu „odkrywania nowych skarbów”: w sobie i wokół siebie,
w czasie, który daje nam dobry Bóg oraz w tych zadaniach jakie stają przed nami.Zawierzam Was Maryi, Tej która jest Matką ale również Nauczycielką i Przewodniczką, bo nie tylko zrodziła Jezusa, ale kształtowała także Jego osobowość i człowieczeństwo. Warto zatem udać się do Jej szkoły i pod Jej opiekę.
Z darem serdecznych pozdrowień, dziękując za Waszą Obecność, życzę wiele radości i
wytrwałości w nowym roku szkolnym.S. Anna Szczęsna
1 Wskazania duchowe św. Jana Bosko, Na początek roku szkolnego 1876
Lista podręczników na nowy rok szkolny 2024/2025.
- 27.06.2024
Poniżej zamieszamy listę podręczników na nowy rok szkolny 2024/2025.
Prosimy o zapoznanie się z poniższą listą oraz zakupienie niezbędnych podręczników, aby uczniowie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego byli gotowi do zdobywania nowej wiedzy i nowych umiejętności.
WYNIKI 2024
- 16.08.2024
Miło nam pochwalić się wynikami egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole.
To bardzo dobry wynik, który świadczy o rzetelnej pracy uczniów i nauczycieli. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Standardy Ochrony Uczniów
- 12.08.2024
Zapraszamy do zapoznania się ze standardami ochrony uczniów obowiązującymi w naszej szkole. Nasi nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły zostali już zapoznani z tą dokumentacją.
Standardy Ochrony Uczniów to zbiór zasad i procedur mających na celu ochronę dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni.
Wszyscy mamy nadzieję, że wprowadzona w naszej szkole Polityka Ochrony Małoletnich zabezpieczy każde dziecko przed wszelkimi formami krzywdzenia, zaniedbania, wykorzystania, przemocy.
Kolonia letnia 2024 w Zakopanem
- 11.07.2024
Nowa galeria Kolonia letnia 2024 w Zakopanem została dodana do albumu fotograficznego
60W dniach od 26 czerwca do 6 lipca 2024 r., czterdziestopięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w letnim wypoczynku w Zakopanem.
Podczas kolonii towarzyszyło nam hasło: „Spełnia się sen – Boskie wakacje”. Obejrzeliśmy film o Księdzu Bosko i różne momenty z jego życia, w każdym dniu kolonii, były tematem pogadanki i działań w ciągu dnia.
Gdy jechaliśmy do Zakopanego zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy Katedrę wawelską. Udaliśmy się na wzgórze wawelskie – śladami królów i smoków. Zatrzymaliśmy się przy Smoczej Jamie. Szliśmy Drogą Królewską na Rynek, zwiedziliśmy Kościół Mariacki z niezwykłą historią ołtarza Wita Stwosza. Następnie zeszliśmy do podziemia Rynku. Była to wycieczka w głąb czasu - do prawdziwego miasta w podziemiach, które tętniło życiem ponad 1000 lat temu. Po obiedzie zatrzymaliśmy się przy „Oknie Papieskim” i zobaczyliśmy witraże Stanisława Wyspiańskiego w bazylice Franciszkanów.
W drodze powrotnej do Wrocławia, 6 lipca, zatrzymaliśmy się w Wadowicach gdzie zwiedziliśmy przepiękne muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i mieliśmy warsztaty.
Podczas kolonii były różne atrakcje. Z przewodnikiem, byliśmy w Dolinie Kościeliskiej i nad Morskim Okiem. Udaliśmy się na Krzeptówki i w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej uczestniczyliśmy wieczorem we Mszy św. Innego dnia była wspaniała atrakcja - spływ Dunajcem na łodziach flisackich ze Sromowców Wyżnych do Szczawnicy, wjeżdżaliśmy też wyciągiem na Gubałówkę i wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty. Byliśmy w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, w Izbie Regionalnej "U Gąsienicy" w Murzasichlu. Nie zabrakło Parku Rozrywki – „Rabkoland” i tego samego dnia udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Cieszyliśmy się zabawą i relaksem w wodach leczniczych w Termach Szaflary. W przeddzień wyjazdu byliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr w Wiktorówkach i na Polanie Rusinowej. Byliśmy także w kinie na filmie familijnym, animowanym „W głowie się nie mieści 2”, w którym ukazano rolę emocji w życiu ludzi młodych.
Każdego dnia były „Pogodne wieczory”, podczas których uczestnicy kolonii prowadzili różne zabawy przez nich przygotowane, a także jednego dnia był program artystyczny „Mam Talent”. Były także zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci – plastyczne i kreatywne. Razem tworzyliśmy plakat - portret ks. Bosko. W ostatnim dniu kolonii robiliśmy upominki na podziękowanie dla rodziców. Każdego dnia były zabawy na świeżym powietrzu na terenie Pensjonatu „Hanusina chałupa”, w którym zamieszkaliśmy na czas kolonii. Nie zabrakło też pełnego radości „Chrztu kolonisty”. W jednym z dni mieliśmy na świeżym powietrzu „Piknik” ze smacznymi przekąskami.
Każdy dzień kończyliśmy modlitwą i „Słówkiem na dobranoc”. W codziennej modlitwie i podczas Mszy Świętej, w której uczestniczyliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty dziękowaliśmy Bogu za otrzymane łaski.
Kończąc prezentację przeżytego przez nas wakacyjnego wypoczynku - jako organizator kolonii pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak cudownych i niezapomnianych dni, które spędziliśmy na kolonii. Moje podziękowanie kieruję przede wszystkim do s. Dyrektor Renaty Marchewki i osób współpracujących p. Marty Budzeń i p. Ewy Tomaszewskiej, za wsparcie i konkretną pomoc podczas przygotowań do tego letniego wypoczynku dzieci.
Dziękuję także Stowarzyszeniu LINA za dofinansowanie kolonii.
Moją wdzięczność wyrażam wychowawczyniom: p. Annie Rybak, p. Małgorzacie Adamskiej - Lech i s. Agnieszce Kaniewskiej za prowadzenie zajęć, za ich serdeczną obecność, za troskę o dzieci i ich bezpieczny wypoczynek.
Szczególne słowo „dziękuję” kieruję do p. Doktor Katarzyny Cygan, która jak dobra mama czuwała nam zdrowiem dzieci.
Dziękuję Rodzicom, którzy zaufali nam i zapisali swoje dzieci na taką formę letniego wypoczynku. Dzieciom, które były na kolonii chcę podziękować za to, że starały się przeżywać te wakacyjne dni w miłej i serdecznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem sprawiły, że w Pensjonacie pozostały po nas miłe wspomnienia.
s. Małgorzata Pieprzyk
BEZPIECZNE WAKACJE
- 27.06.2024
Zaoraszamy do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdujemy.
Archiwum Aktualności