• Ogromny sukces ucznia klasy 7b

• 13.03.2024
          • Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 7b - Andrzej Kozieł został laureatem konkursu zDolny Ślązak z biologii. Opiekunem Andrzeja była Pani Bożena Laskowska.

Gratulujemy!

• Hungry Lego Bricks coraz bliżej finału!

• 12.03.2024
          • Drużyna Hungry Lego Bricks z wielkim zaangażowaniem ale też z lekkim stresem zbliża się do wielkiego finału międzynarodowego robotycznego konkursu First Lego League. Już 25 marca zmierzy się w Gostyniu z innymi drużynami z Polski. Powstało logo, zespół ukończył swój projekt innowacyjny, trwają pracę nad misjami oraz książką dla sędziów. Kawiarenka działa prężnie i uzbierała już piekną sumkę na wyjazd. Nie zatrzymujemy się! Działamy dalej!

Katarzyna Małczak

• Ogromny sukces ucznia klasy 7b

• 10.03.2024
          • Z radością informujemy, że uczeń klasy 7b - Ksawery Pastor został finalistą konkursu Olimpiada Historyczna Juniorów.  Opiekunem Ksawerego była p. Patrycja Ilkowska-Kowol.

• Ogromny sukces ucznia klasy 8b

• 08.03.2024
          • Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b - Lukas Simenya został laureatem konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego. Opiekun p. Zdzisława Racko.

Zgodnie z regulaminem laureat konkursu „zDolny Ślązak” jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku.

• Ogromny sukces ucznia klasy 8a

• 08.03.2024
          • Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a - Jan Knychas został finalistą konkursu zDolny Ślązak z matematyki.  Opiekun p. Alicja Chęcińska.

Zgodnie z ustawą finalista zDolnego Ślązaka otrzymuje 7 dodatkowych punktów rekrutacyjnych.

• Rekolekcje szkolne

• 08.03.2024
          • W dniach 11-12 marca w naszej szkole odbędą się rekolekcje wielkopostne dla klas VII i VIII, które wygłosi ks. Adrian Sroka - salezjanin z Wrocławia. Będzie to czas odnowy dla najstarszych uczniów naszej szkoły.

s. Aleksandra Sys

• Bieg "Tropem Wilczym"

• 04.03.2024
          • Bieg "Tropem Wilczym"W setkach miast Polski w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywają się okolicznościowe biegi na 1963 m. dla uczczenia ich pamięci. Ideą Biegu jest propagowanie wiedzy z zakresu historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz popularyzacja biegania jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie z klas V-VIII. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Wanicki z klasy VIIIb, drugie Sylwester Hudziec z klasy VIIa, a trzecie Maja Reutt z klasy Va.

Gratulujemy zwycięzcom!

Patrycja Ilkowska-Kowol

• Warsztaty edukacyjne 8a

• 01.03.2024
          • 27 lutego klasa 8A brała udział w warsztatach kulturoznawczo - językowych w Bibliotece Austriackiej oraz w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

fot. Agnieszka Jeżewska i Paulina Pytlak