• Etap powiatowy zDolny Ślązak

• 08.11.2023
          • Z radością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli w tym roku szkolnym spore sukcesy w konkursie zDolny Ślązak. Kwalifikacje do etapu powiatowego uzyskali:

Jakub Bogusławski - kl.8a (język polski, matematyka, biologia, geografia, fizyka, chemia),

Jan Knychas - kl.8a (język polski, matematyka, biologia, geografia, fizyka),

Lukas Simenya - kl. 8b (język polski, fizyka),

Andrzej Kozieł - kl.7b (biologia, fizyka),

Nikodem Heidrych - kl. 8a (język angielski),

Maja Żóltogórska - kl. 8b (język polski)

Tadeusz Kośmider - kl. 8b (fizyka),

Teresa Milewska - kl. 8b (geografia),

Maria Reutt - kl. 8b (chemia),

Ksawery Pastor - kl. 7b (historia).

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapach  powiatowych konkursu!

Małgorzata Knychas

• Wyniki I etapu Ogólnopolskiego konkursu InstaLogik

• 06.11.2023
          • Miło mi poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów.
            Do II etapu Ogólnopolskiego konkursu InstaLogik zakwalifikowały się wszystkie osoby z naszej szkoły tj.
            1. Natalia    Dąbrowska   kl.4a
            2. Małgorzata    Wąsowicz    kl.4b
            3. Mateusz    Kamiński    kl.6b
            4. Józef    Misek       kl.7a
            5. Jakub    Bogusławsk  kl.8a

Serdecznie wszystkim gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Organizator zaprasza wszystkich uczestników I etapu, niezależnie od wyniku, na Kurs Przyszłego Finalisty, który udostępnili na kontach uczniów. Uczniowie, dla których będzie to pierwsze zetknięcie z programowaniem, muszą zrozumieć zasadę działania komputerów. Ci, którzy już wcześniej programowali, powinni poznać przynajmniej podstawy poruszania się po naszym środowisku.

Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)

Sesja próbna przed 2 etapem, termin 30 listopada 2023, godz. 17:00 – 18:00

Etap 2, termin 9 grudnia 2023, godz. 10:00 – 11:30

Szkolny koordynator konkursu

• Głosowanie w konkursie

• 06.11.2023
          • .Z przyjemnością informuję, że Martyna Wodzińska z klasy 3a przeszła do drugiego etapu konkursu ,,Bądźmy EKO dla Wrocławia''. Jej praca znalazła się w 20 najlepszych, wybranych przez komisję konkursową.

Teraz wszystko zależy od Was, ponieważ w drugim etapie głosują internauci!Wejdźcie na stronę https://www.fbserwis-konkurs.pl/category_select.php

Wybierzcie kategorię klasy I-IV.

Zarejestrujcie się i oddajcie każdego dnia głos na Martynkę.

Z danego konta użytkownik można oddać codziennie maksymalnie 1 głos.

Głosowanie trwa do 17 listopada do godziny 12:00.

Z góry dziękujemy i liczymy na Was!

p. Ola, Martyna i klasa 3a

• KIERMASZ MISYJNY pod hasłem: „Razem, aby przywrócić nadzieję!”

• 05.11.2023
          • W Tygodniu Misyjnym, w dniach od 23 do 27 listopada w naszej Szkole został zorganizowany Kiermasz Misyjny pod kierunkiem s. Aleksandry Sys i p. Anny Rybak.

Celem Kiermaszu było włączenie się w Inspektorialny Projekt Misyjny: „Razem, aby przywrócić nadzieję!” – działanie na rzecz ofiar wojny w Sudanie – pomoc dzieciom,
            zakup żywności, lekarstw, odzieży.

Rodzice naszych uczniów przygotowali pięknie udekorowane i smaczne wypieki, uczniowie ze swoją pomysłowością zaangażowali się w ich sprzedaż, a nauczyciele koordynowali przebieg całego Kiermaszu.

W jedności i wspólnych działaniach była nasza siła! Udało nam się zebrać niebagatelną kwotę w wysokości 6500 zł, która zostanie przekazana na wspomniany projekt. Naszym działaniom towarzyszyła także szczególna modlitwa za nasze misjonarki nie tylko w Sudanie, ale na całym świecie.

s. Renata Marchewka

• „BEZPIECZNY SZKOLNIAK” 2023

• 01.11.2023
          • 25 października 2023 r. odbył się szkolny konkurs „BEZPIECZNY SZKOLNIAK”.W konkursie tym uczestniczyło 6 dzieci z klas II A. Chętni uczniowie mieli za zadanie wypełnić test wiadomości, a następnie musieli wykazać się znajomością znaków drogowych. Wszyscy zgłoszeni do konkursu wykazali się szeroką wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole i w ruchu drogowym.

I miejsce zajął - Jacek Knychas

II miejsce - Łucja Dzima

III miejsce - Zofia Dancewicz.

Łucja, Zosia i Jacek będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym „BEZPIECZNY SZKOLNIAK”, który odbędzie się pod koniec listopada w naszej szkole.

Dziękuję wychowawczyni p. Monice i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzieci do konkursu.

s. Małgorzata Pieprzyk,

Ewelina Stochnij