Uczniowie z 5b świętowali Andrzejki klasowe. Czas ten wypełniło łasuchowanie i granie w różne gry planszowe i karciane:)
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Andrzejów!!!
Karolina Rokita-Storta
Uczniowie z 5b świętowali Andrzejki klasowe. Czas ten wypełniło łasuchowanie i granie w różne gry planszowe i karciane:)
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Andrzejów!!!
Karolina Rokita-Storta
Z radością informuję, że w konkursie ogólnopolskim Ludzie Kresów: opowieści nieznane,
II miejsce
w kategorii album (praca plastyczna) zajął Franciszek Barszczyński z klasy IV a
oraz
Anna Zając z klasy VIII a (praca cyfrowa).
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Patrycja Ilkowska-Kowol
Miło mi poinformować, że dwie nasze uczennice zakwalifikowały się do drugiego etapu II Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej: Oliwia Chachchaj 8A i Hanna Simenya 8B.
Wszystkim uczestnikom gratuluję udziału w konkursie, bo z pewnością należy on do ambitnych, a osobom zakwalifikowanym do drugiego etapu dalszych sukcesów.
II etap konkursu (zdalnie) odbędzie się 14.01.2022
Piotr Szyba
Szkolny koordynator Olimpiady
W tym roku już po raz szesnasty świętujemy we Wrocławiu Dzień Życzliwości. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem: "Uśmiech, podaj dalej". W naszej szkole przez trzy dni uczennice z Samorządu Uczniowskiego zbierały kartki, listy i rysunki to tzw. skrzynki życzliwości. Każdy mógł wysłać miłe słowa, pozdrowienia, złote myśli. Obchodzenie tego święta było wyjątkowo przyjemne. Ostatnie upłynęły w bardzo sympatycznej atmosferze, a życzeniem organizatorów jest to, abyśmy każdego dnia potrafili życzliwie patrzeć na ludzi. To naprawdę ułatwia życie!
Patrycja Ilkowska-Kowol
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
W ramach obchodów tego miłego święta starsi uczniowie z klas V - VIII przeczytali młodszym kolegom kilka pluszowych opowieści o misiach. Odwiedziny u młodszych kolegów i koleżanek były bardzo udane.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Patrycja Ilkowska-Kowol
fot. Patrycja Ilkowska-Kowol
Księga dwunasta
Kochajmy się (Ostatnia uczta staropolska)
[…]
Tu Wojski skończył opis i laską znak daje.
I wnet zaczęli wchodzić parami lokaje
Roznoszący potrawy: barszcz królewskim zwany,
I rosół staropolski sztucznie gotowany,
Do którego pan Wojski z dziwnymi sekrety
Wrzucił kilka perełek i sztukę monety
(Taki rosół krew czyści i pokrzepia zdrowie);
Dalej inne potrawy, a któż je wypowie!
Kto zrozumie nieznane już za naszych czasów,
Te półmiski kontuzów, arkasów, blemasów,
Z ingrediencyjami pomuchl, figatelów,
Cybetów, piżm, dragantów, pinelów, brunelów;
Owe ryby: łososie suche, dunajeckie,
Wyżyny i kawijary weneckie, tureckie,
Szczuki główne i szczuki podgłówne, łokietne,
Flądry i karpie ćwiki, i karpie szlachetne;
W końcu sekret kucharski: ryba niekrojona
U głowy przysmażona, we środku pieczona,
A mająca potrawkę z sosem u ogona.
Goście ani pytali nazwiska potrawy,
Ani ich zastanowił ów sekret ciekawy;
Wszystko prędko z żołnierskim jedli apetytem,
Kieliszki napełniając węgrzynem obfitym.
Ale tymczasem wielki serwis barwę zmienił,
I odarty ze śniegu już się zazielenił.
Bo lekka, ciepłem letnim powoli rozgrzana,
Roztopiła się lodu cukrowego pianaI dno odkryła, dotąd zatajone oku;
Więc krajobraz przedstawił nową porę roku,
Zabłysnąwszy zieloną, różnofarbną wiosną.
Wychodzą różne zboża, jak na drożdżach rosną,
Pszenicy szafranowej buja kłos złocisty,
Żyto ubrane w srebra malarskiego listyI gryka wyrabiana sztucznie z czokolady,
I kwitnące gruszkami i jabłkami sady.
[…]
W wyniku niedopatrzenia organizatorów olimpiady w teście konkursowym znalazło się kilka istotnych błędów. Po otrzymaniu poprawionego klucza odpowiedzi, ponownym sprawdzeniu prac konkursowych i powtórnym podliczeniu punktów podaję aktualną listę osób, które zakwalifikowały się do drugiej części szkolnego etapu olimpiady:
1. Maksymilian Świerad 52p
2. Aniela Hoc 51p
.3. Kaja Stryczek 51p.
4. Patrycja Sobieraj 45p.
Gratuluję naszym dzielnym olimpijczykom!
Agnieszka Jeżewska
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Polska to mój dom".
I miejsce - Helena Pietraszewska kl. IIa i Antoni Lemański kl. Ia
II miejsce - Jan Bogusławski kl. Ia i Helena Misek kl. IIb
III miejsce - Pola Olechowska IIIa i Wit Błaczkowski kl. II b
Wyróżnienia otrzymują:
Florian Pałamarz-Podgórny kl. IIb
Martyna Wodzińska kl. Ia
Antoni Ryśnik kl. IIIa
Franciszek Samołyk kl. IIb
Zwycięzcom GRATULUJEMY a wszystkim uczestnikom bardzo DZIĘKUJEMY za udział
Wychowawcy Świetlicy
Z radością informuję, że uczennica klasy 8b Aniela Hoc zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu Union Jack! :)
Kolejny etap u nas w szkole 2 grudnia o godzinie 14:00.
Karolina Rokita-Storta
W środę, 10 listopada klasy pierwsze spotkały się z zaproszonym gościem. Pani Magdalena Sudnik jest mamą jednej z naszych uczennic i lekarzem pulmonologiem. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda jej praca, zapoznały się z wyglądem układu oddechowego i na własnoręcznie wykonanym modelu zobaczyć jak działają płuca. Na zakończenie spotkania dzieci mogły przyłożyć stetoskop do klatki piersiowej i posłuchać jak brzmią płuca kiedy oddychamy. Pani opowiedziała również kilka słów o chorobach przebiegających z kaszlem i katarem i jak wówczas postępować. Spotkanie miało na celu przybliżenie zawodu lekarza oraz propagowanie dbałości o zdrowie.
Aleksandra Jędrzejewska
Dnia 10.11. w ramach projektu „Motyw rodziny w malarstwie - warto czerpać z tradycji” przedstawiciele klas VIII wzięli udział w debacie oksfordzkiej. Dwie drużyny starały się udowodnić lub zaprzeczyć tezie spotkania: „Warto czerpać z tradycji”. Do udziału w debacie zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VIII.
Wydarzenie prowadziła p. Patrycja Ilkowska - Kowol jako marszałek, p. Urszula Mikrut jako ekspert oraz uczeń klasy VIII a Marko Savytskyy jako sekretarz debaty. Przedstawiciele drużyn „Propozycji” i „Opozycji” w przystępny sposób wprowadzili publiczność do tematu, prezentując argumenty popierające i obalające tezę debaty.
W pierwszej części mówcy przekonywali zgromadzoną publiczność, jak niezwykle cenną spuścizną jest tradycja pozostawiona nam przez naszych przodków. Następnie, rozgorzała dyskusja o połączeniu tradycji i nowoczesności, które mogą też nawzajem się uzupełniać. Prelegenci strony „Opozycji” wyjaśniali, że oba elementy wnoszą do naszego życia coś ważnego i pięknego. Argumentowali, że człowiek, choć z jednej strony ma naturalną potrzebę zakorzenienia w przeszłości, jest też jednocześnie ciekawy świata i nastawiony na ciągły rozwój. Uczniowie wykazali się świetną znajomością tematu i chętnie uczestniczyli w dyskusji. Debata zakończyła się krótkim podsumowaniem i zaskakującym wynikiem debaty – wygrała drużyna „Opozycji”.
Patrycja Ilkowska-Kowol
Już po raz czwarty w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.
Patrycja Ilkowska-Kowol
Nowa galeria Debata oksfordzka WARTO CZERPAĆ Z TRADYCJI została dodana do albumu fotograficznego
Uroczystości patriotyczne w naszej szkole.
W środę, 10 listopada 2021 r. w naszej szkole od rana panował świąteczny nastrój. Uczniowie, pięknie ubrani w barwy biało – czerwone z chorągiewkami w rekach uczestniczyli w uroczystych apelach. W programie znalazły się m.in.: pieśni, proza i inscenizacja. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odpowiadając na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej, odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ten sposób połączyliśmy się ze szkołami, przedszkolami oraz placówkami oświatowymi w kraju i za granicą. Występy uczniów zostały przygotowane na wysokim poziomie. Wzruszały przepiękne, wielogłosowe pieśni patriotyczne w wykonaniu scholi i solistów. Występujący otrzymali ogromne brawa, a szczególne podziękowania skierowane zostały do odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości: p. Zdzisławy Racko, p. Urszuli Mikrut s. Lucyny Gocyły, s. Aleksandry Sys, p. Anny Mazur i p. Patrycji – Ilkowskiej Kowol. Dziękuję nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie apelu.
s. Izabela Gryń, Dyrektor
Zapraszamy do galerii Apel 11 Listopad.
Miło mi poinformować, że do II etapu konkursu InstaLogik zakwalifikował się Józef Misek z kl.5a.
Wszystkich uczestników I etapu, niezależnie od wyniku, organizatorzy zapraszają na Kurs Przyszłego Finalisty, dostępny na kontach uczniów. Uczniowie, dla których będzie to pierwsze zetknięcie z programowaniem, muszą zrozumieć zasadę działania komputerów. Ci, którzy już wcześniej programowali, powinni poznać przynajmniej podstawy poruszania się po nowym środowisku.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi, a osobie zakwalifikowanej do II etapu - pierwszego sukcesu.
Joanna Nowak
Laureatem szkolnego konkursu informatycznego Scratch kocha matematykę został uczeń klasy 5b Filip Forysiak-Wójciński.
Prace można oglądnąć po linkiem:https://scratch.mit.edu/projects/576572217/
Serdecznie gratulujemy!
Katarzyna Małczak
Joanna Nowak
Powered by aSc EduPage