• Świetlica

• Styczeń

• Miesiąc styczeń – czas życzeń

Zima to wspaniały czas zarówno dla dorosłych, jak i dla dorosłych dla dzieci. Tylko w tym momencie rozwijamy umiejętność planowania i realizacji postanowień.

Przypomnij  i utrwal sobie nazwy kolejnych miesięcy.

A teraz  przysłowia:

Czego styczeń nie może, to luty pokaż

W styczniu burze i grzmoty — w lato mało roboty.

Na Nowy Rok pogoda — w polu uroda.

A  teraz zapewne wiesz

Noworocznych wiele życzeń

niesie dzieciom mroźny…..

Kochani jesteście w domu to zaproście rodziców  do zabawy z balonami

1. „Balonik”- rodzice mówią wierszyk, a dziecko jest balonikiem, który nadmuchuje – dziecko przykuca i trzyma się za nogi-jest skulone, kiedy rodzice mówią wierszyk, dziecko nabiera powietrze nosem i wypuszcza ustami i powoli wstaje, rozkłada nogi i ręce podnosi do góry jakby obejmowało ogromny balon. Kiedy wierszyk się kończy, balon pęka i dziecko wraca do pozycji wstępnej- czyli przykuca, jest skulone i trzyma rękami nogi. Zabawę powtarzamy dwa lub więcej razy. - zabawa połączona z ćwiczeniami oddechowymi. Baloniku nasz malutki, Rośnij duży, okrąglutki. Balon rośnie, że aż strach, Przebrał miarę no i bach!

2. Dotknij balon - na wyznaczonej trasie wieszamy balony tak, aby dziecko jak podskoczy dotknęło balon-jeżeli robimy trasę w domu to balon możemy powiesić np. na karniszu. Dziecko biegnie , do miejsca ,gdzie wisi balon, musi podskoczyć, żeby go dotknąć i biegnie dalej , gdzie wisi następny balon i znowu musi go dotknąć i biegnie dalej- można taką trasę wyznaczyć na podwórku, można to zrobić na czas w ramach rywalizacji.

3. Na zakończenie naszych balonowych zabaw proponuję wykonanie z dzieckiem wesołego balonu- rysujemy markerem na balonie wesołą minkę, włosy możemy też albo dorysować, albo dokleić z bibuły czy włóczki.

Zapraszamdo  kolorowanek