Hip Hop to taniec, do którego nauki wystarczą dobre chęci, dużo pozytywnej energii i sprawność fizyczna. I to właśnie ta ostatnia, w niecodzienny sposób, była promowana 13 listopada wśród uczniów klas 1-3. Warsztaty odbyły się we współpracy z Eugurrola Dance Studio. W ramach akcji ,,Roztańczony WF, trenerki tańca zachęcały najmłodszych do aktywności fizycznej poprzez taniec.
3a i 3b w NFM
- 21.11.2023
- 8
,,Na jesienną nutę" to jedne z zajęć prowadzonych w ramach lekcji muzycznych ,,Śpiewaj, słuchaj, graj" w Narodowym Forum Muzyki. Uczniowie klas 3 w dniu 10 listopada mieli przyjemność wziąć w nich udział. Podczas zajęć uczniowie aktywnie słuchali muzyki, poruszali się w jej rytmie, śpiewali i grali na instrumentach.
W ten sposób doskonalili koordynację słuchowo-ruchową oraz kształcili słuch muzyczny. Podczas wyjścia uczniowie zwiedzili też całe NFM. Dowiedzieli się różnych ciekawych rzeczy na jego temat i mogli wejść do miejsc niedostępnych na co dzień.
Aleksandra Jędzrejewska
Jolanta Gajda
Sukces sportowy
- 20.11.2023
Z ogromną radością informuję o sukcesie naszego ucznia -Marcela Siwka z klasy VII B .
W sobotę 18 listopada, Marcel zajął drugie miejsce w XXIV Międzynarodowym Turnieju Szermierczym z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szpadzie chłopców w kategorii młodzików. Turniej odbył się w Radlinie (woj. śląskie).
Gratulacje Marcel.
Joanna Drewnicka-Ogrodnik
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
- 20.11.2023
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia "Konwencji o Prawach Dziecka". Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W ramach obchodów 250. rocznicy powołania KEN tematem przewodnim było hasło: "Prawo do nauki". Uczniowie z przygotowanymi przez siebie plakatami, wywiadami i scenkami prezentowali jak wygląda nauka w różnych zakątkach naszego globu.
Mamy nadzieję, że każda taka akcja przyczyni się do podniesienia poziomu świadomości i wiedzy na temat praw dzieci na całym świecie.
Opiekun SU: Patrycja Ilkowska-Kowol
27
"Porozumienie Bez Przemocy"
- 17.11.2023
Drodzy Rodzice!
„Klimat szkoły. Tworzymy go razem” to projekt Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej, do którego nasza szkoła przystąpiła w tym roku. NVC w szkole, to innowacyjny program stworzony z myślą o wspieraniu zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej.
NVC (nonviolent communication) czyli „Porozumienie Bez Przemocy” to metoda komunikacji opracowana przez Marshalla Rosenberga. Znana jest również jako Język Serca ,Empatyczna Komunikacja, czy Konstruktywna Komunikacja. Prezentowany sposób komunikacji sprzyja budowaniu pozytywnych relacji społecznych, tworzenia atmosfery empatii i możliwości wyrażania własnych potrzeb.Co zapewnia nam udział w programie?Nasza szkoła ma za sobą już pierwsze szkolenia. Rada Pedagogiczna przystąpiła do szkolenia online w czasie rzeczywistym, wprowadzającego w tematykę programu. Rodzice również mieli taką możliwość.Przypominamy jednak, że oprócz tego cały czas mamy dostęp do unikatowej platformy e-learningowej, na której znajdują się szkolenia prowadzące do certyfikacji. Na czym polega szkolenie?W ramach programu każdy nauczyciel i rodzic może ukończyć szkolenie certyfikacyjne na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Poziom podstawowy obejmuje realizację zadańdostępnych na platformie. Może być ono realizowane w dowolnym czasie. Poziom rozszerzony obejmuje oprócz dostępu do treści dostępnych na platformie, spotkania online w czasie rzeczywistym (łącznie 10 godzin dydaktycznych). Dziesięciogodzinneszkolenie podzielone jest na kilka spotkań realizowanych w ciągu jednego miesiąca. Comiesiąc rusza nowa edycja kursu. Można wziąć w nim udział w dowolnej edycji w czasie całego okresu trwania projektu.
Szkolenia zawierają wiele ćwiczeń praktycznych oraz wskazówek, które można wykorzystaćw życiu codziennym. Na stronie projektu znajdują się również merytoryczne artykuły orazmateriały do pobrania. Zachęcamy do korzystania. Film poniżej wyjaśnia system szkoleniowy:https://youtu.be/MbCD5QLRPM8Film poniżej wyjaśnia rejestrację na platformie:https://youtu.be/mMo-YfBw3e4 .
Jeżeli Pańswo mają jakieś pytania odnośnie programu- porszę o kontakt.
Pozdrawiam,
Urszula Rosiak
Warsztaty terenowe dotyczące nietoperzy
- 16.11.2023
Dwa tygodnie temu w szkole odbyły się zajęcia dotyczące nietoperzy. Po zajęciach zostaliśmy zaproszeni na drugą część zajęć, czyli poszukiwanie nietoperzy. Warsztaty odbyły się w Parku Słowackiego, gdzie przy użyciu kamery termowizyjnej i modulatora dźwięku szukaliśmy nietoperzy w koronach drzew, w dziuplach i pod postrzępioną korą. Ponieważ poszukiwania nie przyniosły efektu przenieśliśmy się w okolice Impartu, gdzie znaleźliśmy ich gniazdo za rynną budynku. Ponieważ dzieci głośno zachowywały się i świeciły w gniazdo latarkami, nietoperze zaczęły latać w tą i z powrotem, co nas bardzo ucieszyło.
Cezary Puchała 4a
Kwalifikacja do II etapu
- 16.11.2023
Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy Mai Żółtogórskiej z klasy VIIIB, która zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu wiedzy o języku angielskim oraz krajach anglojęzycznych Union Jack Contest+
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 4 grudnia w naszej szkole.
Gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów!
Projekt - Szkoła dostępna dla wszystkich
- 16.11.2023
Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II zakwalifikowała się do projektu pt. ,,Szkoła dostępna dla wszystkich”. Inicjatorem projektu jest Instytut Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Głównym założeniem programu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi a także podniesienie kompetencji nauczycieli, specjalistów w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców: uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczestnicy projektu będą mieli szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym. Projekt dostarczy przede wszystkim narzędzi pomocnych w prowadzeniu zajęć wychowawczo-specjalistycznych, w tym integracyjnych, zapewniających poczucie wspólnoty wśród uczniów oraz dbałość o budowanie przyjaznego klimatu w klasie i w szkole, w ramach ochrony zdrowia psychicznego uczniów.
Przystąpienie naszej szkoły do projektu ,,Szkoła dostępna dla wszystkich” przyczyni się do poszerzenia wiedzy i kompetencji z zakresu ważnych obszarów tematycznych, takich jak ochrona zdrowia psychicznego czy udzielanie wsparcia edukacyjno-specjalistycznego, które w obecnych czasach okazuje się niezwykle ważnym obszarem.
Warsztaty "Odkryj swoje piękno".
- 15.11.2023
Podczas tego pełnego dziewczęcej energii spotkania, odkrywałyśmy, eksplorowałyśmy i doświadczałyśmy!
W naszej szkole po raz pierwszy odbyły sie warsztaty z wizażystką, na których odnalazłyśmy wspólnie z uczennicami klas 7 i 8 poczucie własnej wartości i samoakceptacji. Była to przestrzeń na odnalezienie dziewczęcego piękna, pod okiem profesjonalnej makeupistki. Dziewczyny nauczyły sie i odkryły, że żyjąc w zgodzie ze sobą, bez zbędnego napięcia, skóra i twarz nagle uzyskuje swój prawdziwy blask i naturalne piękno. Poznały proste techniki makijażu, które podkreślą ich naturalne piękno! :)
Pamiętajmy, że każda z nas ma w sobie unikalne piękno, które czeka, aby się w pełni odsłonić!
Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec
- 15.11.2023
Miło nam poinformować o wynikach konkursu na Najładniejszy Różaniec.
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce - Marek Zięba kl. IB
II miejsce - Anna Trzęsicka IB
Maksymilian Nowosielski IB
III miejsce - Filon Jędruszczak IB
Nagroda specjalna dla Zofii Talar - Matwiejczyk z IA
W kategorii klas drugich i trzecich:
I miejsce - Rita Golema IIIB
II miejsce - Martyna Wudzińska IIIA Gabriel (IIIA) i Zofia Świtała (IA
)III miejsce - Szymon Sadowski IIIB Mateusz Świątek IIB
Nagroda specjalna dla Szczepana Baranowskiego z IIIA
Serdecznie gratulujemy.
Anna Rybak, s. Aleksandra Sys
7
Konkurs na najpiękniejszy zielnik
- 15.11.2023
Drodzy Uczniowie!
Bardzo dziękujemy za liczne i piękne prace konkursowe. Odzew z Waszej strony przerósł nasze oczekiwania :-) Szczególne uznanie wyrażamy klasie 3b za wspólne zielnikowe dzieło!
Oto nagrodzeni w konkursie:Klasy 1-3:
I miejsce- Rita Golema kl. 3b
II miejsce- Zosia Talar- Matwiejczyk kl. 1a
III miejsce- Maks Stoces kl. 1b
Nagroda specjalna- Szczepan Baranowski kl. 3a i klasa 3b
Klasy 4-6:
I miejsce- Magdalena Tasz kl. 5a i Helena Gerot kl. 5b
II miejsce- Zofia Szymańska kl. 5b
III miejsce- Mateusz Roziński kl. 4a
Wyróżnienie - Ula Kowalczyk, Witek Jaxewicz, Kasia Zając, Tosia Drużkowska, Matylda Sielska, Maja Sypień, Marianka Werwińska, Michał Orski
Klasy 7-8:
I miejsce- Martyna Jeziorska kl. 8b
II miejsce-Zofia Sadowska kl. 7a
III miejsce- Sara Pliszka kl. 8a
Wyróżnienie- Igor Siodłowski, Franciszek Janik, Bartek Łękawa, Hania Krupska
Wszystkim ogromnie dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie
!Beata Maciejczak i Bożena Laskowska
Projekt "Uczta bogów greckich na Olimpie"
- 15.11.2023
Corocznie na górze Olimp w pałacu Zeusa odbywa się uroczysta uczta, na którą zaproszeni są wszyscy bogowie i herosi. Datę uczty ustanowił Zeus - król greckich bogów. Uczniowie klas V, ubrani w boskie szaty, świętowali i cieszyli się wiecznością przy stole zastawionym nektarem i ambrozją.
Patrycja Ilkowska-Kowol
25
Konkurs Idiomy w obrazkach
- 14.11.2023
Nowa galeria Konkurs Idiomy w obrazkach została dodana do albumu fotograficznego
Miło jest nam poinformować o wynikach konkursu Idiomy w obrazkach z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz języka włoskiego. Celem konkursu było uświadomienie uczniom bogactwa języków oraz powodów i znaczenia stosowania idiomów w wypowiedziach. Zadaniem uczniów było zobrazować wybrany przez siebie idiom, a w kryteriach oceny pod uwagę brana była kreatywność, samodzielność oraz estetyka pracy.
Z języka angielskiego w kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsca zajęli:
1. Urszula Starzyńska, kl. VIIIa
2. Rita Strzelecka, kl. Va
3. Nikodem Heidrych, kl. VIIIa
Wyróżnienie zdobyli:
Maria Reutt, kl. VIIIb oraz Jan Knychas, kl. VIIIa
Z języka niemieckiego w kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsca zajęli:
1. Julianna Tokarska, kl. VIIb
2. Stanisław Litwin, kl. IVb
3. Oleksandra Pindhurska, kl. VIb
Wyóżnienie zdobyli Matylda Wruszczak, kl. VIb oraz Helena Misek, kl. IVb
Z języka włoskiego w kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsca zajęli:
1. Stefan Ordyniec, kl. IVb
2. Marianna Werewińska, Vb
3. Maja Reutt, kl. Va
Wyróżnienie zdobyła Maria Reutt, kl. VIIIb
Wszystkim zwycięcom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy wszystkim biorącym udział za świetne prace!
Zespół językowy
Plebiscyt edukacyjny
- 13.11.2023
Mamy w naszej szkole samych wspaniałych nauczycieli, oddanych swojej pracy, serdecznych.
Obecnie trwa głosowanie w plebiscycie na NAUCZYCIELA ROKU i w kategorii nauczyciele kl. 4-8 nominowana została nasza wspaniała p. Patrycja Ilkowska - Kowol, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Opiekun Samorządu Uczniowskiego, organizator szkolnych debat i wielu uroczystości o tematyce historycznej.
Obecnie pani Patrycja jest na trzecim miejscu, jeśli chodzi o wyniki głosowania w plebiscycie.Prosimy o oddanie głosu na tego wspaniałego nauczyciela, może uda się wywalczyć pierwsze miejsce?
Link do głosowania:
Klasa 3a i 3b w Domu Europy
- 13.11.2023
Nowa galeria Unia Europejska w komosie została dodana do albumu fotograficznego
21
3 MIEJSCE w MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA
- 15.11.2023
Reprezentacja chłopców klas 4-6 w składzie:
1. Piotr Kuźniar
2. Paweł Gurgul
3. Wiktor Bigus
wywalczyła po wspaniałej walce 3 MIEJSCE w MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA szkół
podstawowych klas 4-6 i awansowała do finału Dolnośląskiego.
GRATULACJE CHŁOPAKI !!!
p. Grzegorz Giża
Archiwum Aktualności