• OBIADY w roku szkolnym 2023/2024

• 28.08.2023
          • Stołówka działa już od 5.09.2023r!

Opłata za 1 obiad wynosi – 16,50 zł

Opłata za zupę wynosi - 6 zł

Zamawiać można tylko zupę lub cały obiad - zgłoszenia są już przyjmowane przez dziennik elektroniczny Librus do sekretariatu lub p.Anny Piejko.

Odliczamy tylko nieobecności zgłoszone do sekretariatu do godz. 8:30.

KARNETY MIESIĘCZNE za OBIADY w roku 2023/2024

• Nad Bałtykiem - kolonie letnie 2023

• 17.07.2023
          • Nad Bałtykiem - kolonie letnie w Tupadłach k/Jastrzębiej Góry

W dniach od 25 czerwca do 5 lipca 2023 r., czterdziestopięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w letnim wypoczynku w miejscowości Tupadły k/ Jastrzębiej Góry.

Podczas kolonii były różne atrakcje: wycieczki do Gdańska Oliwy, Gdyni, Łeby, na Westerplatte i na Hel. W Gdańsku Oliwie słuchaliśmy koncertu organowego, a następnie wybraliśmy się w rejs „Galeonem” na Westerplatte. Towarzyszył nam przewodnik, który umiał bardzo ciekawie przekazać historię tych miejsc. Wizyta w Centrum Nauki „Experyment” i zwiedzanie „Oceanarium” w Gdyni było dla nas momentem wytchnienia i zabawy przeżywanej w bardzo twórczy sposób. W tych miejscach nikt się nie nudził. Kolejną atrakcją była wizyta w „Motylarni”, w Rozewiu. Spotkanie z osobami ze świata kultury i sztuki oraz sportu miało miejsce w Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze. „Fokarium” i Latarnia morska na Helu, ruchome wydmy w Łebie to niezapomniane miejsca, które na długo pozostaną nam w pamięci. Mieliśmy też okazję być przy „Gwieździe Północy” w Jastrzębiej Górze – najdalej wysuniętym miejscu w północnej Polsce.

Każdego dnia mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, dlatego też wiele czasu przebywaliśmy na świeżym powietrzu, począwszy już od porannej gimnastyki, poprzez gry terenowe, rozgrywki zespołowe. Korzystaliśmy z boisk i placu zabaw. Plażowaliśmy i kąpaliśmy się w morzu.

Podczas „Pogodnych wieczorów” mieliśmy zabawy integracyjne, „kalambury”, „wesołą puszkę”, „Tombolę” i oczywiście nie zabrakło dyskoteki, a także programu artystycznego „Mam Talent”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których robiliśmy bransoletki. W czasie „chrztu kolonisty” musieliśmy wykazać się umiejętnościami „artystów cyrkowych”. Każdy dzień kończyliśmy modlitwą i „Słówkiem na dobranoc”.

Podczas kolonii towarzyszył nam film „Zebra z klasą” ukazujący wartość przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji, a także że warto mieć marzenia i zrobić wszystko, by je zrealizować.

W codziennej modlitwie i podczas Mszy św., w której uczestniczyliśmy w niedzielę dziękowaliśmy Bogu za otrzymane łaski.

Kończąc prezentację przeżytego przez nas wakacyjnego wypoczynku - jako organizator kolonii pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak cudownych i niezapomnianych dni, które spędziliśmy na kolonii! Moje podziękowanie kieruję przede wszystkim do s. Dyrektor Izabeli Gryń za wsparcie i konkretną pomoc podczas przygotowań do tego letniego wypoczynku dzieci. Dziękuję wychowawcom: p. Annie Rybak, p. Małgorzacie Adamskiej - Lech i p. Ewelinie Stochnij za ich serdeczną obecność, za ich troskę o dzieci i ich bezpieczny wypoczynek.

Szczególne słowo „dziękuję” kieruję do p. Doktor Katarzyny Cygan, która jak dobra mama czuwała nam zdrowiem dzieci.

Dziękuję Rodzicom za zaufanie i dobre słowo! Dzieciom, które były na kolonii chcę podziękować za to, że starały się przeżywać te wakacyjne dni w miłej i przyjaznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem dawały wspaniałe świadectwo dobroci i życzliwości wobec siebie nawzajem, a także były „najpiękniejszą wizytówką” naszej szkoły.

s. Małgorzata Pieprzyk

• Konkurs kaligraficzny klas pierwszych

• 19.06.2023
          • Miło nam poinformować, że laureatami Konkursu Kaligraficznego klas pierwszych zostali:

I miejsce: Zosia Dancewicz 1a, Jaś Gaweł 1b

II miejsce: Marysia Ogielska 1a, Wiktor Gerbszt 1b

III miejsce: Hania Pliszka 1a, Maciek Całka 1b

wyróżnienia: Mateusz Świątek 1b, Emilia Lemańska 1a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

!Monika Hyk, Anna Płomińska

• BEZPIECZNE WAKACJE

• 13.06.2023
          • Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.Na stronie naszej szkoły pod linkiem Bezpieczne Wakacje zapoznaj się z krótką prezentacją na temat bezpiecznych wakacji i wydrukuj ulotkę, aby zawsze pamiętać o zasadach bezpiecznych wakacji

!UDANEGO WYPOCZYNKU!

Judyta Plewak

• ITALIA A TAVOLA

• 15.06.2023
          • Włochy przy stole: nie można ucząc się włoskiego, pominąć kulinarnych wątków.

13 czerwca, we wtorek, uczniowie kl.4a samodzielnie przygotowali klasyczną włoską przystawkę, bruschettę. Najprzyjemniejsza była oczywiście degustacja.

Buon apetito!

Anna Gabryszewska - Konieczny