• Co kryje ziemia? Lekcja geologiczna w IV a.
        • Przedstawienie klasy II a dla rodziców.
        • Konkurs na grę o św. Dominice Mazzarello
        • Spotkaniem z p. Grzegorzem Jóżefczykiem
          • Spotkanie p. Grzegorzem Józefczykeim

• 19.06.2016
          • W dn. 10.06.2016r. w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek we Wrocławiu odbyło się spotkanie z panem Grzegorzem Józefczykiem – niepełnosprawnym pasjonatem samochodów, który sam uległ niezawinionemu wypadkowi samochodowemu.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe: Gimnazjum i przedstawicieli Szkoły Podstawowej mogli usłyszeć o codziennym życiu p. Grzegorza. Po wielości pytań można stwierdzić, że nasz Gość wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Uczniowie dowiedzieli się przeróżnych rzeczy np.: jak mimo poruszania się na wózku inwalidzkim można prowadzić samochód?, jak p. Grzesiu przygotowuje sobie posiłki lub jak w markecie robi zakupy?, w jaki sposób nadal pracuje w warsztacie samochodowym? Oczywiście były też pytania z tzw. „wyższej półki” np.: jak można radzić sobie z bólem?, jakie jest prawdziwe oblicze przyjaciela?, czy cuda ciągle się zdarzają? itp.

Spotkanie z p. Grzegorzem pogłębiło u dzieci i młodzieży świadomość i wrażliwość na potrzeby, troski i piękno drugiego człowieka. Niech podsumowaniem spotkania będzie pytanie dzieci ”…a czy p. Grzesiu przyjedzie do nas jeszcze raz?”

s. Joanna Wojciechowska

• Wesołe kanapki
        • Młody Chemik 2016
        • Spotkanie absolwentów 2016
        • Kangurek 2016
        • SŁODKIE ZAJĘCIA 2B
        • PROJEKTY GIMNAZJALNE 2016
        • Legendy wrocławskie klasy 3b
        • DZIEŃ DZIECKA Z GIMNAZJUM
          • Szkolny Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją"

• 03.06.2016
          •    Z przyjemnością informuję, że Szkolny Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją" odbył się 01.06.2016 r. Uczniowie pięknie zaprezentowali w większości wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Zwycięzcami zostali:

Aleksandra Grzeszkowiak z 6a SP i Joanna Dragan z II b GM.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Jan i Pio Kalemba z kl.5a, Karolina Macała z 5b, Katarzyna Władyczak z III GM.

Gratulujemy!
            Grażyna Szewczuk

• Warsztaty w Centrum TECHNOLUDEK

• 02.06.2016
          •    2 czerwca klasa 1A uczestniczyła w warsztatach laboratoryjno-eksperymentalnych w Centrum Edukacyjnym Technoludek. Dzieci poznały podstawowe rodzaje substancji chemicznych i sprawdzały ich odczyn za pomocą papierków lakmusowych. Każdy mógł przeprowadzić doświadczenie chemiczne i przekonać się, co się stanie po zmieszaniu różnych substancji. Efekty tych działań okazały się kolorowe i zaskakujące, a pienistym wybuchom towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy.

Marta Barecka

• Pierszaki w poszukiwaniu krasnali.

• 02.06.2016
          •   Świętując Dzień Dziecka uczniowie klas 1 wybrali się na poszukiwanie wrocławskich krasnali. Przeszli spacerem po Rynku i okolicach, gdzie spotkali mnóstwo figurek tych  sympatycznych stworzeń. Stały się one inspiracją do wykonania projektu krasnala, którego chcieliby zobaczyć pod drzwiami swojej szkoły. Po spacerze kl. 1B wróciła do szkoły, natomiast kl. 1A uczestniczyła w warsztatach w manufakturze słodyczy, gdzie każdy własnoręcznie wykonał lizaka.

Jolanta Gajda

• "Dlaczego gwiazdy migoczą?"

• 02.06.2016
          •   Niedawno klasa 1 A SP korzystając z różnych zajęć pogłębiała zdobytą w szkole wiedzę o kosmosie. Najpierw wybraliśmy się do Multicentrum, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Dlaczego gwiazdy migoczą?". Dowiedzieliśmy się na przykład jak myje się ręce w kosmosie i jak się śpi w stacji kosmicznej. Każdy zbudował też z klocków własny pojazd do eksploracji kosmosu. Następnie pojechaliśmy do Pracowni Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w czasie lekcji astronomii wybraliśmy się "W stronę Słońca i z powrotem" oraz uczestniczyliśmy w pokazie w planetarium poznając "Tajemnice nocnego nieba".

Marta Barecka

• Dzień Dziecka- Dzień Patrona.

• 02.06.2016
          •     Dzień Dziecka w naszej szkole połączony był z obchodami dnia Patrona.  Wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie byli zaangażowani w przygotowanie ciekawego programu.

Klasy I-III SP miały gry i zabawy sportowe z Janem Pawłem II. Klasy IV-VI- Festiwal Młodych Talentów, na którym uczniowie prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach: śpiew, taniec, gra na instrumentach, recytacja własnych wierszy, malowanie w mące i rysowanie. Byli i tacy, którzy pasjonują się jazdą konną, tworzeniem gier, czy bronią.

Następnie wszystkie klasy szkoły podstawowej wyruszyły na poszukiwanie wrocławskich krasnali, a przy okazji nie zabrakło lodów oraz cukierków.

Klasy gimnazjalne przygotowały grę terenową i miały również zajęcia artystyczne z ludźmi z pasją. Najważniejszy jednak w tym dniu był dla nas uśmiech dziecka, który wynagradza każdy trud, bo jak powiedział Jan Paweł II: „W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca - obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei". Na koniec zajrzyjmy do kredensu literackiego i przeczytajmy piękne wiersze, które ułożył i zaprezentował podczas Festiwalu Talentów Jakub Hanzel, uczeń klasy IV a.