Kalendarz na rok szkolny 2023/2024
Kalendarz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu
na rok szkolny 2023/2024
KWIECIEŃ
Pn
1.
Poniedziałek Wielkanocny
Wt
2.
Śr
3.
Cz
4.
Pt
5.
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
6
N
7.
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Pn
8.
Wt
9.
Śr
10.
Spotkanie rekrutacyjne dla klas 8 ze Szkołą Partnerską LO Sióstr Urszulanek UR, godz. 08:10
Cz
11.
Pt
12.
Inspektorialne Święto Wdzięczności 12-14.04 – Ostrów Wielkopolski
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
13.
N
14.
Pn
15.
Wt
16.
III Szkolne czytanie Pisma Świętego
Eliminacje szkolne Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku
Śr
17.
Rada Pedagogiczna, szkolenie szkolnych zespołów nadzorujących egzamin po ósmej klasie – odp. Dyrekcja
Konsultacje z Rodzicami – godz. 16:00 - 18:00
Etap szkolny Konkursu Recytatorskiego kl. 1-3
Cz
18.
Pt
19.
Akademia Merici – spotkanie z dziedziny ekonomii z p. Dawidem Bogańskim
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00Sb
20.
N
21.
Pn
22.
Międzynarodowy Dzień Ziemi – odp. p. B. Maciejczak, B. Laskowska
Etap międzyszkolny Konkursu Recytatorskiego kl. 1-3
Wt
23.
Śr
24.
Konkurs z j. angielskiego Dicto Challenge – 2 etap
Cz
25.
Pt
26.
Światowy Dzień Wdzięczności z okazji imienin Przełożonej Generalnej Zgromadzenia
Sióstr Salezjanek Matki Chiary Cazzuola - MozambikKoronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
So
27.
N
28.
Pn
29.
Wt
30.
Apel z okazji Konstytucji 3-go Maja dla klas 1-8 – odp. p. Z. Racko p. P. Ilkowska – Kowol, SU
MARZEC 2024
Pt
1.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Finał Olimpiady Historycznej
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
2.
Spotkanie formacyjne dla pracowników, wychowawców i nauczycieli Szkół i Placówki
N
3.
III niedziela Wielkiego Postu
Pn
4.
Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – odp. p. P. Ilkowska – Kowol
zDolny Ślązak z fizyki – etap wojewódzki
Wt
5.
Śr
6.
zDolny Ślązak z historii – etap wojewódzki
Cz
7.
Pt
8.
Dzień Kobiet
Dzień bez podręcznika dla klas 4 – 8
Sb
9.
N
10.
IV niedziela Wielkiego Postu
Pn
11.
REKOLEKCJE dla klas 7-8 – odp. s. A. Sys, godz. 08:00 - 12:00
Wt
12.
REKOLEKCJE dla klas 7-8 – odp. s. A. Sys, godz. 08:00 - 12:00
Śr
13.
Egzamin próbny klas ósmych – j. polski
Cz
14.
Egzamin próbny klas ósmych – matematyka
Dzień liczby Pi – odp. p. J. Nowak, p. K. Małczak
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr” – odp. p. A. Jędrzejewska
Pt
15.
Egzamin próbny klas ósmych – j. angielski
Akademia Merici – LO Urszulanki – odp. s. A. Sys
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
16.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY dla przyszłych uczniów klas pierwszych: godz.10:00 – 12:00
N
17.
V niedziela Wielkiego Postu
Pn
18.
Wt
19.
Uroczystość Św. Józefa
Śr
20.
Cz
21.
Pierwszy dzień wiosny – Dionizje kl. 4 – 7 (przegląd małych form teatralnych) – odp. nauczyciele humaniści
Konkurs Kangur Matematyczny – odp. p. A. Chęcińska
Wrocławski Bieg Sponsorowany – odp. p. U. Rosiak
Pt
22.
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
23.
Memoriał Urszuli Marciniak – Finał Konkursu matematycznego
N
24.
Niedziela Palmowa
Pn
25.
Zwiastowanie Pańskie, Dzień Świętości Życia
Zawody FIRST LEGO League – SZKOLNA DRUŻYNA – Gostyń – odp. p. J. Nowak, p. K. Małczak
Wt
26.
Śr
27.
Życzenia świąteczne – apel o godz. 10:00 dla wszystkich klas – odp. p. Z. Racko, s. A. Sys
p. M. Młynarczyk
Cz
28.
PRZERWA ŚWIĄTECZNA 28.03 - 02.04
Wielki Czwartek
Pt
29.
Wielki Piątek
Sb
30
Wielka Sobota
N
31
WIELKANOC
LUTY 2024
Cz
1.
Spowiedź św. dla klas 8 SP i dla chętnych uczniów – odp. katecheci
Zabawa Karnawałowa
Pt
2.
Święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
Msza św. w kościele parafialnym dla klas 8, godz. 08.00 - odp. katecheci
Sb
3.
N
4.
Pn
5.
Wt
6.
Śr
7.
Akademia Merici – LO Urszulanki – odp. s. A. Sys
Cz
8.
Tłusty czwartek
Pt
9.
Sb
10.
N
11.
Pn
12.
Wt
13.
WALENTYNKI SZKOLNE – Samorząd Uczniowski – p. P. Ilkowska-Kowol
Śr
14.
Środa Popielcowa – Msza święta w kościele parafialnym, godz. 08.00
Cz
15.
Pt
16.
Konkurs o Miłosierdziu Bożym – odp. katecheci
Konkurs informatyczno-plastyczny - Pisanka matematyczna - J. Nowak, K. Małczak
Sb
17.
N
18.
I niedziela Wielkiego Postu
Pn
19.
Wt
20.
Śr
21.
Cz
22.
Pt
23.
zDolny Ślązak z matematyki – etap wojewódzki
Sb
24.
N
25.
II niedziela Wielkiego Postu
Pn
26.
zDolny Ślązak z j. polskiego – etap wojewódzki
Wt
27.
Śr
28.
Dzień bezpiecznego Internetu - J. Nowak, K. Małczak, J. Plewak
Cz
29.
zDolny Ślązak z biologii – etap wojewódzki
Spowiedź św. dla chętnych uczniów – odp. katecheci
STYCZEŃ 2024
Pn
1.
Nowy Rok; Świętej Bożej Rodzicielki
Wt
2.
Śr
3.
Rada klasyfikacyjna, godz. 15:30
Cz
4.
Spowiedź św. dla klas 7 i dla chętnych uczniów, godz. 8:45 – odp. katecheci
Kolęda w Niepublicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek od godz. 10:00 - odp. katecheci
Pt
5.
Msza św. o godz. 8:00 dla klas 7 w kościele parafialnym - odp. katecheci
Sb
6.
Uroczystość Objawienia Pańskiego
N
7.
Pn
8.
Wt
9.
Konkurs ,,Olimpusek’’ - odp. J. Gajda, A. Jędrzejewska
Koncert Kolęd i Pastorałek, godz. 16.00 – odp. s. A. Sys, p. D. Winnowicz
Śr
10.
Rada Pedagogiczna - podsumowanie nadzoru pedagogicznego za I półrocze,
godz. 13:00 – 15:00,
15:00 – 17:00 Szkolenie dla nauczycieliCz
11.
Pt
12.
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15.00
Sb
13.
Zimowisko w Szklarskiej Porębie od 13.01 – 19.01 – odp. s. M. Pieprzyk, p. A. Rybak,
p. M. Adamska – Lech, s. A. Kaniewska
N
14.
Chrzest Pański
Pn
15.
Ferie Zimowe 15.01-28.01
Wt
16.
Śr
17.
Cz
18.
Pt
19.
Sb
20.
N
21.
Dzień Babci
Pn
22.
Dzień Dziadka; bł. Laury Vicuna
Wt
23.
Śr
24.
Cz
25.
Pt
26.
Sb
27.
N
28.
Pn
29.
Tydzień ze św. Janem Bosko – odp. katecheci
Wt
30.
Śr
31.
Uroczystość św. Jana Bosko
Kalendarz na rok szkolny 2023/2024
LISTOPAD
Śr
1.
Uroczystość Wszystkich Świętych - Dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych
Cz
2.
Spowiedź św. dla klas 5 SP i dla chętnych uczniów – odp. katecheci
Pt
3.
Msza św. w kościele parafialnym dla klas 5a, 5b SP, godz. 8.00 - odp. katecheci
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15.00
Sb
4.
N
5.
Pn
6.
Wt
7.
Śr
8.
Cz
9.
Pt
10.
Apel patriotyczny – odp. p. Z. Racko, p. M. Adamska - Lech – (dekoracja)
Dzień św. Marcina – odp. nauczyciele języka niemieckiego
Warsztaty dla dziewcząt klas 7-8 „W trosce o swoje piękno”
Sb
11.
N
12.
12-18 wyjazd do Szkoły Językowej w Chester GB – odp. P. M. Polikowska, p. K. Rokita-Storta
Pn
13.
Wt
14.
Konkurs międzyklasowy pt.: „Jesienna moda” – odp. SU i wychowawcy klas
Dzień bez podręcznika dla klas 4 – 8
Śr
15.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr „Junior”, klasy 7-8 – odp. p. J. Nowak, p. K. Małczak
Cz
16.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr „Benjamin”, klasy 4-6 – odp. p. J. Nowak, p. K. Małczak
Konkurs ekologiczny dla kl. 7- Park Krajobrazowy Chełmy - B. Maciejczak
Pt
17.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - odp. SU, wychowawcy klas 4-8
Nauka w krajach świata – prawo do nauki kl. 4-8 – odp. p. Z. Racko, p. P. Ilkowska – Kowol
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr „Skrzat”, klasy 1 - 3 – odp. p. J. Nowak,
p. K. Małczak, p. J. GajdaKoronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
18.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 18-20.11
N
19.
Uroczystość Chrystusa Króla
Pn
20.
Dzień Praw Dziecka – konkurs plastyczny dla klas 1-3 - odp. p. J. Gajda, p. A. Jędrzejewska
Wt
21.
Dzień życzliwości – odp. Samorząd Uczniowski
Koncert patriotyczny – godz. 16:30 – odp. s. A. Sys, p. D. Winnowicz
Zebrania z Rodzicami dla klas 1-8 – godz.17:30
Śr
22.
Cecyliada - Festiwal piosenki religijnej dla kl. 1-8 - odp. wychowy klas, katecheci
Alfik matematyczny – odp. p. J. Gajda, p. J. Nowak, p. A. Chęcińska
Warsztaty dotyczące motywacji dla kl. 8
Cz
23.
Spotkanie uczniów i nauczycieli z Wizytatorką z Rzymu – s. Lidią Strzelczyk godz. 09:00
Warsztaty dotyczące motywacji dla kl. 7
Pt
24.
Święto Dziękczynienia – odp. p. M. Polikowska i nauczyciele języka angielskiego
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15.00
Sb
25.
N
26.
Pn
27.
Dzień Pluszowego Misia – odp. wychowawcy, SU
Wt
28.
Biblia i Przypowieści Biblijne – Ogólnopolski Konkurs Biblijny EDI – odp. s. A. Sys
Egzamin próbny dla klas ósmych z języka polskiego
Śr
29.
Konkurs Szopek i Aniołów – odp. p. A. Rybak
Egzamin próbny dla klas ósmych z matematykiCz
30.
Konkurs międzyszkolny dla kl. 2 „Bezpieczny Szkolniak” - odp. s. M. Pieprzyk, p. E. Stochnij
Andrzejki dla 4 - 8 – odp. Samorząd Uczniowski
Spowiedź dla kl. 6 SP i dla chętnych uczniów – odp. katecheci
Egzamin próbny dla klas ósmych z j. angielskiegoPAŹDZIERNIK – Miesiąc Maryjny
N
1.
Pn
2.
Konkurs na najpiękniejszy różaniec w kl. 1-4 – odp. katecheci
Konkurs na Plakat o polskich Sanktuariach Maryjnych dla kl. 5-8 - katecheci
Wt
3.
InstaLogic-konkurs informatyczny – odp. p. J. Nowak, p. K. Małczak
Śr
4.
Cz
5.
Spowiedź św. dla klas 4 SP i dla chętnych uczniów – odp. katecheci
Pt
6.
Msza św. w kościele parafialnym dla klas 4 a, b SP - godz. 8.00 – odp. katecheci
Sb
7.
N
8.
XXII Dzień Papieski
Pn
9.
NMP Różańcowej
Warsztaty dla kl. 1-3 „Udzielanie pierwszej pomocy” godz. 11:00 – odp. p. A Radkowska
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Wt
10.
Śr
11
Pasowanie na ucznia klas pierwszych, godz. 10:00 - odp. wychowawcy klas pierwszych
Cz
12.
Msza św. w kościele parafialnym godz. 8:00 – odp. katecheci
Apel z okazji 250 Rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, godz. 10:00Debata Oxfordzka – „Rola Nauki w życiu człowieka”
Rada pedagogiczna, godz. 15:30 – odp. dyrekcja
Dzień bez podręcznika dla klas 4-8
Pt.
13.
Dzień Nauczyciela - Dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych
Sb
14.
N
15.
Pn
16.
Konkurs zDolny Ślązak z j. polskiego, godz. 10:00 – etap szkolny
Wt
17.
Konkurs zDolny Ślązak z j. angielskiego, godz. 10:00 – etap szkolny
Konkurs ,,Bezpieczny Szkolniak’’ dla kl. 1-3 - etap szkolny, odp. s. M. Pieprzyk
Śr
18.
Konkurs zDolny Ślązak z j. niemieckiego, godz. 10:00 – etap szkolny
Kampania ogólnoświatowa „Milion dzieci modli się na różańcu” – odp. katecheci
Cz
19.
Konkurs zDolny Ślązak z biologii, godz. 10:00 – etap szkolny
Konkurs na najpiękniejszy zielnik „Kolory jesieni” – p. B. Laskowska, p. B. Maciejczak
Pt
20.
20-21 października – Warsztaty muzyczne dla Scholi – odp. s. A. Sys
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
21.
N
22.
Niedziela Misyjna – Tydzień Misyjny 23-29.10
Pn
23.
Konkurs zDolny Ślązak z matematyki, godz. 10:00 – etap szkolny
23-27 października – Tydzień z Wisławą Szymborską
23-27 października – KIERMASZ MISYJNY w Szkole
Wt
24.
Konkurs zDolny Ślązak z chemii, godz. 10:00 – etap szkolny
Śr
25.
Przegląd pieśni i poezji patriotycznej, godz. 9:00 – odp. p. Z. Racko, p. M. Młynarczyk,
s. A. Sys, p. P. Ilkowska – KowolKonkurs zDolny Ślązak z fizyki, godz. 10:00 – etap szkolny
Czw
26
Konkurs zDolny Ślązak z geografii, godz. 10:00 – etap szkolny
Pt
27.
Konkurs zDolny Ślązak z historii, godz. 10:00 – etap szkolny
So
28.
N
29.
Pn
30.
Wt
31.
Holly Wins – konkurs na najciekawsze przebranie - postać świętego,
przejście Korowodu ŚwiętychWRZESIEŃ
Pt
1.
Sb
2.
N
3.
Pn
4.
Msza św. w kościele parafialnym, godz. 9:00 - rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 –
odp. wychowawcy i katecheciWt
5.
Śr
6.
Cz
7.
Pt
8.
Uroczysty Apel z okazji Beatyfikacji Rodziny Ulmów
Maraton Matematyczny - J. Nowak, K. Małczak
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
9.
N
10.
XII Tydzień wychowania 10-16.09.
Pn
11.
Projekt informatyczny - Medal za niezwykłą odwagę – p. J. Nowak, p. K. Małczak
Wt
12.
Śr
13.
Konferencja dla Rodziców: „Smartfon w rodzinie” z rodzicami: 16:30 – p. Monika Przybysz, potem zebrania dla klas 2-8
Zebrania z rodzicami dla kl. VIII godz. 17:30 (ważne informacje dotyczące egzaminu po ósmej klasie)
Cz
14.
Warsztaty dla uczniów: „Smartfon w rodzinie” kl. 4-6 i 7-8
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego
Pt
15.
Międzynarodowy dzień kropki – odp. p. M. Adamska – Lech i wychowawcy
Dzień bez podręcznika dla klas 4-8
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
So
16.
Finał Maratonu Matematycznego
N
17.
Pn
18.
Święto św. Stanisława Kostki – odp. katecheci
Wt
19.
Konkurs plastyczny – kl.1-3 świetlica – p. Marta Pruszkowska
Śr
20.
Cz
21.
Warsztaty ekologiczne dla klas 5-8 Eko-akcja segregacja w ramach akcji sprzątanie świata -
p. B. Laskowska, p. B. MaciejczakPt
22.
Spotkanie ABSOLWENTÓW naszej Szkoły 16:00 - 18:00 – odp. p. M. Młynarczyk,
p. B. Maciejczak, p. A. RybakKoronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
23.
N
24.
Pn
25.
Webinar online dla Rodziców: „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób o nią właściwie zadbać?” – Fundacja Dbam o mój zasięg, godz. 19:00 – p. J. Plewak
Wt
26.
Europejski dzień języków obcych - odp. nauczyciele języków obcych
Śr
27.
Dyktando Niepodległościowe – etap szkolny konkursu ortograficznego dla kl. 4-6 i 7-8
Cz
28.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego – odp. opiekun SU
Olimpiada Matematyczna Juniorów – p. J. Nowak, p. A Chęcińska, p. A. Szepet-Stefańska
Pt
29.
Dzień Chłopaka – odp. wychowawcy
Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szkolnej o godz. 15:00
Sb
30.