• Aktualności

     • Uzależnienia behawioralne

     • 31.03.2021
     • Dnia 26 marca w piątek klasa 7b razem z klasą 7a miała zajęcia na temat uzależnień.  Organizatorem spotkania była p. Katarzyna  Małczak, nauczyciel informatyki.  Połączyliśmy się przez  Teams’a  i mama naszej koleżanki Pani Ameilia Golema rozpoczęła  wykład  na temat uzależnień.   Było to kolejne szkolenie o takiej tematyce. Omawiane były współczesne zagrożenia młodzieży: uzależnienia od narkotyków, alkoholu, ale też od Internetu czy telefonu. Dowiedzieliśmy się  różnych  rzeczy na ten  temat. Na przykład tego, że w uzależnienie można bardzo szybko popaść i, że im dłużej się go nie leczy,  tym trudniej z niego wyjść.  Prowadząca podkreślała, że łatwo jest przeoczyć początek uzależnienia – nie zdajemy sobie sporawy z tego, że coraz więcej czasu poświęcamy np. grom internetowym, czy sięgamy regularnie po jakąś używkę, aż w końcu nie umiemy bez tego normalnie funkcjonować. Pojawia się zdenerwowanie, myślenie tylko o danej grze, utrata telefonu wydaje się tragedią. Objawem uzależnienie są też bóle głowy czy drżenie rąk i niemożliwość skupienia się na czymkolwiek. Wychodzenie z uzależnienia jest bardzo trudne – po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę z tego, że mamy problem, co wcale nie jest takie oczywiste. Często potrzebne jest zdecydowane działanie naszych bliskich. Uważam, że takie warsztaty są bardzo potrzebne osobom w naszym wieku. Musimy zdawać sobie sprawę z tego jakie niebezpieczne może  być zażywanie  narkotyków, picie alkoholu  lub nawet niekontrolowane  używanie telefonu.  Warto mocno zastanowić się zanim podejmie się decyzję, która może zmienić całe nasze życie. 

      Marta Reutt, 7b

     • Moje bezpieczne dane osobowe

     • 30.03.2021
     • Klasa 4b i 6a uczestniczyła w zajęciach "Moje bezpieczne dane osobowe podczas nauki zdalnej i nie tylko."

      Prowadziła je mama naszych uczniów pani Anna Gibek. Spotkanie odbyło się zdalnie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą chronić swoje dane. Zostało również wyjaśnione  pojęcie RODO. Uczniowie przypomnieli sobie w jakich sytuacjach, co powinno się zrobić np. gdy ktoś będzie ich obrażał, robił zdjęcia bez ich zgody, lub gdy zauważą że ktoś został pokrzywdzony. W międzyczasie uczniowie oglądnęli zabawny, ale uczący filmik oraz rozwiązali krzyżówkę Te wszystkie dodatkowe materiały pomogły uczniom  utrwalić wszystkie poznane informacje.

     • Uzależnienia współczesnego świata

     • 25.03.2021
     • Dnia 25.03.21r. klasa 8a i 8b uczestniczyła w lekcji online na temat uzależnień, objawów, zagrożeń wynikających z uzależnień, oraz metod leczenia. Zajęcia przeprowadziła Pani Urszula Rosiak, pedagoga szkolna.

      Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z tematyką uzależnień oraz dowiedzieli się jak odpowiednio korzystać z nowoczesnych technologi, żeby się od nich nie uzależnić. Całość urozmaiciły krótkie filmiki które w ciekawy sposób pokazywały problem uzależnienia.

      Podczas dzisiejszych zajęć dowiedziałam się co to uzależnienie, jak działa i co ono powoduje. Wiem już, że uzależnić można się nie tylko od substancji chemicznych takich jak narkotyki, dopalacza, leki itd. ale także np. od alkoholu czy komputera. Ważne jest żeby być odpowiedzialnym i dbać o swoje bezpieczńtwo, bo zarzyty nawet jeden raz środek odurzający może spowodować duże, nieodwracalne spustosznenia w naszym organizmie.Osoba uzależniona stanowi duże zagrożenienie dla sobie samej, ale też dla innych, ponieważ często nie jest świadoma swoich działań., np. siada za kierownicą po alkoholu. Nałóg może wywoływać sztuczne uzyskanie poczucia bezpieczeństwa, co może być tragiczne w skutkach. Przy odchodzeniu od nałogu potrzebna jest pomoc nie tylko lekarza ale przede wszystkim psychologa. My nigdy nie planujemy uzależnienia od czegoś, często myślimy że mamy nad tym kontrole. Dlatego ważna jest profilaktyka i poszerzanie swojej wiedzy na ten temat."

      Wiktoria Szafran, kl 8b

       

    • Laureaci zDolnego Ślązaka
     • Laureaci zDolnego Ślązaka

     • 24.03.2021
     • Pragnę z ogromną przyjemnością i dumą ogłosić, że uczniowie:

      Fabian Mierzwiński (z języka angielskiego),

      Marcin Laskowski (z matematyki)

      oraz Anna Żurek (z języka niemieckiego)

      zostali laureatami zDolnego Ślązaka.

      Serdeczne gratulacje!

      Grażyna Szewczuk

    • Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
     • Zróbmy szum wokół wody

     • 24.03.2021
     • Międzynarodowy Dzień Wody

      Dnia 22 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Na wszystkich etapach edukacyjnych zostały przeprowadzone lekcje z pomocą materiałów udostępnionych przez Polską Agencję Humanitarną. Uczniowie na lekcjach informatyki przygotowywali plakaty, memy, animacje.

      Wszyscy dowiedzieli się, że

      -dostęp do wody to prawo człowieka

      -istnieje  związek stanu środowiska naturalnego z bezpieczeństwem człowieka oraz

      -na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody.

      Jesteśmy za to współodpowiedzialni i musimy pamiętać, że oszczędzanie wody to za mało.

      Prace uczniów klas IV-tych:

       

     • Warsztaty online w klasie 7b

     • 24.03.2021
     • W ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak w klasie 7b odbyły się warsztaty online z zarządzania tożsamością w sieci. Zajęcia poprowadził  Pan Tymoteusz Przybylski.

      "W czwartek na lekcji mieliśmy ciekawe warsztaty online dotyczące cyberbezpieczeństwa. Tato kolegi z naszej klasy tłumaczył i nauczył nas różnych rzeczy o korzystaniu z internetu. Dowiedzieliśmy się między innymi, co to dane osobowe i gdzie nie należy ich umieszczać oraz poznaliśmy różne funkcje komputerów czy telefonów. Uważam, że takie warsztaty były nam potrzebne, zwłaszcza w tych czasach, gdzie większość nastolatków nie przeżyła by bez internetu. Teraz każdy z nas będzie się zastanawiał kilka razy zanim umieści coś w internecie."

      Marta Reutt 7b

     • Warsztaty "Big Jajo"

     • 22.03.2021
     • W dniu 17 marca III klasy uczestniczyły w plastycznych warsztatach wielkanocnych ,,Big jajo”. W ramach warsztatów dzieci ozdabiały styropianowe jajka kolorowymi formami do muffinek i barwionym ryżem. Malowały również gipsowe zajączki. Każde dziecko mogło się wykazać. Po zajęciach wszyscy byli bardzo zadowoleni i od razu pytali, czy mogą zabrać jajka do domu i pochwalić się rodzicom :) 

      Wszyscy uczniowie klas I-III życzą zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

      GALERIA

     • Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza.

     • 21.03.2021
     • Kontynuując temat bezpieczeństwa oraz cyberbezpieczeństwa szkoła dołączyła do Międzynarodowej Kampanii Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza.

      Organizatorem kampanii GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD/INFE.

      Global Money Week (GMW) - Światowy Tydzień Pieniądza jest coroczną międzynarodową kampanią informacyjną na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, postawy i nawyki niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych i docelowo uzyskały finansowy dobrostan i finansową odporność.

      Tegorocznym hasłem Global Money Week (GMW) jest  "Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze".

      Naszym zadaniem będzie zobrazowanie hasła tegorocznej Kampanii: oraz przedstawienie graficzne tematu: „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie”, w tym również oszustwa na portalach społecznościowych.

      Szkolni koordynatorzy

      Joanna Nowak i Katarzyna Małczak

     • Bezpiecznie na drodze z KWP

     • 18.03.2021
     • W ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak i dzięki uprzejmości Komedy Wojewódzkiej Policji Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji we Wrocławiu uczniowie klas I-III w dniach 16-18.03.21.r uczestniczyli na zajęciach z bezpieczeństwa na drodze oraz oszustw domowych. Zajęcia poprowadzili aspirant szt. Tomasz Słuszniak oraz kom. Beata Borowicz.

      Uczniowie ćwiczyli przechodzenie przez ulicę, łączyli swoją wiedzy z praktyką, utrwalili swoje wiadomosci o znakach drogowych i zasadach przechodzenia przez ulicę. Rozmawiali o tym, że nie należy ufać obcym osobom, zapoznali się z tematem oszustw domowych. Na koniec sprawdziwli swoją wiedzę z bezpiecznego poruszania się po drodze. 

      Zapraszamy na fotorelacje!

      Zdjęcia

       

       

    • Drzwi Otwarte do Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu!
     • Drzwi Otwarte do Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu!

     • 17.03.2021
     • Drodzy Uczniowie i Rodzice zaprzyjaźnionej Szkoły!

      W sobotę 10 kwietnia organizujemy Drzwi Otwarte do Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu!


      PRZYJDŹ, a my oprowadzimy Cię po szkole i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

      - Po szkole oprowadzą Cię nasi uczniowie.
      - Spotkasz się z naszymi nauczycielami.
      - Zobaczysz fascynujące miejsca w budynku naszego Liceum.
      - Jesteśmy gotowi na każde nurtujące Cię pytanie.

      Gwarantujemy Ci bezpieczne warunki w czasie pandemii
      - Będziesz w grupie max. 3-osobowej (+ dwie osoby oprowadzające)
      - Będziemy oprowadzać Cię po szkole w maseczkach, o co Ciebie również poprosimy

      Zapisy indywidualne na stronie www.wurszulaki.edu.pl

       

      Dwa dni wcześniej, 8 kwietnia o godz. 19:00, będzie miało miejsce spotkanie informacyjne z Siostrą Dyrektor, Zuzanną Filipczak, Link do spotkania na MS Teams na stronie Urszulanki-Liceum

       

      ZAPRASZAMY!

     • Warsztaty wielkanocne

     • 17.03.2021
     • Dzisiaj klasy 2a i 2b miały warsztaty wielkanocne. Dzieci ozdabiały wielkie styropianowe jaja za pomocą papilotek i cekinów, oklejały mniejsze jaja barwionym ryżem i malowały gipsowe zajączki. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Wszystkie swoje dzieła uczniowie zabrali do domu.

      Zapraszamy na relacje fotograficzną:

    • http://xviiilo.krakow.pl/2019/03/13/tydzien-matematyki-czwartek-14-03-2019-matematyka-i-geografia/
     • Wyniki konkursu geograficznego MATEMATYKA W GEOGRAFII

     • 17.03.2021
     • Miło jest mi poinformować,że w szkolnym konkursie geograficznym MATEMATYKA W GEOGRAFII zwyciężyła Oliwia Chachaj z klasy 7a.

      GRATULUJEMY :)

      Dziękuję wszystkim za udział w konkursie.

      Szkolny koordynator konkursu,
      Beata Maciejczak

    • DZIEŃ LICZBY PI
     • DZIEŃ LICZBY PI

     • 15.03.2021
     • 14 marca możemy zapisać jako 3.14 co oznacza przybliżenia stałej matematycznej Pi. 

      Dnia dzisiejszego obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi.

      π czyli dwa słupki i poprzeczka.

      Chcesz się dowiedzieć coś więcej o liczbie Pi? 

      Zapraszam do wydania specjalnego gazetki szkolnej "Tu jest Bosko!" przygotowanej z prac uczniów naszej szkoły. Również zapraszam do obejrzenia poniższych filmików przygotowanych przez uczennice klasy 7b i 8a.

      Joanna Nowak

     • "Zróbmy szum koło wody"

     • 14.03.2021
     • Nasza szkoła została zgłoszona do akcji Światowy Dzień Wody z PAH, który przypada na 22.03.2021r.

      Wszystkie działania, które zostaną przeprowadzone w naszej szkole mają na celu pokazanie, jak ważna w życiu człowieka jest woda i jak należy o nią dbać.

      Zachęcamy całą społeczność szkolną do  udziału w kursie e-mailowym nt. globalnych wyzwań wodnych, który odbędzie się w dniach 15 – 21.03.2021. Przez 7 dni będziecie otrzymywać codzienne pigułki wiedzy nt. wody wprost do swoich skrzynek mailowych. Zapisy: https://forms.gle/kFmWjyhGNqV6kgp37

      Na wszystkich poziomach edukacyjnych przeprowadzone zostaną lekcje oparte o quizy i filmy.

      Aby już teraz nieco wzbogacić swoją wiedzę z zakresu oszczędzania wody-obejrzyj animację:

      ANIMACJA

    • Projekt - Fundusze Norweskie
     • Projekt - Fundusze Norweskie

     • 15.03.2021
     • Nasza szkoła w ramach lekcji informatyki realizuje projekt o funduszach norweskich i jednocześnie bierzemy udział w konkursie. Jest to konkurs plastyczno-cyfrowy dla uczniów: Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!

      Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów.

      Organizatorem konkursu plastyczno-cyfrowego dla uczniów pt. „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawa, działającym na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkurs jest finansowany ze środków Funduszy Norweskich i EOG.

      Uczniowie klas 6 - 8 SP zostali podzieleni na drużyny. Każda z drużyn ma za zadanie wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice cyfrowej (strona www, aplikacja, wideo, grafika etc.), ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG, ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski i/lub państw-darczyńców tych Funduszy. Uczestnicy muszą pamiętać o odpowiednim formacie pliku. Liczy się pomysłowością oraz wiedza dotyczącą państw-darczyńców.

      Nagrodą główną jest wyposażenie Mobilnych Pracowni Komputerowych, składające się z 16 laptopów oraz szafy do ich przechowywania i przenoszenia. 

      Uczniowie i nauczyciele-koordynatorzy zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody dodatkowe, na które składają się pendrive, myszka i powerbank. 

      Szkoła może zdobyć maksymalnie 2 nagrody główne.

      Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie https://otymsiewie.pl.

      Szczegółowe informacje dotyczące Funduszy Norweskich i EOG znajdują się na stronie www.eog.gov.pl.

      Szkolny Koordynator 

      Joanna Nowak

  • Kontakty

   • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
   • sekr.spw@cmw.osw.pl
   • 71 343 72 97
   • Plac Franciszkański 1-3 50-070 Wrocław
   • Sekretarka szkolna pani Ewa Tomaszewska. Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
 • Galeria zdjęć

   brak danych