• Schola Totus Tuus

• Jesteśmy szkolną Scholą Totus Tuus!

Właściwie podzieleni jesteśmy na dwie grupy: Totus Tuus Kids dla klas I-III oraz Totus Tuus dla klas IV-VIII. Spotykamy się raz w tygodniu, by doskonalić nasz śpiew  i grę na instrumentach. Uwielbiamy bawić się i tańczyć! Uświetniamy szkolne uroczystości, animujemy śpiew na szkolnych Mszach Świętych, a czasem zdarza nam się wziąć udział w konkursie albo przeglądzie. W 2019 r. wydaliśmy naszą pierwszą koncertową płytę pt. „Nasz Bóg jest wielki”. Założycielką scholi jest s. Lucyna Gocyła, która prowadziła nas przez ostatnie lata. W obecnym roku szkolnym scholę prowadzi s. Aleksandra Sys.

Oto kilka naszych osiągnięć:

1. Udział w Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was" w Zakopanem 9.05-12.05.2019r. Schola zajęła II miejsce.

2. Klasyfikacja do Koncertu Finałowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanego przez Fundację Nasza Przyszłość, Radio Maryja i Telewizję Trwam. Koncert Finałowy z naszym udziałem odbędzie się 7 września 2019  w Toruniu.

3. Wydanie płyty scholi TOTUS TUUS „Nasz Bóg jest wielki”. 13.06.2019r.

4. W Toruniu podczas Festynu "11.Dziękczynienie w Rodzinie" zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanej przez Fundację Nasza Przyszłość. Nasza Schola Totus Tuus zajęła I miejsce.

5. Nasza schola Totus Tuus zajęła I miejsce w XVII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 we Wrocławiu.

6. W kategorii CHÓRY KOŚCIELNE I SCHOLE LITURGICZNE w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie nasza Schola TOTUS TUUS z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu zajęła III miejsce. 12.01.2020r.

Schola Totus Tuus w ostatnim roku miała też ogromny wkład w świętowanie bardzo ważnego wydarzenia dla nas Sióstr Salezjanek - 100-lecia obecności Córek Maryi Wspomożycielki na ziemiach polskich. Z tej okazji Rady Inspektorialne obu polskich Inspektorii zaproponowały, by nasza schola była odpowiedzialna za ułożenie i wykonanie Hymnu Jubileuszowego. Siostra  Wiesława Kubiaczyk, która przychodząc na jeden rok do naszej szkoły prowadziła przez ten czas młodszą scholę ułożyła tekst i melodię pięknej pieśni „Ogień wiatr”. Pan Jakub Tomalak znany w Polsce producent muzyczny, aranżer, dyrygent, kompozytor i wokalista opracował do niego aranżację i pomógł nagrać ten utwór w profesjonalnym studio. Powstał też z udziałem dzieci i absolwentów naszej scholi wspaniały teledysk do hymnu. Pieśń „Ogień Wiatr” została z entuzjazmem przyjęta jako Hymn Jubileuszu przez obie rady Inspektorialne i wykonywana przez naszą Scholę na najważniejszych uroczystościach Jubileuszowych: inauguracji 100-lecia w Pogrzebieniu, Sympozjum Naukowym we Wrocławiu, obchodach lokalnych we Wrocławiu i Pieszycach oraz Centralnych obchodach Jubileuszu w Łodzi, gdzie razem ze wspólnotą wychowawczą z całej Polski stworzyliśmy „Chór 100 serc” na 100-lecie Sióstr Salezjanek.

Tekst: s. Aleksandra Sys, s. Lucyna Gocyła