Szkoła partnerska

1. Wspólne świętowanie w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek UR.

W dniu 23 października 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek UR odbyła się Uroczystość św. Urszuli, Patronki szkoły. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w kościele Najświętszego Imienia Jezus przy pl. Uniwersyteckim, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli swoje przyrzeczenia. Naszą szkołę reprezentowali: Dyrektor i poczet sztandarowy z opiekunem p. Dorotą Popowczak. Po Mszy św. w auli szkoły nastąpiło powitanie gości oraz przemówienia. Głos zabrali min. Dyrektor szkoły s. Zuzanna Filipczak, przedstawiciele rady rodziców, byłe wychowanki,  nauczyciele i uczniowie. Po pierwszej części uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego wystawili przedstawienie dotyczące św. Urszuli. Występy nagrodzono dużymi brawami. Na uwagę zasługuje wspaniały pomysł i przesłanie, by za wzorem św. Urszuli – młodej dziewczyny,  męczennicy z IV wieku być wiernymi Bogu do końca aż do oddania swego życia. W imieniu społeczności naszej szkoły życzę sukcesów na polu edukacyjnym i wychowawczym, a szczególnie  w nauczaniu prawd wiary młodzieży, by dewiza Bóg, Honor, Ojczyzna świadczyła o wierności wobec religii i państwa oraz o wyborze najwyższych wartości.

s. Izabela Gryń

2. Bal Karnawałowy

Motyw bohaterów filmowych (i bajkowych) przyświecał uczestnikom  tegorocznego balu karnawałowego w Liceum Szkół Urszulańskich. Wśród licznych uczestników naszej zabawy na uwagę zasługują zaproszeni przez nas uczniowie Niepublicznej Szkołay Podstawowej Sióstr Salezjanek. Zabawa była co najmniej wspaniała.

Piątek 21.02.2020

liczba odwiedzin: 1320576