• Aktualności

  • Aktualności

          • Pożegnanie klas 8 przez siódmoklasistów

          • 25.06.2026
          • W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klas 7 pożegnali klasy 8. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Było wesoło, smacznie i pełne wspomnień.

            Dziękujemy klasom 8 za wspólnie spędzony czas, życzliwość i wiele pięknych wspomnień. Powodzenia w nowych szkołach, spełnienia marzeń oraz samych sukcesów!

          • Przedstawienie Królewna Śnieżka

          • 25.06.2026
          • Dzisiaj zwieńczeniem całorocznej pracy koła teatralnego, prowadzonego przez p. Ewę Karkowską, było przedstawienie dla klas I–III pt. „Królewna Śnieżka”. 

            Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności z ogromnym zaangażowaniem, talentem i radością, dostarczając widzom wielu pozytywnych emocji. Publiczność z zaciekawieniem śledziła losy bohaterów, nagradzając występ gromkimi brawami. 

            Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Ewy Karkowskiej za całoroczną pracę, cierpliwość, kreatywność oraz pasję, z jaką prowadzi zajęcia teatralne. Dzięki Jej zaangażowaniu uczniowie mogą rozwijać swoje talenty, odkrywać sceniczne możliwości i czerpać radość ze wspólnego tworzenia. 

            Gratulujemy wszystkim aktorom wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów na teatralnej scenie!

          • Bal Ósmoklasisty

          • 25.06.2026
          • 18 czerwca klasy 8 miały swój Bal Ósmoklasisty. Zabawa była wyśmienita – świetna muzyka grana przez DJ-a , pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera. Było mnóstwo śmiechu, wspólnych zdjęć, tańców do późnych godzin i niezapomnianych chwil spędzonych z koleżankami oraz kolegami.

            A poniżej parę kadrów!

          • Kolorowe Świadectwa 2025/2026

          • 25.06.2026
          •  

            W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła po raz trzeci przystępuje do ogólnopolskiej akcji Kolorowe Świadectwa

            Świadectwa z kolorowym paskiem to wyróżnienie dla wszystkich uczniów za ostatnie 10 miesięcy nauki i pracy w szkole. To sposób na docenienie indywidualnych cech, pożądanych postaw, aktywności w trakcie roku szkolnego oraz wyjątkowych osiągnięć. ⭐

            🎨 Każdy kolor paska symbolizuje coś wyjątkowego:

            🔵 Niebieski – za bycie koleżeńskim, uczynnym i empatycznym. 🤝❤️

            🔷 Granatowy – za ambicję, pracowitość i systematyczność. To nagroda dla komputerowych zapeleńców 📈💻

            🟢 Zielony – za wrażliwość na świat, troskę o naturę i dobro innych. 🌿🌍

            🟡 Żółty – za działalność w samorządzie uczniowskim lub wolontariacie. 🙌💛

            🟠 Pomarańczowy – za sukcesy sportowe i aktywność fizyczną. 🏆⚽🏃

            🩷 Różowy – za optymizm, radość życia i umiejętność współpracy. 😊🌞

            🟣 Fioletowy – za kreatywność, talent artystyczny i otwartość. 🎭🎨🎶

            🔴 Czerwony – za najlepsze wyniki w nauce. 📚🏅

            Każdy z nas ma coś wyjątkowego do zaoferowania, a Kolorowe Świadectwa to sposób na podkreślenie tych cech, które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi!

            Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • 21.06.2026
          • Zapraszamy serdecznie na uroczyste zakończenie roku szkolnego! To wyjątkowy moment podsumowania wspólnych sukcesów, ciężkiej pracy i niezapomnianych chwil. Razem pożegnajmy mijający rok szkolny i rozpocznijmy wakacyjną przygodę! 

          • Zakończenie klasy 3b

          • 22.06.2026
          • DZIĘKUJEMY - ZA PIERWSZE TRZY LATA NAUKI

            W NASZEJ SZKOLE

             

            Tu zaczęła się nasza historia,

            pierwszy dzień w szkole, pierwszy krok…

            Tu uczyliśmy się próbować,

            czasem przegrać, czasem wstać…

            To nie koniec — to początek drogi,

            w sercach mamy skrzydła, nie lęki i trwogi.

            Trzy wspólne lata żegnamy dziś,

            dziękujemy za wszystko — już umiemy iść.

             

            Tak uczniowie klasy 3b - 11 czerwca, żegnali - słowami piosenki „To nie koniec” autorstwa Kamili Bednarek - trzy pierwsze lata nauki, zaprezentowali przed swoimi rodzicami różne umiejętności, które zdobyli w tym czasie. Podczas akademii usłyszeliśmy utwór wykonany na fletach; były tańce, a wśród nich przepiękny Walc w wykonaniu całej klasy. W przedstawieniu pt. „Jest taki kwiat” zostało ukazane piękno, które tkwi w dobrym człowieku. Na koniec wszyscy cieszyliśmy się spotkaniem przy wspólnym stole.

             

            Dziękujemy za każdy dzień,

            za cierpliwość, uśmiech, gest.

            Za to, że ktoś wierzył w nas,

            za wesołe zabawy, wspólny czas.

            To nie koniec — to nowy czas,

            choć trochę się boimy, damy radę, tak!

            Bo tu nauczyliśmy się marzyć i śnić,

            a kto umie marzyć — ten potrafi żyć.

             

            Dziękujemy s. Dyrektor Renacie Marchewce za obecność podczas akademii, p. Annie Mazur za przygotowanie dzieci do występu od strony muzycznej, p. Małgorzacie Adamskiej – Lech i mamusiom dzieci z klasy 3 B za pomoc w przygotowaniu dekoracji, a za obsługę techniczną s. Joannie Jach i Kacprowi Szymańskiemu, uczniowi klasy VII A.

            s. Małgorzata Pieprzyk – wychowawca klasy 3 B

             

            Tu zaczęła się nasza historia,

            pierwszy dzień w szkole, pierwszy krok…

            Tu uczyliśmy się próbować,

            czasem przegrać, czasem wstać…

            To nie koniec — to początek drogi,

            w sercach mamy skrzydła, nie lęki i trwogi.

            Trzy wspólne lata żegnamy dziś,

            dziękujemy za wszystko — już umiemy iść.

             

            Tak uczniowie klasy 3b - 11 czerwca, żegnali - słowami piosenki „To nie koniec” autorstwa Kamili Bednarek - trzy pierwsze lata nauki, zaprezentowali przed swoimi rodzicami różne umiejętności, które zdobyli w tym czasie. Podczas akademii usłyszeliśmy utwór wykonany na fletach; były tańce, a wśród nich przepiękny Walc w wykonaniu całej klasy. W przedstawieniu pt. „Jest taki kwiat” zostało ukazane piękno, które tkwi w dobrym człowieku. Na koniec wszyscy cieszyliśmy się spotkaniem przy wspólnym stole.

             

            Dziękujemy za każdy dzień,

            za cierpliwość, uśmiech, gest.

            Za to, że ktoś wierzył w nas,

            za wesołe zabawy, wspólny czas.

            To nie koniec — to nowy czas,

            choć trochę się boimy, damy radę, tak!

            Bo tu nauczyliśmy się marzyć i śnić,

            a kto umie marzyć — ten potrafi żyć.

             

            Dziękujemy s. Dyrektor Renacie Marchewce za obecność podczas akademii, p. Annie Mazur za przygotowanie dzieci do występu od strony muzycznej, p. Małgorzacie Adamskiej – Lech i mamusiom dzieci z klasy 3 B za pomoc w przygotowaniu dekoracji, a za obsługę techniczną s. Joannie Jach i Kacprowi Szymańskiemu, uczniowi klasy VII A.

            s. Małgorzata Pieprzyk – wychowawca klasy 3 B

             

          • Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Twardogórya

          • 14.06.2026
          • W ramach dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej uczniowie klas trzecich naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Bazyliki pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze. Już od pierwszych chwil pobytu doświadczyliśmy niezwykle serdecznego i życzliwego przyjęcia ze strony Księży Salezjanów.

            Po przyjeździe Ksiądz Jerzy zaprosił nas do wspólnego śpiewu piosenek salezjańskich, akompaniując na gitarze. Radosna atmosfera i wspólne śpiewanie pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć ducha salezjańskiej wspólnoty. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta sprawowana przez kustosza Bazyliki, Księdza Tomasza, w intencji dzieci, ich rodziców oraz wychowawców. Był to czas wspólnej modlitwy, dziękczynienia i zawierzenia Matce Bożej wszystkich spraw naszych rodzin oraz szkolnej społeczności. Po Eucharystii poznaliśmy historię parafii i pięknej twardogórskiej świątyni, która od lat jest miejscem modlitwy i szczególnego kultu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

            Na zakończenie pobytu wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie przed słynącą łaskami figurą Matki Bożej, powierzając Jej opiece wszystkie dzieci i ich najbliższych. Po serdecznym pożegnaniu z naszymi Gospodarzami przyszedł czas na słodki poczęstunek w postaci pysznych lodów, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. Pełni radości, wdzięczności i pięknych wspomnień wróciliśmy do Wrocławia.

            Wierzymy, że przeżycia związane z pielgrzymką pozostaną na długo w sercach dzieci, a wspólna modlitwa i spotkanie z Matką Bożą Wspomożycielką Wiernych będą umacniać ich wiarę na dalszej drodze życia. Serdecznie dziękujemy Księżom Salezjanom za gościnność, życzliwość oraz wspólnie przeżyty czas.

            Anna Rybak

          • Lekcja historii

          • 12.06.2026
          • 9 maja uczniowie klas 8 wraz z nauczycielem historii i WOS-u, panem Robertem Tasarzem, pojechali do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

            Podczas wycieczki uczniowie poznali historię tego miejsca, losy więźniów oraz realia życia w obozie. Była to niezwykle wartościowa lekcja historii, która skłoniła do refleksji nad wydarzeniami II wojny światowej i znaczeniem pamięci o jej ofiarach.

          • Sukces!

          • 10.06.2026
          • Z radością informujemy, że uczennice klasy 7, które uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Włoskiej, zajęły 1. miejsca! 

            Helena Zając zdobyła 1. miejsce w kategorii poezja

            Maria Kajdanowicz zdobyła 1. miejsce w kategorii piosenka.

            Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów!

          • V Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia

          • 08.06.2026
          • TO JUŻ TRADYCJA - KOLEJNE WIELKIE GRANIE W NASZEJ SZKOLE

            To już po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia. Uczestnikami byli uczniowie klas II, III i IV.

            Na tegoroczne Mistrzostwa, które odbyły się 2 czerwca zgłosiło się 40 uczestników i uczestniczek, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach, na trzech poziomach umiejętności.

            Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się podczas codziennych zajęć z nauczycielami oraz podczas zajęć dodatkowych „Gry i zabawy matematyczne” prowadzonych przez s. Małgorzatę Pieprzyk dla wszystkich klas (II – IV) jeden raz w tygodniu.

            Uczestnicy zawodów grali kartami matematycznymi autorstwa Andrzeja Grabowskiego – byłego nauczyciela ze Szczecinka. Wszystkie gry są interesujące. Jednak największą popularnością cieszą się gry: Krzyżak i Szeryf, bo są najbardziej widowiskowe, wymagają od dzieci umiejętności współpracy, koncentracji i sprawności fizycznej.

            Udział w Mistrzostwach wymaga wiele wysiłku ze strony uczniów i nauczycieli. Cele realizowane podczas przygotowania do zawodów to między innymi:

            - popularyzowanie aktywizujących metod nauczania matematyki,

            - zdrowa, uczciwa rywalizacja,

            - kierowanie się w zawodach zasadą fair play.

            Rywalizacja uczniów kończy się ogłoszeniem wyników i uroczystą dekoracją zwycięzców.

            Dodatkowo, każdy uczestnik Mistrzostw otrzymuje pamiątkowy dyplom i upominek.

            Przedstawiam wyniki V Mistrzostw Szkoły w Tabliczce Mnożenia:

            GRA KRZYŻAK

            Kategoria D, C - II

            I miejsce – Paulina Kotzur

            II miejsce – Antoni Świrniak

            III miejsce – Teresa Sydor

            Kategoria D, C - III

            I miejsce – Antonina Steuer

            II miejsce – Maksymilian Nowosielski

            III miejsce – Tadeusz Stępień

            Kategoria D, C - IV

            I miejsce – Nikodem Wszołek

            II miejsce – Jan Gaweł

            III miejsce – Aurelia Wielebińska

            GRA OLIMPIJCZYCY

            Kategoria D, C - II

            I miejsce – Teresa Sydor

            II miejsce – Paulina Kostiw

            III miejsce – Antoni Świrniak

            Kategoria D, C - III

            I miejsce – Antonina Steuer

            II miejsce – Maksymilian Nowosielski

            III miejsce – Aleksandra Patralska

            Kategoria D, C - IV

            I miejsce – Nikodem Wszołek

            II miejsce – Mateusz Świątek

            III miejsce – Jan Gaweł

            KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

            Kategoria – klasy II

            I miejsce – Teresa Sydor

            II miejsce – Paulina Kostiw, Paulina Kotzur

            III miejsce – Antoni Świrniak

            Kategoria – klasy III

            I miejsce – Antonina Steuer

            II miejsce – Maksymilian Nowosielski

            III miejsce – Aleksandra Patralska

            Kategoria – klasy IV

            I miejsce – Nikodem Wszołek

            II miejsce – Jan Gaweł

            III miejsce - Mateusz Świątek

            Dziękuję s. Dyrektor Renacie Marchewce, Pani w-ce dyrektor Małgorzacie Knychas, Pani Jolancie Gajdzie, Pani Monice Hyk, p. Aleksandrze Jędrzejewskiej uczniom klas VI B oraz uczennicom z klasy V B za pomoc i współpracę przy organizacji i przeprowadzeniu tego konkursu.

            Dziękuję Państwu Katarzynie i Bartoszowi Jasińskim oraz Państwu Katarzynie i Tomaszowi Ordyniec za ufundowanie dzieciom atrakcyjnych nagród.

            Gratuluję sukcesów i już od dzisiaj przygotowujemy się do VI Mistrzostw Szkoły dla klas II, III i IV w roku szkolnym 2026/2027.

            s. Małgorzata Pieprzyk

             

          • Koncert z okazji Dnia Dziecka

          • 03.06.2026
          • Koncert z okazji Dnia Dziecka to występy naszych uczniów, którzy z ogromną energią, talentem i zaangażowaniem wykonali utwóry z bajek. 

            Serdecznie dziękujemy Pani Annie Mazur za przygotowanie wyjątkowych  aranżacji oraz kreatywne podejście do pracy z młodymi artystami. 

            Brawo dla wszystkich wykonawców! Jesteśmy dumni z Waszego talentu, pracy i muzycznej pasji.

          • Ależ to było świętowanie!

          • 01.06.2026
          • Dziś z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych uczniów mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Oprócz malowania twarzy oraz fotobudki dzieci mogły spędzić ten wyjątkowy dzień na wspólnej zabawie, pełnej radości i uśmiechu.

            Nie zabrakło również słodkich przysmaków – były pyszne lody, popcorn oraz wata cukrowa przygotowywana przez naszą Siostrę Dyrektor Renatę Marchewkę. Siostra Dyrektor przez wiele godzin z ogromnym zaangażowaniem własnoręcznie przygotowywała watę cukrową dla wszystkich uczniów, sprawiając im ogromną radość.

            Dodatkowo odbyły się rozgrywki sportowe , które dostarczyły uczestnikom wielu emocji i zdrowej rywalizacji.

            To był dzień pełen śmiechu, integracji i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego święta. Wasze uśmiechy były najpiękniejszą nagrodą!

            Więcej zdjęć z fotobudki znajdziecie na stronie szkoły. Dziękujemy Helence z klasy 7a za tak piękne zdjęcia naszych uczniów!

          • UWAGA, UWAGA! Ogłaszamy KIERMASZ CHARYTATYWNY

          • 20.05.2026
          • W odpowiedzi na prośbę s. Marzeny Kotuły, salezjanki pracującej obecnie w amazońskiej dżungli  w Wenezueli (a jeszcze niedawno związanej z naszą szkołą 🏫), organizujemy kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup koszulek 👕 dla dzieci ze szkoły, w której pracuje siostra Marzena.

            W poniedziałek, 25 maja, odbędzie się w naszej szkole:kiermasz słodkości, kiermasz zabawek, sprzedaż rękodzieła. Każda klasa będzie mogła przygotować swoje stanowisko ze wspomnianymi rzeczami, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup koszulek 👕 dla dzieci — podopiecznych s. Marzeny.

            Razem możemy zrobić coś pięknego. Liczymy na Wasze zaangażowanie i wielkie serca.

            s. Renata Marchewka

          • Warsztaty w klasach 2

          • 07.06.2026
          • Uczniowie klas 2 uczestniczyli w ciekawych warsztatach poświęconych miniaturze w malarstwie. Podczas zajęć poznali historię oraz charakterystyczne cechy tego wyjątkowego rodzaju sztuki. Dowiedzieli się, jak powstają miniaturowe dzieła i jak wiele precyzji oraz cierpliwości wymaga ich wykonanie.Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do pracy twórczej.

            Każdy wykonał własną miniaturę, która miała stać się wyjątkowym prezentem z okazji Dnia Matki. Dzieci z dużym zaangażowaniem i starannością przygotowywały swoje prace, wkładając w nie wiele serca.Na zakończenie warsztatów uczniowie pięknie zapakowali swoje dzieła, przygotowując mamom miłą niespodziankę. Mamy otrzymały nie tylko własnoręcznie wykonane upominki, ale także wyjątkowy dowód miłości i wdzięczności swoich dzieci.

            Aleksandra Jędrzejewska

            Marta Barecka

          • Gość w naszej szkole

          • 07.06.2026
          • Uczniowie klas 2 uczestniczyli w interesującym spotkaniu z panem Kamilem - tatą Ady, który na co dzień pracuje w banku. Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, przybliżając im zadania wykonywane przez pracowników banku oraz rolę banków w codziennym życiu.Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o wartości pieniędzy, sposobach oszczędzania oraz odpowiedzialnym gospodarowaniu finansami.

            Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek związanych z banknotami i monetami, a także aktywnie uczestniczyły w dyskusji.Największą atrakcją była możliwość samodzielnego sprawdzenia autentyczności banknotów. Uczniowie poznali wybrane zabezpieczenia stosowane na polskich banknotach i dowiedzieli się, jak rozpoznać prawdziwe pieniądze.Spotkanie miało dużą wartość edukacyjną.

            Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat finansów, nauczyły się dostrzegać znaczenie pracy w zarabianiu pieniędzy oraz zrozumiały, dlaczego warto rozsądnie planować wydatki i oszczędzać. Była to cenna lekcja przedsiębiorczości i edukacji ekonomicznej, przekazana w przystępny i ciekawy sposób. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki.

            Aleksandra Jędrzejewska

            Marta Barecka

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Wierszem żartowanie”

          • 03.06.2026
          • Poetycki humor, mnóstwo uśmiechu i świetne występy – tak wyglądał nasz konkurs recytatorski! Uczestnicy udowodnili, że wierszem można nie tylko wzruszać, ale także doskonale bawić publiczność i jury.

            Przedstawiamy zwycięzców w kategorii klas IV–VI!

            Serdecznie gratulujemy talentu, odwagi i fantastycznego poczucia humoru! Jesteśmy dumni z Waszych występów i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

      • Kontakt

        • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
        • 71 343 72 97
        • Plac Franciszkański 1-3
          50-070 Wrocław
          Poland
        • Sekretarka szkolna pani Ewa Tomaszewska.

          Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
      • Logowanie