• Biblioteka Szkolna

CZWARTEK            13.00 - 15.00
            PIĄTEK                  8.00 - 15.00

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać uczniowie szkoły, ich rodzice/opiekunowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
            2. W Bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
            3. Zbiory Biblioteki udostępniane są na miejscu (księgozbiór podręczny i czasopisma) oraz do domu (lektury, beletrystyka, pozycje popularnonaukowe, itp.).
            4. Wypożyczeń dokonuje się indywidualnie tylko za pośrednictwem nauczyciela bibliotekarza, bez jego wiedzy nie wolno wyciągać zbiorów ani przekładać książek na półkach.
            5. Książki można wypożyczać jedynie na swoje konto.
            6. Uczeń może posiadać na swoim koncie do 5 książek, w tym najwyżej 2 lektury.
            7. Maksymalny czas wypożyczenia książki to 30 dni. Za zgodą nauczyciela może on się wydłużyć na kolejne 30 dni.
            8. Uczeń, który nie zwrócił w terminie książki, nie może korzystać z Biblioteki Szkolnej i jej księgozbioru.
            9. Czytelnik odpowiada materialnie za udostępnione mu przez Bibliotekę materiały. W chwili wypożyczenia powinien zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi wszystkie uszkodzenia i nieprawidłowości zauważone w pobieranych książkach.
            10. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
            11. Czytelnik, który zagubił lub zniszczył wypożyczoną książkę, zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej (wskazanej przez bibliotekarza). Do czasu uregulowania sprawy czytelnik zawieszony jest w prawie do korzystania z Biblioteki Szkolnej.
            12. Biblioteka Szkolna dopuszcza wypożyczenia na czas wakacji, w tym przypadku czas wypożyczenia od razu przedłużony jest do 1 września.
            13. Uczniowie i pracownicy, którzy opuszczają szkołę zobowiązani są  do rozliczenia się z Biblioteką Szkolną.
            14. Biblioteka czynna jest w ustalonych i podanych do wiadomości godzinach (informacja przed wejściem do Biblioteki, w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej szkoły).
            15. Biblioteka prowadzi wypożyczenia dotacyjnych podręczników szkolnych. Zasady ich udostępniania reguluje oddzielny regulamin umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Małgorzata Młynarczyk
            nauczyciel bibliotekarz