• Świetlica

• Święty Mikołaj

• Kochane Dzieci!!!
            Na wstępie listu pozdrawiam wszystkich serdecznie. Cieszę się bardzo, że rok minął tak szybko i znowu mogę obdarowywać Was wspaniałymi prezentami.
            Mieszkam w tajemniczej krainie KORVATUNTURII, która położona jest we wschodniej Laponii. Dzieci z całego świata przysyłają do mnie listy, w których proszą o najbardziej wymarzone prezenty. Moi pomocnicy - skrzaty w swoich podziemnych fabrykach produkują przez cały rok zabawki. Dostałem bardzo dużo listów od dzieci z Waszej szkoły. Wiele prezentów rozdam już dzisiaj, w dniu moich imienin. Powrócę do Was wraz z pojawieniem  się w dniu Wigilii pierwszej gwiazdki na niebie. Wypatrujcie jej...
            Mam dzisiaj bardzo dużo pracy, dlatego nie mogę być teraz z Wami. Przygotowałem jednak niespodziankę
            Życzę wspaniałej zabawy!!!
            P.S.
            Wy możecie stać się moimi pomocnikami. Dobre słowo, uśmiech czy dobra rada nic nie kosztują, a mogą dawać radość rodzicom, kolegom czy nauczycielom. Sprawiajcie, aby ludzie się uśmiechali.
            Do zobaczenia
            Święty Mikołaj

ZADANIA DO WYKONANIA:

Quiz: „Co wiecie o św. Mikołaju?”
            · Gdzie mieszkam?
            · Kiedy obchodzę imieniny?
            · Jaki jest mój ulubiony kolor?
            · Jakim pojazdem poruszam się po świecie?
            · Jakie zwierzęta ciągną mój pojazd?
            · W jaki sposób podrzucam dzieciom prezenty?
            · Kto pomaga mi w przygotowaniu prezentów?
            · Skąd wiem, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko?
            · Co dostają niegrzeczne dzieci?

Zakreśl co drugą sylabę i odczytaj hasło na głos, a dowiesz się, co myśli o Tobie św. Mikołaj.

sia Po cia tra nia fi nie cie się być cio mi się li ciu i niu ser zia decz zie ni ziu wo zią bec niu się   cię bie.  Gra nią tu zię lu nię ję!

Zabawa „ niekosztowne prezenty”  S(np. uścisk dłoni, uśmiech, miłe i ciepłe słowa).

Mikołaj (arcybiskup) święty, żył w IV wieku. Według tradycji kościelnej arcybiskup Myry w Lykii ( Azja Mniejsza). Z czasu jego życia i po jego śmierci pochodzi wiele legend opisujących dobre uczynki i cuda dokonywane przez św. Mikołaja. Na wschodzie Europy jest czczony jako Mikołaj Cudotwórca. Wiele z przypisywanych mu cudów zaczerpnięto z żywotu biskupa Pinnary, który nosił to samo imię i podobnie jak jego patron, został kanonizowany (święto przypada 10 grudnia), lecz popadł w zapomnienie. Kult św. Mikołaja z Myry, który w zachodniej Europie rozwijał się od X wieku, otrzymał w XI wieku dodatkowy impuls, gdy jego relikwie zostały przeniesione do włoskiego miasta Bari, gdzie spoczywają do dzisiaj. Jego święto przypada przed Bożym Narodzeniem i w kulturze europejskiej wykształciło się wiele obyczajów związanych z tym świętym, który stał się „Świętym Mikołajem” dającym prezenty. Jego święto przypada 6 grudnia.

Zapraszam do wykonania portretu

Chwila Relaksu z Kredką