Nawigacja

 • Słówko na dzień dobry

  Słówko na dzień dobry

  "Odwagi, moje córki, to życie szybko mija i w momencie śmierci pozostają nam tylko nasze uczynki; ważne, aby były dobrze wykonane. W momencie śmierci kaprysy, wyniosłość, puste pragnienie, by wiedzieć wszystko i brak woli bycia posłusznym mniej mądrym od siebie spowodują w nas wielkie zamieszanie."

  ~ Św. Maria Dominika Mazzarello


  Nasze życie na Ziemi jest nieporównywalnie krótkie do istnienia tej planety. Codziennie wykonujemy tyle czynności, uczymy się, modlimy, oglądamy telewizję. Pamiętajmy, by poświęcić chociaż pięć minut, by wykonać dobry uczynek. Może to być umycie naczyń, pomoc rodzeństwu w lekcjach, czy krótka rozmowa z rodzicami. Każdego dnia mamy szansę, żeby poprawić komuś dzień, zrobić przysługę. Tak jak mówiła Św. Maria Dominika Mazzarello, w dniu śmierci będziemy oceniani za popełniane przez nas czyny. Dlatego dbajmy o to, by były one jak najlepsze.

  Zofia Smoczyńska, kl. VIII b

   

  Marlena Kubacka

 • KODEKS ZŁOŚCI
  13.05.2020

  Dziecięce wybuch złości często mają charakter impulsywny i nagły. Trudno jest wyciszyć dziecko, kiedy poziom jego złości sięga  zenitu. Sposobem, który pomaga tonizować takie momenty jest kodeks złości, który możemy przygotować wraz z dzieckiem. Tworząc kodeks złości należy pamiętać, że ma on na celu nauczenie dziecko zachowań bardziej akceptowalnych. Warto więc podpowiedzieć dziecku, jakie zachowania będą przez nas akceptowane, a jakie nie.

 • Słówko na dzień dobry

  Słówko na dzień dobry

  Pamiętajmy, Bóg jest z nami. Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek myślisz. To On codziennie daje nam siłę, do tego by żyć. Wszyscy znajdujemy w Nim oparcie, dobro i siłę.

  Zofia Smoczyńska, kl. VIII b

  Marlena Kubacka

 • Wyniki konkursu "Zostaję w domu - ciekawie spędzam czas"

  Laureaci konkursu plastycznego "Zostaję w domu - ciekawie spędzam czas"

  Miejsce I - Amelia Wołowiec- kl. 1b

  Miejsce II - Maria Knychas - kl. 2a

  Miejsce III - Antonina Szpytma - kl.1b, Marianna Werwińska - kl.1b

  Wyróżnienie: Aleksandra Popowczak - kl.1a, Urszula Kowalczyk - kl.1b

  Marta Pruszkowska

 • Olimpiada wiedzy o św. Janie Pawle II

  Olimpiada wiedzy o św. Janie Pawle II

  Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w olimpiadzie wiedzy o o św. Janie Pawle II .

  Olimpus przygotował platformę internetową, za pomocą której uczestnicy przystąpią do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II on-line.

  Konkurs odbędzie się dnia 12 MAJA!!! link do konkursu przesłany przeze mnie dzień wcześniej będzie aktywny WYŁĄCZNIE w godzinach 12.00-13.00

  Proszę wszystkich uczniów zgłaszających się wcześniej do udziału w Olimpiadzie o potwierdzenie chęci uczestnictwa, żebym wiedziała komu realnie przesłać link konkursowy i za kogo dokonać wpłaty na konto Organizatorów!!!

  Wszystkim przesyłałam na początku pandemii przygotowany przeze mnie życiorys proszę więc do 12 maja dokładnie się z nim zapoznać!!!!!!

  Przypominam, że:Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.

  Link do strony Olimpusa gdzie też podane są szczegóły

  https://www.olimpus.edu.pl/jan-pawel-ii

   

  s.Lucyna Gocyła

 • Słówko na dzień dobry

  Słówko na dzień dobry

  "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

  Jan Paweł II

  Każdy z nas ma swoje gorsze dni. Czujemy się wtedy przygnębieni oraz podłamani. Musimy wiedzieć, że Bóg jest przy nas i ofiaruje nam Swoje wsparcie. Nie jesteśmy sami w trudnych chwilach. Pamiętajmy, by zawsze szukać odpowiedzi oraz miłości w Bogu. On jest zawsze z nami.

  Zofia Smoczyńska, kl. VIII b

   

  Marlena Kubacka

 • Słówko na dzień dobry

  Słówko na dzień dobry

  "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"

  Jan Paweł II

  Codziennie na swojej drodze spotykamy wielu ludzi. Nasze społeczeństwo dzieli się na wiele grup. Zaczynając od tych najbogatszych po ludzi bezdomnych. Często wielu kieruje się stereotypami. Ten kto ładnie wygląda i jest majętny budzi nasze zaufanie, niestety jest to bardzo złudne. Człowieka określa nie jego stan majątkowy lecz serce oraz uczynki. Pamiętajmy więc, że bogatym naprawdę stajemy się poprzez dobre serce, dzieląc się nim z innymi.

  Zofia Smoczyńska, kl. VIII b

   

  Marlena Kubacka

 • Słówko na dzień dobry

  Słówko na dzień dobry

  "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie"

  Te słowa Jana Pawła II potwierdzają, że zawsze warto mieć nadzieję. Dają światło w mroku. Uważam, że ten cytat kierowany jest do każdego kto stracił już siłę oraz dobre myśli. Pamiętajmy, że przymusowa izolacja kiedyś się skończy i znowu będziemy mogli cieszyć się wolnością.

  Zofia Smoczyńska, kl. VIII b

   

  Marlena Kubacka

 • Święto Konstytucji 3 Maja

   

          Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

        Oryginał rękopiśmienny Konstytucji 3 maja początkowo był przechowywany w Wilanowie w zbiorach Archiwum Publicznego Potockich zgromadzonych przez Stanisława Kostkę Potockiego, uczestnika obrad Sejmu Czteroletniego. W latach 70. XIX wieku na mocy umów rodzinnych archiwum zostało przekazane do podkrakowskich Krzeszowic, a po 1945 roku powróciło do Warszawy i znalazło się w Archiwum Głównym Akt Dawnych.

                                                                                                                                             Patrycja Ilkowska - Kowol

 • XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

  XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

  Od 4 lat Tydzień Biblijny inauguruje Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

  Ma nam to przypomnieć, że Pismo Święte jest podstawą naszej tożsamości oraz jak ważne jest w życiu chrześcijańskich rodzin, każdego wierzącego człowieka. 

  Prezentujemy prace naszych uczniów.

 • Wydanie Majowe gazetki szkolnej "Tu jest Bosco!".
  30.04.2020

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej "Tu jest Bosco!" - wydanie majowe. 

  Opiekunowie gazetki

  Urszula Mikrut i Joanna Nowak

 • "100 dobrych uczynków na 100-lecie urodzin Jana Pawła II".

  Już niebawem 18 maja - dzień 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II patrona naszej Szkoły.

  Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji:

  "100 dobrych uczynków na 100-lecie urodzin Jana Pawła II".

  KLASY 1-6

  Każdy kto chce wziąć udział w akcji powinien zrobić konkretny dobry uczynek i udokumentować to rysunkiem.

  Zdjęcie pracy (wraz z autorem) należy przesłać do dnia 14.05.2020 na adres katrin.malczak@gmail.com

  KLASY 7 i 8

  przesyłają zdjęcie plakatu (wraz z autorem) pod hasłem "Św. Jan Paweł II widziany oczami nastolatka" także do

  dnia 14.05.2020 na adres katrin.malczak@gmail.com

  Mamy nadzieję, że dar serca każdego ucznia naszej szkoły utworzy wspólne piękne dzieło, by uczcić Św.Jana

  Pawła II - wybitnego Polaka i naszego Patrona.

  Koordynator akcji

  Siostra Lucyna Gocyła

 • 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania. Dzień Flagi  został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

  Patrycja Ilkowska - Kowol

 • Rekrutacja do Liceum Sióstr Urszulanek

  Drodzy Rodzice,
  w marcu  rozpoczęła się rekrutacja do Liceum Sióstr Urszulanek. Zapraszamy do zainteresowania się nasza ofertą edukacyjną i wychowawczą. Mamy wspaniałe doświadczenie pracy z Państwa dziećmi - naszymi obecnymi uczniami. Obecnie w naszej szkole uczy się około 30 Absolwentów szkoły Sióstr Salezjanek.  Naszym pragnieniem  jest, aby w naszej społeczności uczyło się jak najwięcej młodzieży pochodzącej z takich środowisk, jak Państwa.

  Link do prezentacji

  https://www.urszulanki.edu.pl/wp-content/uploads/2020/04/liceum-urszulanskie-20.pdf

  Link na stronę internetową Liceum https://www.urszulanki.edu.pl/

  Link na Facebook Liceum https://www.facebook.com/urszulanki

 • Słówko na dzień dobry

  Jan Paweł II, spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra 1983 r.:

  "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

  Te słowa skierowane do młodych ludzi dotyczą samodyscypliny. Rozumiem je tak, że powinniśmy sami od siebie wymagać, stawiać sobie cele i dążyć do ich realizowania. Ten cytat jest szczególnie istotny podczas kwarantanny. Nasze kontakty ze szkołą są ograniczone i mają charakter zdalny. Powstaje pytanie, czy w takich warunkach jesteśmy w stanie narzucić sobie samodyscyplinę oraz pracować równie ciężko jak przed izolacją? Głęboko wierzę, że tak.

  Zofia Smoczyńska, kl. VIII b

  Marlena Kubacka

 • KOŁA RATUNKOWE - czyli strategie radzenia sobie w trudnych chwilach
  29.04.2020

  KOŁA RATUNKOWE - czyli strategie radzenia sobie w trudnych chwilach

  W trudnych dla nas sytuacjach często doświadczamy zalewu wysokich emocji, które przesłaniają nam racjonalne myślenie i blokują dostęp do znalezienia dobrych rozwiązań. Łatwo wtedy o popełnienie błędów i ponoszenie niechcianych kosztów. Dzieci często działają impulsywnie, miewają trudności z autoregulacją emocji dlatego warto jest z nimi popracować nad zbudowaniem systemu strategii, po które będą mogły sięgać, gdy pojawią się trudne momenty w ich życiu.

 • 27.04.2020

  Wybuchy agresji impulsywnej

  Starając się zapobiegać wybuchom złości u dzieci i nastolatków ważne jest określenie czynników, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo ich pojawienia się. Należy także sprawdzić, czy zachowanie rodziców /opiekunów po wybuchu złości daje dziecku dodatkowe korzyści, czy też powoduje, że jest ono nieopłacalne.

 • Doradztwo zawodowe

  Doradztwo zawodowe

  Jeżeli…

  • nie wiesz jaką szkołę wybrać po ósmej klasie…
  • chcesz lepiej poznać siebie i swoje predyspozycje…
  • szukasz informacji o rekrutacji…

  … to zachęcam do korzystania z zakładki „Doradztwo zawodowe”.

   

  Marlena Kubacka

 • 15.04.2020

  Zufaj Drodze, a Droga się Tobą zaopiekuje.

  Od ponad miesiąca wszyscy doświadczamy nowego dla nas zjawiska jakim jest izolacja społeczna. Pandemia koronawirusa wymusiła na nas zakmnięcie się w domach, przeniosła do nich szkołę i pracę. Wszyscy odczuwamy wiele trudności związanych z przystosowaniem się do tych nowych realiów. Ponosimy koszty psychiczne i fizyczne wydłużającego się stanu niepokoju o zdrowie i życie naszych bliskich. Wielu z nas przeżywa silny lęk związany z zagrożeniem utratą pracy a przez to pogorszniem się bezpieczeństwa finansowego rodziny. Wszystko to wiąże się z reakcja stresową naszego organizmu.

 • Życzenia Wielkanocne s. Anny Świątek

  Do życzeń s. Anny Świątek dołączam życzenia od całej naszej

  Wspólnoty Wychowawczej. 

  Na Dzień

  Zmartwychwstania Pańskiego

  Dzień Światła, Mocy i Nadziei

  Dzień, w którym Chrystus

  zwyciężył śmierć,

  życzę radości i pokoju

  oraz wiary, że to co niemożliwe

  może zawsze się stać, że Prawda

   ostatecznie zwycięży.

  Z pamięcią w modlitwie

   

   s. Izabela Gryń

strona:

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
  Plac Franciszkański 1-3
  50-070 Wrocław
 • 71 343 72 97

Środa 03.06.2020

liczba odwiedzin: 1407911