Nawigacja

 • Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem.

  W dniu 27. 02. 2020 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbyło się spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem.

  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III.

  Pan Waldemar Cichoń jest autorem książki ,,Cukierku,, ty łobuzie!’’, która jest pierwszą z cyklu książek opowiadających o przygodach niesfornego kota o imieniu Cukierek (książka ta w  2017 roku została wpisana  na listę lektur szkolnych dla klas I-III ).  Autor zdradził nam również, że w niedługim czasie pojawi się kolejna część książki opisującej przygody Cukierka.  

  W swoim dorobku pisarz ma również książki „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”,,Skrzat’’ oraz książki będące zbiorem bajek i historii z Dolnego Śląska pisanych zarówno w języku polskim jak i w gwarze regionalnej.

  Podczas spotkania autor z wielkim zaangażowaniem opowiedział dzieciom o swojej pracy pisarza i wydarzeniach z jego życia będących inspiracją do napisania książek. Uczniowie naszej szkoły mogli osobiście zadać pytania autorowi dotyczące jego pracy oraz zakupić książki wraz z autografem i dedykacją.  

  Po spotkaniu autor przekazał serię swoich książek na rzecz biblioteki szkolnej.

  Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, kształtowanie i utrwalanie nawyków obcowania z książką oraz zapoznanie z twórczością pana Waldemara Cichonia.

  Osoba odpowiedzialna

  Aleksandra Jędrzejewska

 • Konkurs "Matematyka i Ekonomia"

  Konkurs "Matematyka i Ekonomia"

  Do II etapu konkursu "Matematyka i Ekonomia" przeszli:

  w kategorii kl.4 - 6
  1. Marcin Laskowski kl.6a
  2. Jakub Dolla kl.6a
  3. Marko Savytskyy kl.6a

  w kategorii kl.7 - 8
  1. Fabian Mierzwiński kl.7b
  2. Jan Kochan kl.8a
  3. Ksawery Kochanowicz kl.8a

  Etap II dla kl.4 - 6 odbędzie się 18 marca 2020.

  Etap II dla kl.7 - 8 odbędzie się 20 marca 2020.

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za trud włożony w przygotowanie się do konkursu a zwycięzcą szkolnego etapu gratuluję i życzę powodzenia!
  Szkolny koordynator konkursu
  Joanna Nowak 

 • Podwójny sukces naszej uczennicy

  Podwójny sukces naszej uczennicy

  Patricia Sobolewska z klasy 7a zakwalifikowała się do finału powiatowego konkursu English Master 2020. Kolejny sukces to awans do ostatniego etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów! Jest to wielkie osiągnięcie - olimpiada to najważniejszy i najtrudniejszy konkurs tego typu w kraju.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach obu konkursów!

  Agnieszka Stryczek

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu MAT 2020

  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu MAT 2020

  Dnia 9 stycznia 2020 obyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu MAT. Wzięło w niej udział ponad blisko 6 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 72 laureatów.

  Tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Mat 2020 otrzymał Marcin Laskowski z kl.6a.

  Dyplom za bardzo dobry wynik otrzymali Hanna Nowak z kl.2a oraz Jakub Dolla z kl.6a.

  Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za włożony wkład pracy w przygotowanie.

  Szkolny koordynator konkursu

  Joanna Nowak

 • Laureat zDolnego Ślązaka

  Laureat zDolnego Ślązaka

  Z radością informuję, że uczeń klasy 8a - Jan Piwowarczyk został laureatem konkursu zDolny Ślązak z chemii.

  Serdecznie gratuluję!

  Grażyna Szewczuk

 • ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SIÓSTR SALEZJANEK IM. JANA PAWŁA II WE WROCŁAWIU NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Karnawał

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karnawał.

 • Dyplom Skutecznej Szkoły

 • Zimowisko Zakrzów 2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowisko Zakrzów 2020.

 • ZIMOWISKO ZAKRZÓW 2020

 • Kredkami do Nieba

  Kredkami do Nieba - "Przemienił się wobec nich" (Mt 17, 1-9) 

 • Bal karnawałowy klas I-III

  W dniu 06.02.2020r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla klas  I-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Przyozdobiono ją kolorowymi balonami. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami takimi jak: przerzucanie balonów na czas, taniec na gazecie lub z miotłami. Zabawy było co niemiara. Zwycięzcy nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Zostali wybrani również Król i Królowa Balu.

   Aleksandra Jędrzejewska

 • „Wyślij pączka do Afryki”

 • Szkolny konkurs z wiedzy o św. Janie Pawle II

  W pierwszym tygodniu po feriach odbędzie się w naszej szkole szkolny konkurs z wiedzy o św. Janie Pawle II - Patronie naszej szkoły. Organizatorami konkursu są katecheci Anna Rybak oraz s.Lucyna Gocyła. 

  Poniżej pliki z materiałami i bibliografią  dla uczniów do szkolnego konkursu:

  kl. 4 - 5   bibliografia_konkursowa__JP_II_kl.4-5.pdf 

  kl. 6 - 8   bibliografia_konkursowa_JP_II_kl.6-8.pdf

  Katecheci

 • Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z wiedzy o św. Janie Pawle II

  Pragniemy zachęcić wszystkich uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Janie Pawle II - Patronie naszej szkoły.

  Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach konkursów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym. 

  s.Lucyna Gocyła

 • Zdolny Ślązak z języka angielskiego

  Zdolny Ślązak z języka angielskiego

  Z radością informujemy, że nasze uczennice Patrycia Sobolewska i Maria Krawczyszyn dostały się do II części finału (etap ustny) konkursu Zdolny Ślązak z języka angielskiego.

  GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w walce o tytuł laureata!

  Karolina Rokita-Storta

 • Wspomnienie św. Jana Bosko

  Wspomnienie św. Jana Bosko
  31.01.2020

  Dziś przypada wspomnienie św. Jana Bosko. Ojciec Święty Jan Paweł II w setną rocznicę jego śmierci powiedział o nim: "doszedł do całkowitego oddania się młodzieży, często pośród największych trudności, dzięki szczególnej i głębokiej miłości, to jest dzięki owej wewnętrznej mocy, która łączyła w nim nierozerwalnie miłość Boga i miłość bliźniego. W ten sposób potrafił on stworzyć syntezę działalności ewangelicznej i wychowawczej". Jan Bosko - prezbiter, założyciel zgromadzenia salezjanów i salezjanek a także m.in. Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. W 1946 roku Kościół ogłosił Jana Bosko patronem prasy katolickiej. Ten niezwykły włoski duchowny całe swoje życie poświęcił ubogim chłopcom. Założył liczne Oratoria, zakłady wychowawcze, szkoły zawodowe i schroniska dla bezdomnych. Uczył podopiecznych jak wypełniać religijne obowiązki i radośnie spędzać czas. Niech słowa wybitnego pedagoga, św. Jana Bosko pomogą nam w większym zaangażowaniu na rzecz pomocy młodzieży: - Aby czynić dobro, trzeba mieć odrobinę odwagi, być gotowym na zniesienie każdego upokorzenia i nigdy nikogo nie upokarzać, być zawsze życzliwym - - Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość - - Szatan boi się ludzi radosnych - - Zaufajcie Wspomożycielce, a dopiero poznacie co to są cuda - - Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu.

  Patrycja ilkowska Kowol

 • Jasełka w języku angielskim 'I Spy Christmas'

  Dnia 27.01.2020 klasa 1b przedstawiła Jasełka w języku angielskim 'I Spy Christmas'. Przedstawienie przygotowały Panie Karolina Rokita-Storta i Magdalena Polikowska. 

  Magdalena Polikowska

 • SPOTKANIA DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

 • "Kredkami do Nieba"

  "Cieszcie się i radujcie" My 5, 1-12a

strona:

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
  Plac Franciszkański 1-3
  50-070 Wrocław
 • 71 343 72 97

Niedziela 29.03.2020

liczba odwiedzin: 1347320