• Wyniki konkursu plastycznego na wybraną stację Drogi krzyżowej.

• 16.04.2021
          •     W Wielkim Poście zorganizowany został konkurs plastyczny na wybraną stację Drogi krzyżowej.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III:

Iwo Strzelecki kl. I A

Maja Reutt kl. II A

Rita Strzelecka kl. II A

Helena Zając kl. II A

Helena Gerot kl. II B

Zofia Szymańska kl. II B

Maria Knychas kl. III A

Wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone tytułem laureata.

Serdecznie gratulujemy.

Anna Rybak

• Posumowanie Global Money Week (GMW)

• 10.04.2021
          • W dniach 22.03.- 28.03.2021 r nasza szkoła dołączyła do Międzynarodowej Kampanii Global Money Week.

Kontynuując temat bezpieczeństwa w Internecie, cyberprzemocy podjeliśmy się działań pod hasłem: „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie”, w tym oszustwa na portalach społecznościowych. Również naszym zadaniem było zobrazowanie hasła tegorocznej Kampanii:

W projekcie brali udział uczniowie klas 4-6. Klasy czwarte tworzyły animacje pt."Cyberoszyści atakują", Klasy piąte miały za zadanie stworzyć mamy i plakaty promujące Global Money Week (GMW) pod hasłem "Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze". Natomiast klasy szóste pracowały nad filmikami/prezetnacjami pt.'"Oszustwa na portalach społecznościowych".

Podjęte działania wpłynęły na poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat niebezpieczeństw czyhających w Internecie, rozpoznaniu i unikaniu niebezpiecznych treści. Uczniowie wiedzą, że należy być czujnym surfując po Internecie.

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów.

Ze względu na rozmiar przesłanych plików, możemy pokazać tylko niektóre prace uczniów.

Katarzyna Małczak

• Akcja zbiórki pieniędzy - CZYSTA WODA dla uczniów szkoły w Nkoum w Kamerumie!

• 09.04.2021
          • Wraz z s. Hanną,  Pallotynką pracującą we wspomnianej szkole, staramy się zebrać 6-7 tyś.euro na budowę studni!

Każda wpłata, nawet niewielka, będzie przyczyniać się do tego, że uczniowie będą mogli pić czystą wodę! Teraz niestety nie mają takiej możliwości.

Mamy szansę pomóc! Każdy chętny do włączenia się do akcji może przelać dowolną kwotę na poniższe konto.

Mamy czas do 16.04!

Dane do przelewu na konto misyjne:

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek w Warszawie

Koniecznie z dopiskiem: s. Hanna (Kamerun) na studnię w szkole w Nkoum

Dziękujemy każdej osobie, która zdecyduje się wesprzeć finansowo naszą akcję!

• Laureaci zDolnego Ślązaka

• 08.04.2021
          • Pragnę z ogromną przyjemnością ogłosić, że uczeń Marcin Laskowski został podwójnym laureatem zDolnego Ślązaka, wcześniej z matematyki a teraz z geografii.

Serdeczne gratulacje!

Grażyna Szewczuk

• Dicto - Challenge drugi etap

• 08.04.2021
          • Z ogromną przyjemnością przedstawiam listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu.

Kryterium przejścia do ostatniego etapu było uzyskanie co najmniej 248 punktów.

1. Patricia Sobolewska -270pkt

2. Fabian Mierzwiński -269pkt

3. Aniela Hoc - 267pkt

4. HubertSzumski -265pkt

5. Alex Milewski - 264pkt

6. Marta Reut -262pkt

7. Lena Giessler - 261pkt

Finał konkursu odbędzie się 28 kwietnia 2021r w Liceum Ogólnokształcacym nr IV we Wrocławiu o godzinie 10.00.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie i nie pozwoli na przeprowadzenie finału, poinformujemy o dalszych ustaleniach.Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzielnych uczniów i życzymy powodzenia w finale!

Szkolna komisja konkursowa

Agnieszka Jeżewska

Izabela Popłwska

• Finał konkursu Lust auf Lesen

• 07.04.2021
          • Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 8a Michalina Mastalińska zakwalifikowała się do ostatniego etapu finałowego konkursu z języka niemieckiego Lust auf Lesen!.

Serdecznie gratulujemy!

K.Małczak

A. Pawula

• VI edycja konkursu Akademia Wiedzy o Prawie

• 07.04.2021
          • Z radością informuję, że uczniowie klasy VIII a Agnieszka Glińska, Patricia Sobolewska i Hubert Szumski zakwalifikowali się do II etapu konkursu Akademia Wiedzy o Prawie.

Serdecznie gratuluję!

Patrycja Ilkowska-Kowol

• 02.04.2021
          • Nasi dwaj uczniowie serdecznie zapraszają do wysłuchania koncertu pieśni pasyjnych dnia 2.04.2021r.

Gabriel i Jan Knychas

• Konkurs Cyfrowa kartka Wielkanocna

• 01.04.2021
          • Konkurs ,,Cyfrowa kartka Wielkanocna’’ dobiegł końca. Otrzymaliśmy od Was dużo zgłoszeń! Jury stanęło przed niełatwym wyborem. Nadesłane prace są naprawdę wyjątkowe i widać, że włożyliście w ich tworzenie wiele trudu. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! :)

A oto wyniki konkursu:

Klasy 1

1 miejsce - Helena Misek, 1b i Kalina Adamska 1b

2 miejsce - Maria Zych 1b

3 miejsce - Leu Pryshchapionak 1b

Wyróżnienia: Natalia Dąbrowska 1a i Wiktoria Srokowska 1b

Klasy 2

1 miejsce - Helena Gerot 2b i Liliana Szydełko 2b

2 miejsce - Maja Reutt 2a i Vito Jarliński 2b

3 miejsce - Jagoda Dusza 2b i Amelia Wołowiec 2b

Wyróżnienia: Jaś Wysocki 2b, Kamil Szymański 2b, Jędrzej Tokarski 2b

Klasy 3

1 miejsce - Karol Pałac – Walko 3a i Jadwiga Litwin 3b

2 miejsce - Gabriela Węgrzyn 3b i Szymona Białek 3a

3 miejsce - Michał Orski 3b i Maria Knychas 3a

Wyróżnienia: Milena Studenna 3a, Olivia Leszczyńska 3a, Theodor Abdelmasih 3a, Franek Barzczyński 3a

ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO!

Serdecznie gratulujemy !

Aleksandra Jędrzejewska

Jolanta Gajda

• Pisanki matematyczne

• 01.04.2021
          • Święta Wielkanocne to najstarsza uroczystość chrześcijańska upamiętniająca zmartwychwstanie Chrystusa, obchodzona w Polsce już od X wieku. Równocześnie obfitują one w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywa.

Jedną z takich tradycji jest barwienie, mamlowanie jajek - pisanki.

Zapraszamy do obejrzenia przepieknych pisanek, pisanek matematycznych.