• Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

• 06.03.2020
          • Z radością informuję, że do etapu online - pierwszego poziomu eliminacji okręgowych V edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie dostali się:

Jan Piwowarczyk-

Amelia Pastor-

Daniel Pydo

Serdecznie gratuluję!

Patrycja Ilkowska - Kowol

• Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem.

• 01.03.2020
          • W dniu 27. 02. 2020 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbyło się spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem.

Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III.

Pan Waldemar Cichoń jest autorem książki ,,Cukierku,, ty łobuzie!’’, która jest pierwszą z cyklu książek opowiadających o przygodach niesfornego kota o imieniu Cukierek (książka ta w  2017 roku została wpisana  na listę lektur szkolnych dla klas I-III ).  Autor zdradził nam również, że w niedługim czasie pojawi się kolejna część książki opisującej przygody Cukierka.

W swoim dorobku pisarz ma również książki „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”,,Skrzat’’ oraz książki będące zbiorem bajek i historii z Dolnego Śląska pisanych zarówno w języku polskim jak i w gwarze regionalnej.

Podczas spotkania autor z wielkim zaangażowaniem opowiedział dzieciom o swojej pracy pisarza i wydarzeniach z jego życia będących inspiracją do napisania książek. Uczniowie naszej szkoły mogli osobiście zadać pytania autorowi dotyczące jego pracy oraz zakupić książki wraz z autografem i dedykacją.

Po spotkaniu autor przekazał serię swoich książek na rzecz biblioteki szkolnej.

Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, kształtowanie i utrwalanie nawyków obcowania z książką oraz zapoznanie z twórczością pana Waldemara Cichonia.

Osoba odpowiedzialna

Aleksandra Jędrzejewska