• Aktualności

          • Sukcesy Miłosza z kl.4a

          • 20.02.2024
          • Uczeń klasy 4a Miłosz Lewczuk w miesiącu lutym powiększył kolekcję swoich zwycięstw i medali.

            Dnia 3 lutego 2024 na VIII ZAWODACH PŁYWACKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY OSIECZNICA 2024r. zdobył:

            1) złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym na krótkim basenie,

            2) srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym na krótkim basenie,

            Tego dnia zdobył również dwa medale drużynowe:

            1) srebrny medal na dystansie 4*50m stylem dowolnym,

            2) brązowy medal na dystansie 4*50m stylem zmiennym.

             

            11 lutego 2024 Miłosz zdobył 3 medale na zawodach SWIMMANIA Dolnośląska Liga Pływacka - II edycja 2023/2024. Wśród medali Miłosz wywalczył:

            1) srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym na długim basenie spośród 86 chłopców z rocznika 2013 z Dolnego Śląska,

            2) srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym na długim basenie spośród 90 chłopców z rocznika 2013 z Dolnego Śląska,

            Miłosz zdobył również brązowy medal w sztafecie mieszanej na dystansie 4x50m stylem dowolnym na długim basenie spośród 19 drużyn w tej konkurencji, co jest wielkim osiągnięciem!

             

            Jako społeczność szkolna życzymy Miłoszowi dalszych sukcesów sportowych i jesteśmy niezwykle dumni!

          • Wyróżnienie

          • 16.02.2024
          • Miło mi poinformować o sukcesie ucznia klasy 8a.

            Dnia 16 lutego Adam Komorowski wziął udział w konkursie recytatorskim poezji niemieckojęzycznej w XVII LO we Wrocławiu. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Adam otrzymał wyróżnienie za świetną prezentację utworu.

            Jestem dumna i gratuluję!

            Katarzyna Małczak

          • Zabawy z Photonem

          • 15.02.2024
          • Photon to mały, biały robocik z wystającymi czółkami, który na stałe zagościł w naszej szkole dzięki uzyskanym środkom w ramach Rządowego Projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki Photon-owi można w efektowny i zabawny sposób uczyć się kodowania i programowania. Od rysowania trasy "palcem" poprzez składanie bloczków do pisania programów.

            Nasi najmłodsi uczniowie zawsze cieszą się na spotkanie z Photonem. Na zajęciach uczniowie zapoznają się z budową robota i jego możliwościami. Za pomocą aplikacji strerują Photonem, czyli tworzą proste programy, uczą się współpracy, eksperymentują i doświadczają.

            Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną formą. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu.

            Katarzyna Małczak

          • Walentynki na informatyce

          • 14.02.2024
          • Uczniowie podczas zajęć informatyki pracowali kreatywnie i zespołowo. Tworzyli nowe walentynkowe mapy na Minecraft Education, budowali walentynkowy park rozrywki, korzystali z długopisów 3D i w taki sposób świętowali Walentynki. 

            Efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach.

            Katarzyna Małczak

          • #klimatycznaklasa

          • 13.02.2024
          • Klasa 7a bierze udział w projekcie "Dobry Samarytanin", który zaproponowało Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki. Zadaniem projektu jest zapoznanie się z metoda Design Thinking. Dzięki tej metodzie uczniowie mogą wykorzystać swoje naturalne supermocne i zmieniać świat zaczynając od najbliższego sobie środowiska lokalnego czyli samej rzeczywistości szkoły.

            Nasz projekt nosi nazwę "Zacznij od siebie - Klimatyczna klasa" i polega na stworzeniu kreatywnej przestrzeni w sali, w której uczą się uczniowie klasy 7a.

            Tworzenie kreatywnej przestrzeni w klasie 7a wymagało włączenia nie tylko uczniów i nauczycieli w ten proces ale również rodziców. Zmiany zostały zaplanowane i przemyślane tak by były akceptowane przez wszystkich. Był to też również doskonały sposób na rozwijanie wielu kompetencji uczniów takich jak: umiejętność pracy w zespole, słuchania się nawzajem, wypracowanie kompromisu, dzielenie się obowiązkami i odpowiedzialności za ich realizację.

            Dzięki stworzeniu kącika relaksu uczniowie mogą odpocząć na przerwie, zwolnić, nawiązać kontakty towarzyskie oraz zaangażować się kreatywnie. Gry karciane, czy też planszowe, gniotki i inne gadżety zaspokajają te wszystkie potrzeby. Wyposażenie jest bardzo proste: pufy, stolik, karty to zapewnia uczniom wolną, bezpieczną przestrzeń do odpoczynku, wzmacnia poczucie szczęścia i obniża poziom stresu. Dodatkową atrakcją są zwierzątka klasowe. Obserwacja patyczaków, opieka nad nimi uczy odpowiedzialności, samoakceptacji i panowania nad sobą, ale także sprzyja nawiązywaniu kontaktów w innymi uczniami. Cudowny wpływ na uczniów ma również dużo roślin w przestrzeni wewnętrznej. Zielona klasa to przestrzeń gdzie się chce przebywać, to miejsce które bardzo dobrze wpływa na koncentrację. Klasa stała się przestrzenią do promowania i wdrażania zachowań proekologicznych.

            Kreatywna zmiana przestrzeni w klasie wzmocniła więzi wewnątrz grupy, poziom zaufania i poczucie sprawczości. Nabyte kompetencje pozostaną i uczniowie będą mogli je wykorzystywać w przyszłości. Uczniowie klasę traktują jaką swoją przestrzeń, wiedzą że mają wpływ na jej wygląd, nawet "głupie" przestawienie krzeseł ma swoją wartość, bo idzie za tym współpraca i eksperymenty.

            Katarzyna Małczak

            Zapraszamy do poczytania i pooglądania:

          • Pączek dla każdego!

          • 12.02.2024
          • Dyrekcja szkoły z pomocą zaangażowanych rodziców sprawiła ogromną i smaczną niespodziankę dla naszych wszystkich uczniów z okazji Tłustego Czwartku! Każde dziecko w szkole mogło w tym dniu wypić kubek gorącego kakao i zjeść pączka.

            Radość była ogromna!

          • "Witajcie w naszej bajce"

          • 05.02.2024
          • Dnia 1 lutego 2024 r. w czwartek o godz. 11:00 w Narodowym Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego odbył się koncert pt. ,,Witajcie w naszej bajce", w którym klasy 5a i 5b naszej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek pod opieką pań Małgorzaty Młynarczyk i Joanny Nowak wzięły udział. Obie klasy zajmowały miejsca na parterze. Ten koncert był trzecim w serii ,,Filharmonii dla młodych", w którym uczestniczyliśmy. Był przeznaczony dla klas 4 - 6 szkół podstawowych, więc uczestniczyło w nim wielu uczniów z innych szkół. Uczniowie mojej klasy byli bardzo ciekawi tego koncertu. Wykonawcami byli: dyrygentka - Małgorzata Podzielny, Chór Chłopięcy NFM, Chór Dziewczęcy NFM, Zespół Wokalny Rondo, Chór NFM, kierownictwo artystyczne Chóru NFM - Lionel Sow,  NFM Orkiestra Leopoldinum, ruch sceniczny - Teresa Nowak, a koncert prowadził  -  Michał Giersztow. Na początku spektaklu na scenie pojawiły się dzieci z Akademii Pana  Kleksa, a potem wszedł Pan Kleks i  przywitał się z nimi. Następnie odbyła się piosenka pt. ,,Witajcie w naszej bajce". Występujący śpiewali również piosenki pt. ,,Kaczka Dziwaczka", ,,Na wyspach Bergamutach" i inne, a Szpak Mateusz opowiedział swoją historię. To wszystko po to, aby Pan Kleks mógł nauczyć nas o muzyce: o rodzajach głosu, instrumentach i ćwiczeniach artykulacyjnych. Od dawna uczę się gry na pianinie i śpiewu, a więc te informacje były dla mnie przydatne. Przedstawienie bardzo mi się podobało, ale było dla mnie trochę za głośno. Koncert trwał 60 min. i kiedy wychodziliśmy niektórzy moi koledzy i koleżanki z mojej klasy chcieli zostać, a niektórzy chcieli już iść. Ciekawe co będzie kolejnym tematem na ,,Filharmonii dla młodych..."

            Marianna Werewińska z kl.5b

          • Wyjście klas VII do Teatru Komedia na spektakl pt. ,,Zemsta"

          • 05.02.2024
          • W poniedziałkowe przedpołudnie, 5 lutego, klasy VII wybrały się do Wrocławskiego Teatru Komedia, by obejrzeć spektakl wyreżyserowany przez Pawła Okońskiego na podstawie komedii A. Fredry pt. „Zemsta". Inicjatorkami wyjścia były nauczycielki języka polskiego, Pani Zdzisława Racko oraz Pani Monika Stepecka. Siódmoklasiści mieli okazję podziwiać grę wybitnych, polskich aktorów. Zapewne znacznym ułatwieniem dla uczniów w odbiorze spektaklu było omówienie w ostatnich dniach, na lekcjach języka polskiego, fredrowskiego dramatu. Dodatkowo przed spektaklem uczniowie wysłuchali krótkiej i zajmującej prezentacji na temat życia hr. Aleksadra Fredry oraz jego dzieła.

            Katarzyna Małczak

             

          • Szkoła Roku 2023!

          • 04.02.2024
          • We wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego przeprowadzono głosowanie na Szkołę Roku 

            W powiecie Wrocław ten tytuł otrzymała Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im.Jana Pawła II we Wrocławia.

            Dziękujemy za oddane głosy na naszą szkołę.  

          • Inspektorialna Rada Młodych (IRM)

          • 04.02.2024
          • Przez weekend  w naszej szkole trwała Inspektorialna Rada Młodych (IRM) Inspektorii Wrocławskiej FMA. Szymon i Józek z 7a uczestniczyli w tym spotkaniu.

             

          • Tangram na matematyce

          • 31.01.2024
          • Na ostatnich zajęciach z matematyki klasa 4b układała tangramy. Nie wiadomo, kiedy dokładnie tangram został wymyślony. Prawdopodobnie powstał w Chinach. Według legendy wymyślił go uczony imieniem Tan. Do Europy układanka dotarła w XVIII wieku i bardzo szybko zyskała sobie dużą popularność. W skład tej układanki wchodzi 7 elementów. Wykorzystując je wszystkie, można ułożyć niezliczoną ilość sylwetek ludzi, zwierząt, przedmiotów i figur geometrycznych.

            Zabawy z Tangramem pomagają zrozumieć podstawy geometrii, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą kreatywnego i twórczego myślenia. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w wymyślaniu nowych kształtów. Między innymi pojawiła się dziewczynka z parasolem, smok, różne domki, pieski, konie, rybki, ptaki i wiele wiele innych postaci i zwierzaków.

            Katarzyna Małczak

             

             

             

             

          • Warsztaty dla klas VIII - Archipelag Skarbów

          • 29.01.2024
          • Uczniowie klas VIII w dniach 10-11.01.2024r. wyruszyli w podróż z Archipelagiem Skarbów. Były to wartościowe warsztaty przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów.  Podczas zajęć poruszana była bardzo ważna tematyka dotyczącą miłości, przyjaźni, seksualności, budowania trwałych i dobrych relacji, Poszukiwania sposobów na bycie szczęśliwym człowiekiem. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie pojawią się zagrożenia na drodze do prawdziwego szczęścia m.in używki (alkohol, narkotyki), pornografia, nrak panowania  nad swoją złością oraz popędem seksualnym, nieumiejętność stawiania granic, brak właściwych wzorców oraz wewnętrznych zasad. Uczniowie otrzymali wiele wskazówek, jak dopłynąć do „dużej skrzyni skarbów” , aby móc cieszyć się prawdziwą i trwałą miłością,  w odpowiedzialny sposób swoją seksualnością, byciem szanowanym i szczęśliwym człowiekiem. Wskazówką najważnieżniejszą był: ROZUM (POMYŚL)

            Trenerzy przeprowadzili również szkolenie dla rodziców i kadry nauczycieli.

            Realizacja programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów w naszej szkole prowadzona była przez Fundację Profilaktyka z Pasją w ramach projektu na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym finansowanego przez Urząd Miasta Wrocław.

            Koordynator-  Urszula Rosiak

          • Finaliści VIII MUM 2024

          • 28.01.2024
          • VIII Memoriał Urszuli Marciniak 2024.

            W eliminacjach wystartowało 2589 osób (w tym 791 Młodzików, 883 Juniorów, 772 uczniów szkół średnich i 143 dorosłych). Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów we wszystkich kategoriach wynosiła 44 i tylko w kategorii Juniorów nie została osiągnięta.

            Progi kwalifikacyjne do finału w poszczególnych kategoriach wyniosły:

            Młodzicy 31 pkt.

            Juniorzy 24 pkt.

            Licealiści 25 pkt.

            Dorośli 28 pkt.

            Do finału zakwalifikowano 348 osób.

            Finaliści z naszej szkoły:

            Kat. Młodzicy:

            1. Helena Gerot kl.5b

            2. Karol Kulczycki kl.5b

            3. Antoni Ryśnik kl.5a

            Kat. Juniorzy:

            1. Jakub Bogusławski kl.8a

            2. Jan Knychas kl.8a

            3. Sara Pliszka kl.8a

            Termin finału: sobota 23 III, godz. 10-15

            Miejsce finału: Instytut Matematyczny UWrpl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocławtel. na portiernię 713757414

            Szczegóły dotyczące finału dostępne są na stronie https://fmw.math.uni.wroc.pl/dla-uczni%C3%B3w-memoria%C5%82-urszuli-marciniak-2024/fina%C5%82/fina%C5%82-viii-mum

            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział i finalistom życzę powiedzenia w marcu.

            Szkolny koordynator konkursu

            Joanna Nowak

          • ZIMOWISKO 2024 - SZKLARSKA PORĘBA

          • 28.01.2024
          • W dniach od 13 do 19 stycznia 2024 r. grupa 44 uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu wybrała się na zimowy wypoczynek do Szklarskiej Poręby, do pięknego zakątka naszej dolnośląskiej ziemi.

            Czas ten był bogaty w różne wydarzenia. Każdego dnia czekała na nas nowa przygoda czy atrakcja: zwiedzanie Muzeum Klocków Lego w Karpaczu, zwiedzanie i warsztaty (grawerowanie w szkle) w Hucie Leśnej w Szklarskiej Porębie. Najciekawiej było w Lapońskiej Wiosce KALEVALA, gdzie oprócz momentów edukacyjnych była możliwość pobawienia się z psami rasy hasky. Dodatkową atrakcją była odprężająca „wizyta” w Termach Cieplickich oraz „Oponkowa przygoda” – zjazdy po wygodnych torach, po śniegu i igliwiu. Ponadto każdego dnia staraliśmy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Były spacery, jazda na nartach biegowych i rakietach śnieżnych w Jakuszycach, a także kulig. Każdego dnia była piękna pogoda.

            W czasie tych dni atrakcją były również interesujące warsztaty - poznawanie minerałów, wykonanie breloczków, wisiorków i bransoletek, zajęcia plastyczne, historia piernika i zdobienie korzennych pyszności.

            Wieczory na zimowisku były bardzo radosne. Podczas „Pogodnych wieczorów” były zabawy integracyjne, gry planszowe, tombola, chrzest obozowicza, a także dyskoteka i wieczór filmowy. 

            W czasie wspólnego pobytu na Zimowisku towarzyszyła nam postać św. Marii Dominiki Mazzarello - Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Salezjanek. Podczas spotkań w grupach poznawaliśmy życie Marii Dominiki, która jest dla nas wzorem do naśladowania. Podejmowaliśmy takie tematy jak: wartości w życiu chrześcijanina i obywatela, dobre relacje w rodzinie i w grupie rówieśniczej, wzajemna akceptacja. Staraliśmy się rozwijać takie postawy jak: odpowiedzialność, obowiązkowość, samodzielność, wrażliwość na potrzeby innych i bezinteresowność. Codziennie łączyła nas modlitwa, wspólny śpiew i wieczorne słówko. 

            Dziękujemy Bogu za ten czas radości, odpoczynku - na półmetku roku szkolnego i za tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli przeżyć piękne i niezapomniane dni spędzone na Zimowisku, za wsparcie duchowe i materialne - dofinansowanie zimowiska przez Stowarzyszenie Młodzieżowe LINA. Nasze szczególne podziękowanie kierujemy do Siostry Dyrektor Renaty Marchewki, wychowawców kolonii - s. Agnieszki Kaniewskiej i nauczycielek naszej szkoły: p. Anny Rybak i p. Małgorzaty Adamskiej-Lech. 

            Szczególne słowo „dziękuję” kierujemy także do rodziców, którzy zaufali nam i zapisali swoje dziecko na taką formę wypoczynku zimowego, a także do dzieci – uczestników tego wypoczynku, bo starały się przeżywać te dni w miłej i serdecznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem sprawiły, że w Domu Wczasowym „JAŚ” pozostały po nas miłe wspomnienia.

             

            Niech będzie uwielbiony Pan w naszych radosnych sercach 

            i w pięknie stworzonego świata… 

            Jemu chwała na wieki wieków. Amen.

                                                                                                                     

              s. Małgorzata Pieprzyk

             

            Zapraszamy do galerii ZIMOWISKO 2024 - SZKLARSKA PORĘBA 

          • Pozdrowienia z Turynu

          • 20.01.2024
          • W Turynie-Valdocco trwają 42.Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej 2024, czyli doroczne spotkanie przedstawicieli różnych grup, które tworzą wielkie drzewo charyzmatyczne zapoczątkowane przez Księdza Bosko. Tematyka tych dni koncentruje się wokół treści Wiązanki 2024: “Sen, który rodzi marzenia. Serce, które przemienia ‘wilki’ w ‘baranki’”.

            Z Turynu pozdrawiają przedstawicielki z Polskich inspektorii w tym Pani wicedyrektor Małgorzata Knychas!

          • Siatkarze z klubu sportowego Gwardii Wrocław w naszej szkole

          • 12.01.2024
          • 10.11.2024r. lekcję wychowania fizycznego dziewcząt klasy 6a poprowadzili siatkarze z klubu sportowego Gwardii Wrocław. Lekcja ta dała uczennicom wiele radości oraz wzmocniła ich umiejętności siatkarskie. Zajęcia te zorganizowali rodzice Mileny Studennej, za co im serdecznie dziękujemy. Doświadczenie tej lekcji zapewne pozwoli dziewczętom rozwinąć pasję siatkarską.  

            Dorota Popowczak

          • Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Krośnicach

          • 12.01.2024
          • Dnia 11 stycznia reprezentacja scholi Totus Tuus udała się do Domu Pomocy Społecznej w Krośnicach, by pokolędować z pensjonariuszami ośrodka. Podczas godzinnego występu schola wykonała kolędy i pastorałki, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z innymi radością z narodzenia Jezusa.

            s. Aleksandra Sys i Dagmara Winnowicz

    • Kontakty

      • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
      • 71 343 72 97
      • Plac Franciszkański 1-3 50-070 Wrocław Poland
      • Sekretarka szkolna pani Ewa Tomaszewska. Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
  • Galeria zdjęć

      brak danych