• Wyniki XV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020.

• 22.01.2021
          • Po długich oczekiwaniach są oficjalne wyniki XV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020.

Tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” otrzymal

iMarcin Laskowski z kl.7 - II miejsc

eoraz

Jakub Bogusławski z kl.5 - III miejsce

Serdecznie gratuluję!

Pozostałym uczestnikom konkursu dziękuję za udział.

Szkolny koordynator konkursu

• Wspomnienia rekolekcyjne uczniów!

• 17.01.2021
          • Dnia 21 i 22 grudnia w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Adwentowe. Pierwszego dnia mogliśmy obejrzeć i wysłuchać Słówko Adwentowe. Najbardziej zapadła mi w pamięć irlandzka legenda o śnie Maryi. Maryi śniło się, że Jej syn- Jezus miał urodziny. Z tego powodu wśród ludzi panowało wielkie poruszenie, wszyscy przystrajali swoje domy i obdarowywali się prezentami, niestety żaden z nich nie był dla małego Jezusa. Tak często zapominamy, że Boże Narodzenie to przecież urodziny Jezusa i prezenty należą się Jemu.Hasłami przewodnimi rekolekcji były trzy słowa: modlitwa, ubóstwo i cierpliwość. Właśnie o nich była nauka rekolekcyjna księdza Piotra Lorka – salezjanina. Warto być cierpliwym i przeżywać uważnie każdy dzień, a także pamiętać o modlitwie w różnych sytuacjach naszego życia i nie wstydzić się znaku krzyża. W drugim dniu rekolekcji mogliśmy również uczestniczyć we Mszy Św, która była sprawowana w naszej szkolnej kaplicy.Chociaż rekolekcje odbywały się zdalnie, to warto było w nich uczestniczyć. Dzięki nim mogliśmy lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

Dorota Laskowska kl. 6a