• Aktualności

     • HOLLY WINS W KLASACH I-III

     • 30.10.2020
     • 31 października, w naszej szkole, z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, już po raz kolejny został zorganizowany konkurs na najlepsze przebranie za wybranego przez siebie Świętego bądź Błogosławionego.

      W mediach najczęściej na pierwszym miejscu są muzycy, aktorzy czy sportowcy, którzy osiągnęli bogactwo. Rzadziej zauważamy dobroć czy miłość do drugiego człowieka i Boga, a przecież tacy ludzie byli i są wśród nas. Ten konkurs, który ma nam przypomnieć, że jest wielu Świętych, których wartonaśladować, którzy pokazują nam, jak żyć, aby być kimś wielkim.Nasz konkurs z racji panującej pandemii wyglądał nieco inaczej.

      Uczniowie klas I – III mogli swojestroje zaprezentować w szkole, a Pani Katarzyna Małczak zrobiła zdjęcia. Natomiast uczniowie klas IV– VIII mieli sami wysłać zdjęcia do katechetów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w najbliższym czasie.

      Anna Rybak

     • Kilka słów, myśli o dobrym przyjacielu.

     • 28.10.2020
     • Słówko czwartek, 29 październik 2020rok.

      Kilka słów, myśli o dobrym przyjacielu.

       

      Przyjaciel – kim jest?

      Przyjaciel to bardzo ważna osoba.

      Przyjaciel to ktoś, komu można bezgranicznie zaufać i nie musimy się bać, że zdradzi komuś nasz sekret. Jest to także osoba, która zawsze nas wspiera
      i stara zrozumieć, oraz staje po naszej stronie i broni naszego dobrego imienia. W razie problemów oferuje swoją pomoc i troszczy się o nas. Dba o rozwój przyjaźni, jest zaangażowany w podtrzymywanie więzi.

      Dobry przyjaciel jest wierny, nie zdradza tajemnic i nie plotkuje na nasz temat. Akceptuje nas całkowicie i jest tolerancyjny.

      Przyjaciel potrafi szczerze powiedzieć o tym, co mu się w nas nie podoba, abyśmy mogli to zmienić. W przyjaźni jest bezinteresowny, nie czerpie z tego żadnych materialnych korzyści. Idealny przyjaciel jest naszą bratnią duszą.

      Podsumowując, przyjaciel to jedna z najbliższych nam osób. Powinniśmy go szanować i zawsze chcieć dla niego jak najlepiej. Nie możemy jednak oczekiwać ciągłych poświęceń ze strony przyjaciela, sami nie dając nic od siebie. Dlatego musimy ciągle starać się oraz troszczyć o naszego przyjaciela

      Intencja dnia dzisiejszego : 1 dziesiątka różańca za swojego dobrego przyjaciela.

      Przygotowała : Dorota Popowczak

     • Kwalifikacje do etapu powiatowego zDolnego Ślązaka

     • 28.10.2020
     • Z wielką przyjemnością pragnę poinformować społeczność szkolną, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z j.polskiego i histroii zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Oliwia Chachaj (język polski),

      Konrad Koreń (historia),

      Marcin Laskowski (historia),

      Jakub Szubert (historia).

      Gratuluję!

      Grażyna Szewczuk

     • "Myśleć o innych" - M. Adamska - Lech

     • 28.10.2020
     • Myśleć o innych.

      Nie jesteśmy sami. Naszym zadaniem jest dzielić się z innymi tym co dostajemy od Boga: miłością, nadzieją oraz wiarą. Starajmy się nie tylko oczekiwać ale dawać.

      Jan Bosko mówił  "Ciało musi pomagać duszy w czynieniu dobra, musi jej służyć - a dusza jest panią ciała".

      Odrobina dobra wszystko naprawi.

      Odmówmy 10-kę Różańca.

     • #SZKOŁAPAMIĘTA – edycja 2020

     • 26.10.2020
     • #Szkoła pamięta to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

      W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, chcielibyśmy, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki. 

      Przedstawiamy Państwu prezentację multimedialną poświęconą postaciom, które były związane z Wrocławiem.

       

      Patrycja Ilkowska-Kowol

     • Słówko na Dzień Dobry - Pawula Adriana

     • 26.10.2020
     • Niebawem kończy się się październik - miesiąc różańca. Z tej okazji przypomnijmy sobie cytat św. Jana Pawła II na temat tej modlitwy. Niech będzie on zachętą do dzisiejszego sięgnięcia po te niezwykłe paciorki.

      Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (...). Przedziwna w swej istocie i głębi (...). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (...) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (...). W tajemnicach radosnych widzimy (...) radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje.

      (Rzym 7 XI 1983)

      Różaniec chwalebny ze Św. Janem Pawłem II: https://www.youtube.com/watch?v=AyqbhKqCKTY

     • Wyniki szkolnego etapu Dyktanda Niepodległościowego

     • 25.10.2020
     • Z radością zawiadamiamy, że do wojewódzkiego etapu konkursu Dyktando Niepodległościowe z naszej szkoły zakwalifikowały się następujące osoby:

      1. Teresa Milewska 5b

      2. Jakub Bogusławski 5a

      3. Natalia Biegalska 6a

      4. Antoni Wilczewski 6a

      5. Łucja Łabuzek 6a

      6. Marcin Laskowski 7a

      7. Helena Bednarska 7a

      8. Estera Golema 7a

      9. Ida Sobańska 8b

      10. Dominika Wanicka 8b

      Termin i program etapu wojewódzkiego zgodnie z komunikatem Organizatora zostaną podane w styczniu 2021roku.

      Jeszcze raz gratulujemy!

      Grażyna Szewczuk i Małgorzata Młynarczyk

     • Wyniki konkursu "Barwy jesieni" fot.Marta Pruszkowska

     • 20.10.2020
     • W dniu 19.10.2020r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny  dla uczniów klasI-III  "Barwy jesieni ".

      Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych, pobudzenie aktywności twórczej uczniów, inspirowanie tematyką jesieni.

      Laureatami  konkursu zostali:

      I miejsce - Antonina Lewandowska (kl.1 b)

      II miejsce - Zofia Naruszewicz  (kl.1 a)

      III miejsce - Natalia Lemańska(kl. 2 a), Amelia Wołowiec (kl. 2 b)

      Wyróżnienie otrzymali:   

      Pola Olechowska (kl. 2 a),

      Michał Orski (kl.3 b)

      ,Maria Knychas (kl.3 a)

      Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom.

      Marta Pruszkowska   

     • Sukcesy Szymona Walkowiaka ucznia naszej szkoły.

     • 20.10.2020
     • Sukcesy Szymona Walkowiaka ucznia naszej szkoły.

      Z radością informuję, że Szymon Walkowiak uczeń klasy VIII a w dniu 17 października br. w Konopiskach koło Częstochowy zajął I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Szpadzie. W tym samym dniu odbyły się jeszcze Mistrzostwa Drużynowe i Szymon wraz ze swoją drużyną wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

      Gratuluję Rodzicom i Szymonowi, który jest chlubą naszej szkoły oraz życzę dalszych sukcesów sportowych.

      s. Izabela Gryń

       

     • „MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU” – międzynarodowa akcja modlitewna o pokój na świecie

     • 20.10.2020
     • XV edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu dla jedności i pokoju”

      W dniu 19 października już kolejny raz podjęliśmy akcję „Milion dzieci modli się na różańcu”. Ta ogólnoświatowa modlitwa ma na celu napełnić nas odnowioną nadzieją w miłość i obronę, jakie Bóg chce nam dać przez swoją Matkę. Jest ona również odpowiedzią na wezwania Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę  różańcową dzieci oraz  realizacją słów św. o. Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”.  Organizatorem kampanii jest organizacja charytatywna Pomoc Kościołowi w Potrzebie pod patronatem Stolicy Apostolskiej. W Polsce akcję  koordynuje  Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie  O godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami odmówili różaniec w jedności z tysiącami grup dzieci na całym świecie. Modlitwę prowadziły dziewczęta z klasy VI a. Wierzymy, że jednocząc się z dziećmi z całego świata w modlitwie różańcowej, która ma ogromną moc, uchronimy świat przed zagładą i sprawimy, że ludzie będą mogli żyć w pokoju.

      s. Izabela Gryń

     • Dzień papieski, 16.10.2020r.

     • 16.10.2020
     • Dziś 16 X przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Z tej okazji w naszej szkole, której św. Jan Paweł II jest Patronem pojawiły się ciekawe inicjatywy, które pomogły nam we wspólnym świętowaniu.

      Od rana na korytarzach szkolnych zrobiło się słonecznie, dzięki dzieciom ubranym dziś w żółto-białe barwy papieskie.

      Galerię prac przy wejściu do szkoły upiększały lapbooki o św. JP II pięknie i ciekawie przygotowane przez uczniów klas siódmych.

      Na pierwszych lekcjach odbył się również Finał Szkolnego Konkursu o życiu św. Jana Pawła II. Najlepsze trzy osoby wyłonione z każdej klasy w pierwszym etapie walczyły teraz wspólnie o zwycięstwo swojej klasy. Już w trakcie tych ciekawie przygotowanych rozgrywek grupowych widać było, że finaliści wykazywali się wybitną znajomością naszego Patrona.

      Także poranne „słówko” miało dzisiaj świąteczny charakter. W audycji powstałego w tym roku w szkole „Radia The Bóg” prowadzonego przez uczennice klas siódmych można było usłyszeć pamiętne słowa usłyszane 16 X 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie - Habemus Papam i wywiad przeprowadzony z mamą Papieża – panią Emilią, w której rolę wcieliła się Estera Golema z kl. 7a. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy 10-tką różańca, by tak jak św. JPII w swoim haśle Totus Tuus wszystko zawierzać Maryi. Na koniec reporterzy Radia zachęcili całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewu ulubionej przez Papieża Barki.

      s.Lucyna Gocyła

     • Ucza bogów na Olimpie w klasie Va i Vb

     • 16.10.2020
     • Corocznie na górze Olimp w pałacu Zeusa odbywa się uroczysta uczta, na którą zaproszeni są wszyscy bogowie i herosi. Datę uczty ustanowił Zeus - król greckich bogów. Uczniowie klas V, ubrani w boskie szaty, świętowali i cieszyli się wiecznością przy stole zastawionym nektarem i ambrozją.

      Patrycja Ilkowska-Kowol

     • Ślubowanie klas pierwszych w naszej szkole.

     • 11.10.2020
     • Ślubowanie klas pierwszych w naszej szkole.

      W dniu 8 października 2020 r. o godz. 9.00 i 10.30 w dwóch grupach (klas Ia i Ib), nasi najmłodsi uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po  części artystycznej, uczniowie w obecności sztandaru przystąpili do ślubowania. Po ślubowaniu s. Izabela Gryń – Dyrektor szkoły, dokonała pasowania na ucznia. Nie zabrakło gratulacji, ciepłych życzeń, podziękowań i prezentów dla najmłodszych. Wśród obecnych panowała podniosła atmosfera. Ogromną radość sprawiły występy pierwszoklasistów, które zostały bardzo dobrze przygotowane przez wychowawców p. Ewelinę Stochnij i s. Małgorzatę Pieprzyk. Za piękne występy, nasi pierwszoklasiści otrzymali gromkie brawa. Gratulujemy wszystkim i cieszymy się, że rodzice wybierając szkolę katolicką, zatroszczyli się o integralne wychowanie swoich dzieci na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli zgodnie z pedagogią św. Jana Bosko oraz salezjańskim charyzmatem naszej szkoły.

      s. Izabela Gryń

  • Kontakty

   • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
   • sekr.spw@cmw.osw.pl
   • 71 343 72 97
   • Plac Franciszkański 1-3 50-070 Wrocław
   • Sekretarka szkolna pani Ewa Tomaszewska. Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
 • Galeria zdjęć

   brak danych