• KOLONIE LETNIE NA MAZURACH

• 16.07.2019
          • KOLONIE LETNIE NA MAZURACH

W dniach 27.06. – 08.07.2019 chętni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w koloniach letnich na Mazurach w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym w Ostródzie – Kaczory. Kierownikiem kolonii była s. Anna Bajkiewicz, a wychowawcami: s. Agnieszka Bednarczyk, p. Anna Rybak, p. Anna Dąbek, p. Katarzyna Domagała, p. Wojciech Dziuba.

Podczas kolonii zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych, zabytkowych i fascynujących miejsc. Zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku. Płynęliśmy Kanałem Elbląskim „po trawie” oraz zwiedziliśmy muzeum historii tego kanału. Byliśmy w Gietrzwałdzie w Sanktuarium Matki Bożej. W Olsztynku zwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego, a w Ostródzie dawny Zamek Krzyżacki oraz spacerowaliśmy po Ostródzie z panią przewodnik. Stanęliśmy nogą na historycznym miejscu, polach bitwy pod Grunwaldem, a we Fromborku zwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika. Bardzo przyjemnym elementem kolonii były kąpiele w jeziorze, jazda rowerkami wodnymi oraz różne konkursy. W wolnym czasie mieliśmy zabawy na boisku. W niedzielę oczywiście uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy znajdującej się na terenie ośrodka. Codziennie dostawaliśmy śniadania, obiady i kolacje. Bardzo ważny był porządek w pokoju, za który dostawaliśmy punkty w ramach konkursu czystości. Ta kolonia była mile spędzonym czasem.

Uczennice kl. 5 b

s. Anna Bajkiewicz