• Logopeda

• Szanowni rodzice, drogie dzieci.

W związku z koniecznością pozostawania w domach, zajęcia logopedyczne będą także odbywały się on-line. Proszę Was kochani o utrwalanie zdobytych już umiejętności na podstawie materiałów wklejonych do zeszytów logopedycznych, powtarzaniu poznanych ćwiczeń oraz pamiętaniu o zasadach, które stosowaliśmy na zajęciach.
            Zachęcam Was także do odwiedzenia ciekawych i wartościowych stron internetowych z darmowymi grami logopedycznymi. Można dzięki nim kontynuować rozpoczętą terapię, zdobywać wiele nowych umiejętności i dobrze się bawić. Wskazane jest jednak, żeby podczas zabaw logopedycznych on-line obok dziecka siedział rodzic.

Najpopularniejsze i ciekawe, polecane przez wielu logopedów strony:

MiMowa.pl - w serwisie znajdziecie ćwiczenia i gry logopedyczne dla dzieci z różnymi problemami artykulacyjnymi (m.in. dział zajmujący się seplenieniem-szereg szumiący, syczący i ciszący; terapia rotacyzmu oraz ćwiczenia z głoską L). Godne uwagi są także gry i zabawy usprawniające buzię i język oraz ćwiczenia oddechowe. Polecam także zabawy stymulujące rozwój mowy - ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej, wzrokowej, orientacji przestrzennej, spostrzegawczości, budowania zasobu słownictwa i rozwijania umiejętności językowych.

Yummy.pl- to serwis językowo - edukacyjny, w którym można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń wspierających terapię logopedyczną: zabawy i ćwiczenia słowne, gry językowe i logiczne dostosowane do konkretnych grup wiekowych.

Superbelfrzy.edu.pl - to kolejny serwis zabaw logopedycznych on-line, w którym znajdziecie proste i wartościowe gry do terapii rotacyzmu oraz seplenienia. Gry mogą świetnie pomóc utrwalać wymowę ćwiczonych głosek, jak i również usprawnić spostrzeganie, słuch fonemowy czy umiejętność czytania i pisania.

PisuPisu.pl - to program z wieloma ciekawymi zadaniami dla dzieci młodszych i starszych. Godne polecenia są zabawy słowne, gramatyczne, językowe oraz możliwość usprawniania czytania ze zrozumieniem. Polecam także uczniom starszym mającym chęć na powtórki omówionych lektur. Jednak wszechobecne reklamy mogą być irytujące.

Afast.pl - to znakomity program przeznaczony do terapii afazji. Wiele ćwiczeń może być bardzo przydatnych w terapii dzieci z klas młodszych.

Domologo.pl - tu znajdziecie wiele bardzo ciekawych pomysłów na kontynuację ćwiczeń logopedycznych w domu. Dodatkowo prezentowanym zabawom towarzyszą ćwiczenia do wydruku w formie pdf, co czyni ten serwis jeszcze bardziej atrakcyjnym. Wydrukowane ćwiczenie stanowi podstawę do dalszej wspaniałej zabawy już poza ekranem komputera.

Życzę wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jestem przekonana, że te wspólnie spędzane chwile będą dla na wszystkich bardzo owocne i budujące.

Pozdrawiam serdecznie.

Logopeda: