• Biblioteka Szkolna

• Lektury w domu

• Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, zatrzymuje nas w domu. Pracujemy, uczymy się, nawet kupujemy zdalnie. Wśród zadań, które napływają za szkoły, znajdują się też te, związane z czytaniem lektur. Co zrobić w sytuacji, gdy nie zdążyliśmy wypożyczyć ich z Biblioteki Miejskiej czy Szkolnej? Czytajmy je … zdalnieJ

Internet daje nam szerokie możliwości dotarcia do lektur szkolnych i innej literatury. Najpopularniejsze strony z wolnym dostępem do tekstów to:

wolnelektury.pl, lektury.gov.pl

Warto też przypomnieć, że Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu udostępniła dla swoich czytelników bezpłatny dostęp do bazy LEGIMI. Szczegółowe informacje na stronie MBP https://www.biblioteka.wroc.pl.

Małgorzata Młynarczyk
            Bibliotekarz Szkolny